Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Úvahy
Kultúra sa nemení, menia sa ľudia v čase

(Osobné zamyslenie na Kysucké Vianoce 2016)

Keď som sa zamýšľal, čo napísať o práve skončených Kysuckých Vianociach 2016, mysľou mi hýrilo mnoho pozitívneho. Výnimočná dramaturgia vtláča pečať prostrediu v ktorom žijeme a úzko súvisí s tradíciou. Treba si uvedomiť, že kultúra zahŕňa spôsob nášho myslenia a konania. Prostredníctvom kultúry sa odovzdáva viera a hodnoty. Ak kultúra súvisí s tradíciou, potom je to odovzdávanie životného štýlu, ktorý je presiaknutý hodnotami.

Celý článok...
 
Čo je vo väčšej kríze u nás , média alebo politika?

Všimli sme si ako mladá „revolucionárka“ ktorú novinári chceli urobiť bojovníčku za transparentnosť vo verejnom živote preukázala svoju „múdrosť“ tým, že nepožíva úctu k autoritám, dovolila si verejnú nehoráznosť. Verejne v médiách zaútočila na zle hospodárenie v prípravách na predsedníctvo EÚ na MzV SR. To by ešte sa dalo pochopiť, keby vo svojom „revolučnom“ ťažení bola sama a nemala skúsenosti. Podľa scenára je možno predpokladať, že jej rukopis sa podobá scenáru tých, ktorí chcú naplniť to čo sa dlhšie na Slovensku šepkalo, že po predsedníctve by mali byť vyvolané predčasné parlamentné voľby resp. menovaná nová vláda, v ktorej by boli (bez volieb) aj tí „správni“ ...  a potom by sa mediálna situácia vulgárnosti a trápnosti ukludnila.

Celý článok...
 
Vianočná napoveda

Naši predkovia v kostoloch a chrámoch  spievali modlitbu Veno Sancte Spiritus (Príď, Duch Svätý), vzývali ho, aby ich obdaril láskou blížneho, čistou dušou a rýdzim srdcom.

Celý článok...
 
Káva patrí medzi zdravú výživu

Každá spoločnosť vykazuje každodenne nespočet stretnutí pracovných, obchodných alebo priateľských. Nezáleží či sa konajú doma, na pracovisku alebo v kaviarni. Všetky majú spoločného menovateľa, stretnutia sa konajú pri šálke kávy.

Celý článok...
 
Dobré ráno Slovensko v roku 2063

(Sme poučiteľní?)   

A propo napríklad bulvár. Vieme, že je mravne zákerný, ale napriek tomu cca 200 tisíc ľudí v názorovej pomätenosti denne ho kupuje, pretože pre neho je najdôležitejšie vedieť, ktorá pseudo celebrita má zase nové „cecky“, ktorá kde a s kým nasadila parohy matke, ktorá sa stará o svoje deti a ona z jeho manželom si „užíva“ v mravnej stoke ľudskej falošnosti. Tu sa ukazuje, akí sme slabí a závislí na nepodstatných informáciách typu, ktoré dávajú falošnú nádej ľuďom práce, aj ty sa tak môžeš mať dobre, ak budeš žiť liberálnym životom ako my „vyvolení“ a budeš stáť v „správnom“ toku dejín. Takto protislovenské tendencie bulváru idú ruka v ruke s liberálnym spôsobom života. My (bez rozmýšľania) uveríme, že je ľahšie čítať a nerozmýšľať a oddávať sa neviazanej bezstarostnosti. Proste to čo je napísané je „pravdivé“. To iba malá odbočka pochopiť, čo sa to na Slovensku deje a je to proti väčšine Slovenska.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 73 - 81 z 304
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.