Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Aktuality
O čom sa v meste (ne)hovorilo (november 2017)

Miešaný spevácky zbor Kysuca spoločne so svojimi priateľmi a podporovateľmi oslávili svoje 40. narodeniny. Vzácne jubileum si pripomenul na galakoncerte 11.11.2017 na svojej domovskej pôde, Dome kultúry v Čadci. Galakoncert bolo poďakovaním 222 členom zboru, ich rodinám, ich priateľom a podporovateľom, ktorí v rokoch 1977 - 2017 pôsobili v zbore. Pod taktovkou dirigenta J.Procházka vystúpili aj členovia Kysuckého komorného orchestra, ŠKO Žilina, mužský spevácky zbor Coro Maddalene pod vedením dirigenta Michela Flaima z Talianska a H.Zahradníková.

Celý článok...
 
Etika vers. náboženstvo?

Na Slovensku pripravuje sa v rámci Národného programu UČIACE SA SLOVENSKO návrh, aby náboženstvo bolo preradené z povinného voliteľného školského predmetu na dobrovoľný. Počet podnetov, ktoré prišli ako pripomienky na Národný program UČIACE SA SLOVENSKO bolo 3.976. Dáva to za pravdu tým, ktorí hovoria, že projekt je odtrhnutý od života. Po nástupe novej ministerky bol program stiahnutý a daný na prepracovanie a doplnenie.

Celý článok...
 
Hurá, úsek D3 Stražov-Brodno je otvorený, ale ...

Čiastočne chválime, že diaľničný úsek Stražov-Brodno, začiatok Kysuckej diaľnice s dvoma tunelmi bude otvorený 2.12. Cesta zo smeru z Bratislavy na Kysuce sa skráti o 4 minúty. Takto Žilina bude denne odľahčená o 8 tisíc áut, z toho 42% kamiónov. Pritom je obava, aby to nebola na dlho dobrá správa pre obyvateľov Kysúc, vychádzajúcich z informácie, že na zvyšné dva úseky Brodno-Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto-Oščadnica si budú musieť obyvatelia v týchto častiach Kysúc počkať až do roku 2025. Dokončenie iba niektorých úsekov je iba čiastočnou úľavou. Až celý úsek Kysuckej diaľnice prinesie Kysuciam a dopravcom úľavu.

Celý článok...
 
Voľby ignorovalo 70% voličov

V poradí piate voľby do Žilinského samosprávneho kraja sa konali v sobotu 4.11.2017. Za volebné obvod ŽASK č.2 - okres Čadca kandidovalo 47 kandidátov, z Čadce 18 poslancov, z toho 5 nezávislých, dve ženy a siedmi sú zároveň poslancami MZ.

Od roku 2001, kedy sa konali prvé voľby, prestíž VUC upadá, nepožívajú dôveru u verejnosti. Dlhodobá účasť bola okolo 21%, čo necti politické strany. Voľby dali každej strane bez rozdielu ako vo voľbách skončili domáce úlohy. Ak ich nesplnia, tieto voľby môžu byť posledné v tomto volebnom formáte. Nech mementom volieb zostane, nech to počuje priateľ ale aj nepriateľ, že VUC 2017 utrpeli víťazstvo, k urnám sa nedostavilo 70% voličov t.j. 3.150 tisíc voličov.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (október 2017)

Mediálna sloboda slova nie je to, že novinári väčšinou neklamú tým čo píšu, ale tým, čo nepíšu. (C.Hőschl)

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 669
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.