Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Aktuality
Dušičky 2017

Každý opustený hrob, zvlášť dnes v čase spomienky na všetkých verných zosnulých pôsobí smutným dojmom, kričí medzi ostatnými vyzdobenými hrobmi. Ale to je len navonok. Čo zostalo z človeka v hrobe? Nepatrný kôpka hmoty, ktorá tvorila za jeho života jeho telo. Omnoho smutnejšie je však to, ak sa na niektorého mŕtveho zabudne tak, že sa už nik zaňho nemodlí. Čas je neúprosný, aj najväčší žiaľ časom vyprchá, zíde z očí, zíde z mysle.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (október 2017)

Mesiac  október je mesiac úcty k starším. Staroba na nikoho nepočká. Vďaka mladým šacuje starobu jemne povedané nádychom zbytočnosti. Pritom staroba neznamená nemohúcnosť. Paradoxom staroby nie sú subjektívne pocity, ale staroba sa stáva z reakcii okolia. Najdôležitejšie okrem zdravia v ich živote sa stáva „výška“ dôchodku. On ich predurčuje žiť ak nie v chudobe, tak aspoň pri jej hranici. Takto vzniká stres, stres vyvoláva nové choroby, čím sa znižujú mentálne rezervy, ktoré bránia spokojnej starobe. Mesto si to uvedomuje, snaží sa po celý rok pomáhať Jednote dôchodcov Slovenska bezplatným poskytovaním priestorov v Dome kultúry ako aj finančne v rámci kultúrno - spoločenských akcii.

Celý článok...
 
Folklorizácia na vzostupe

Pred troma rokmi Folklórny festival VÝCHODNÁ oslavoval svoje šesťdesiate výročie. Vtedajšie hodnotenie nebola silná téma v mediálnom priestore.

Celý článok...
 
Horlivosť je zlý radca

Niekedy je dobre počúvať a rozmýšľať, potom súhlasiť alebo žasnúť. To druhé dominovalo v utorok 10.10.2017 pri sledovaní tlačovky na TA3 zástupcov opozície R.Sulíka, A.Hlinu, Ľ.Kaníka a V.Remišej k voľbám do VUC. Posledná menovaná sa predbiehala v predkladaní neúplných informácii.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (september 2017)

Obyvatelia mesta aj v septembri žilo svoj nevšedný život. Sledovali sme prvé kroky 235 prváčikov do školy. Potešil veľký záujem verejnosti o jediné letné kúpalisko na Kysuciach, kde 25 tisíc návštevníkov bolo poďakovaním pre všetkých, ktorí sa zaslúžili o túto najväčšiu investíciu financovanú z rozpočtu mesta v poslednom období. Zaregistrovali sme stále populárnu rozlúčku s letom 2017. Neuniklo nám premiérový festival speváckych skupín seniorov.

Pre obyvateľov mesta dobrá správa. Získané pozemky pred Športovou halou budú sa využívať pre verejno - prospešný účely, na podporu a rozvoj športových aktivít v meste a na podporu a rozvoj športových aktivít v meste.

Nad všetkými radosťami a úspechmi  v mesiaci september bol humánny čin, ktorý možno zachránil ľudský život.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 663
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.