Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Aktuality
O čom sa meste (ne)hovorilo v júni 2018

Posledný mesiac pred prázdninami boli v meste akcie a podujatia, ktoré si zaslúžia pozornosť tých, ktorým sú venované - obyvateľom mesta.

Celý článok...
 
Neskorý plač nad rozliatym mliekom nepomôže

Ruský prezident nedávno navštívil Viedeň. V rámci rozhovorov prišlo do reči aj možné stretnutie prezidentov D.Trumpa a V.Putina vo Viedni, čím by sa pripomenulo stretnutie J.F.Kennedyho s N.S.Chručšovom v júni 1961. Rakúšania okamžite reagovali a začali diplomatické dojednania. Podarilo sa to, 15.júla by sa mali obaja štátnici stretnúť vo Viedni.

Celý článok...
 
Mladých politika nezaujíma

Prekvapujúce zistenie v prieskume verejnej mienky sa dopracoval Inštitút strategických analýz SAV v rámci projektu Sociálna analýza Slovenska. Takéto prieskumy podľa ISA SAV sú zaujímavým odrazom nálad, postojov a vedomosti občanov.

Celý článok...
 
Neúmerný počet (jalových) tlačoviek znižuje záujem voliča o politiku

TA3 nám priehrštím sprostredkováva tlačovky politických strán. TA3 nám „na tácke“ predvádza súťažné prehliadky toho, čím v súčasnosti disponujú a čo nám ponúkajú politické strany. Je na nás, ako prijmeme ich nadštandardnú  „materskú“ starostlivosť niektorých strán o nás voličov. Až voľby ukážu, čo prinieslo intenzívne masírovanie? Problémom tlačoviek zostáva, že hlavne SaS a OĽaNO si neuvedomujú, že všetkého veľa škodí.

Celý článok...
 
Nebol to atentát !

(zamyslenie sa o J.Gabčíkovi v roku 1942 v Prahe)  

V júni si pripomíname 76 rokov od vojenskej operácie (nie atentátu) v hitlerovcami okupovanej Prahe dvoch príslušníkov československej armády v zahraničí. Vtedy dvaja parašutisti Československej armády Jozef Gabčík a Jozef Kubiš  splnili ako vojaci rozkaz odstrániť R.Heydricha, tretieho muža v hierarchii Veľkonemeckej ríše.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 37 - 45 z 663
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.