Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Úvahy
Ani po 10 rokoch sa nezabudlo na nesplnený sľub

( spomienka na zrušenie základnej školy na ulici A.Hlinku )

Na začiatku bol predvolebný sľub a ten sa nedodržal. Je to potrebné práve dnes si pripomenúť pri príležitosti 10. výročia zrušenia najstaršej školy v meste. Tí, ktorí verili, nech v myšlienkach sa zamyslia, či je dobré a prospešné pre verejný a duchovný život konať tak, čo sa stalo na zastupiteľstve v piatok 30.3.2007. Nebolo to pošliapanie verejného prísľubu? Je prospešnejší rozum, ktorý je v zajatí moci, alebo stáť nad vecou a v pokore rozjímať? Lebo čím sme starší, tým viac sa utiekame ku viere. Platilo to v minulosti, platí to aj dnes, a bude to platiť aj v budúcnosti. Pretože moc tak ako sám človek je krehká a pominuteľná. Človek sa premení na prach, ale jeho činy zostávajú.

Celý článok...
 
Kysučanovi sa splnil detský sen

Kysucká kultúrna nadácia udelila ocenenie OSOBNOSŤ KYSÚC za športový výkon roku 2016 MUDr.Františkovi Nehajovi, lekárovi Internej  kliniky UN v Martine.  Narodil sa v Čadci (1987), kde býva. Ocenenie dostal za športový výkon, že  31.7.2016 preplával Lamanšský prieliv v čase 15:29. Je amatérsky športovec, ktorý popri svojmu zamestnaniu sa venuje plávaniu a plávanie berie ako  šport, ktorý mu pomáha utužovať zdravie.

Celý článok...
 
Čestný občan mesta E.A.Cernan už nie je medzi nami

"Opúšťame Mesiac v mieri tak, ako sme sem prišli. Nech tí, ktorí sa sem raz vrátia, rovnako prídu v mieri a pokoji pre celé ľudstvo" boli jeho slová po splnení mesačnej misie na Mesiaci.

Celý článok...
 
Kultúra sa nemení, menia sa ľudia v čase

(Osobné zamyslenie na Kysucké Vianoce 2016)

Keď som sa zamýšľal, čo napísať o práve skončených Kysuckých Vianociach 2016, mysľou mi hýrilo mnoho pozitívneho. Výnimočná dramaturgia vtláča pečať prostrediu v ktorom žijeme a úzko súvisí s tradíciou. Treba si uvedomiť, že kultúra zahŕňa spôsob nášho myslenia a konania. Prostredníctvom kultúry sa odovzdáva viera a hodnoty. Ak kultúra súvisí s tradíciou, potom je to odovzdávanie životného štýlu, ktorý je presiaknutý hodnotami.

Celý článok...
 
Čo je vo väčšej kríze u nás , média alebo politika?

Všimli sme si ako mladá „revolucionárka“ ktorú novinári chceli urobiť bojovníčku za transparentnosť vo verejnom živote preukázala svoju „múdrosť“ tým, že nepožíva úctu k autoritám, dovolila si verejnú nehoráznosť. Verejne v médiách zaútočila na zle hospodárenie v prípravách na predsedníctvo EÚ na MzV SR. To by ešte sa dalo pochopiť, keby vo svojom „revolučnom“ ťažení bola sama a nemala skúsenosti. Podľa scenára je možno predpokladať, že jej rukopis sa podobá scenáru tých, ktorí chcú naplniť to čo sa dlhšie na Slovensku šepkalo, že po predsedníctve by mali byť vyvolané predčasné parlamentné voľby resp. menovaná nová vláda, v ktorej by boli (bez volieb) aj tí „správni“ ...  a potom by sa mediálna situácia vulgárnosti a trápnosti ukludnila.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 55 - 63 z 289
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.