Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Aktuality
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (november 2017)

Motto:

Európa je náš dom. Patrí nám a my patríme Európe. Táto zem je náš domov, iného nemáme.

Celý článok...
 
Advent je čas prípravy i dávania

Každoročne v závere roka začína sa pre kresťanov obdobie adventu, príprave na slávenie sviatku Narodenia Pána. Súčasne za začína aj nový cirkevný rok. Každý si to predstavuje po svojom. Tento čas nie je napriek všetkému len časom naháňania sa za vecami či tovarom alebo sladkých pocitov. Gýč a komercia je jednou negatívnou stranou adventu.

Celý článok...
 
Moderný systém zberu odpadu na Chalupkovej ulici, musíme si ale zvyknúť

Radnica len pred pár dňami spustila pilotný projekt – polo podzemných kontajnerov na Chalupkovej ulici. Niektorí obyvatelia si ich však pomýlili s veľkoobjemovými kontajnermi. To vyvolalo vlnu nevôle najmä na sociálnych sieťach.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (november 2017)

Miešaný spevácky zbor Kysuca spoločne so svojimi priateľmi a podporovateľmi oslávili svoje 40. narodeniny. Vzácne jubileum si pripomenul na galakoncerte 11.11.2017 na svojej domovskej pôde, Dome kultúry v Čadci. Galakoncert bolo poďakovaním 222 členom zboru, ich rodinám, ich priateľom a podporovateľom, ktorí v rokoch 1977 - 2017 pôsobili v zbore. Pod taktovkou dirigenta J.Procházka vystúpili aj členovia Kysuckého komorného orchestra, ŠKO Žilina, mužský spevácky zbor Coro Maddalene pod vedením dirigenta Michela Flaima z Talianska a H.Zahradníková.

Celý článok...
 
Etika vers. náboženstvo?

Na Slovensku pripravuje sa v rámci Národného programu UČIACE SA SLOVENSKO návrh, aby náboženstvo bolo preradené z povinného voliteľného školského predmetu na dobrovoľný. Počet podnetov, ktoré prišli ako pripomienky na Národný program UČIACE SA SLOVENSKO bolo 3.976. Dáva to za pravdu tým, ktorí hovoria, že projekt je odtrhnutý od života. Po nástupe novej ministerky bol program stiahnutý a daný na prepracovanie a doplnenie.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 73 - 81 z 663
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.