Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Rozhovory
V záujme mieru, bomby ničili krajinu, ale cieľ nedosiahli

Po rozhodnutí Juhoslovanskej zväzovej republiky odmietnuť  tkz. mierový plán pre Kosovo zo strany USA a západných krajín v nedeľu 24.3.1999 sa začala vojenská operácia. Prvé bomby v humanitárnom bombardovaní  dopadli „symbolicky“ na hlavné mesto dolnozemských vojvodinských Slovákov Nový Sad 600 km až od Kosova.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo vo februári 2018

Mesto pripravuje generálnu rekonštrukciu  ulíc Okružná, J.Kollára a SNP na sídlisku Kýčerka, v meste ulice Gočárovu a Mierovú a na sídlisku Žarec ulice A.Bernoláka, J.Kraľa a Jašíkovú ulicu. Obnova sa bude financovať zo získaného grantu vo výške 1,2 mio €. Mesto bude spolufinancovať  opravu vo výške 5% celkových oprávnených výdavkov.  

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (máj 2017)

 „Dnes plačeme nad obeťami  streľby v parížskom klube Bataclan. Plačem aj ja. Ale plačem aj na tisíckami, statisícami, miliónmi zabudnutých mŕtvych Afganistancov, Čečenov, Iráncov, Iránčanov, Jemencov, Chorvátov, Lýbijcov, Libanoncov, Palestíncov, Rusov, Somalcov, Srbov, Sýrčanov, Ukrajincov a mnoho iných bezmocných, ktorí zbytočne zahynuli v záujme mocných. A plačem i nad tisíckami amerických chlapcov, ktorí položili svoje životy za pofidernú ideu amerických národných záujmov. Pretože pokiaľ nebudeme plakať i nad tými mŕtvymi, náš plač nebude úprimný.“ (Jozef Banáš, slovenský spisovateľ).

 

Celý článok...
 
B.Bartók a L.Janáček našli na Kysuciach inšpiráciu

Začiatkom roku sa objavila na pultoch CD Slovenské piesne od Béla Bartóka. Obsahujú 44 slovenských ľudových piesni v inštrumentálnej úprave uznávaného slovenského skladateľa Vladimíra Godára. Skladbičky sú upravené pre spev a sláčikové kvarteto. Svoje muzikantské majstrovstvo v tomto výnimočnom projekte spojili svetoznáma a fenomenálna česká huslistka, speváčka, herečka Iva Bittová a slovenské sláčikové Muchovo Quarteto, hrajúce v zložení Juraj Tomka (1.husle), Andrej Baran (2.husle), Veronika Prokešová (viola) a Pavol Mucha (violončelo).

Celý článok...
 
Mesto si váži svojich

Čestné občianstvo sa udeľuje osobám, ktoré sa významne zaslúžili o rozvoj mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie dobrého mena vo svete.  O udelení čestného občianstva rozhoduje zastupiteľstvo spravidla na návrh primátora 3/5 väčšinou prítomných poslancov.

Celý článok...
 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.