Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Úvahy
Pamäť je nebezpečná, lebo si pamätá

(o výstavbe D3 na Kysuciach)                                                      

Prísľuby na verejnosti sú medové keď sa sľubujú. S tým majú skúsenosť politici, ktorí nás  vidlami plných sľubov nás smrteľníkov zásobujú pred voľbami, po voľbách, ako keby neboli. Pritom verejný prísľub by mal byť záväzný a vyslovené slovo by malo mať medzi (slušnými) ľuďmi silu zákona. Ak je to v písomnej forme a verejne šírené, tak by to malo vypovedať o politickej stálosti charakteru sľubujúceho. Problémom je, že v demokracii žijeme iba 26 rokov, ktorá nesie v sebe účelovú politickú vychytralosť sprevádzanú neskúsenosťou a labilitou či politickú oddanosťou, čo nás predurčuje do politického praveku. Túto úvahu si treba dať do súvislosti s výstavbou diaľnice z Bratislava cez Žilinu na východ a taktiež výstavby diaľnice D3 Čadca, Bukov - Svrčinovec.

Celý článok...
 
Mesiac úcty k starším

Nie jeden senior si povie, aspoň v októbri sa na nás nezabúda. Pritom mesto po celý rok, nie iba v októbri sa snaží organizovať kultúrno - spoločenské akcie, ktoré aspoň na chvíľu väčšine umožnia pozabudnúť na ich neľahký život.

Celý článok...
 
Aspoň, že sústrasť, slušnejšie by bolo ospravedlnenie

Nič nie je také skryté, aby raz nebolo odhalené, a nič nie je natoľko utajené, aby raz nevyšlo najavo. (Lk 12:2)

Celý článok...
 
O čom sa nepísalo (august 2016)

Žijeme v pohnutých časoch. Veci, ktoré sme pred pár rokmi považovali za samozrejme a prirodzené, sa otriasajú v základoch. Devianti a sodomisti pochodujú za štátne peniaze ulicami. Vlády v mene novej tolerancie vpúšťajú islamskú inváziu do Európy. Počujeme o neslýchanej miere islamského teroru v Európe a politici a médiá v tom nechcú vidieť súvis. Symbolom tejto mediálnej vojny sa stal barbarský zavraždený staručký kňaz, Jacques Hamel.

Celý článok...
 
Psi štekajú a karavána ide ďalej

Kritizujeme NDS pre zmnožovanie informácii o oddialení výstavby diaľnice D3 z Bukova na českú hranicu (aspoň že Skalité sa stavia). Zatiaľ kompetentné orgány zvládajú sľuby, sľuby, sľuby ...  na výbornú. Sľubotechna sľubov dostáva občanov bývajúcich na tejto trase do negatívnych turbulencii.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 64 - 72 z 290
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.