Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Úvahy
Aká bola kultúra v novembri 2015 v meste

Vedenie mesta si je vedomé, že na kolektív Domu kultúry sa môže spoľahnúť. Kontinuita práce riaditeľov M. Ďuricu, už nebohej A. Strakovej a dnešnej riaditeľky Ľ. Kullovej sú zárukou, že kultúra ktorá čerpá z osvetovej práce stále v meste košatie.  Kvantita podujatí v Dome kultúry je obdivuhodná. Treba si nájsť poslednú správu a zistíme, že  kvantita posúva kvalitu v tom najlepšom slova zmysle ďalej, z ktorého ťažia vďační návštevníci kultúrnych podujatí v Čadci.

Celý článok...
 
Hurá je tu advent alebo (anti) advent ?

( posilnenie pre tých, ktorí vydržia a zostanú sami sebou )

Advent je čas pre vnútornú mobilizáciu zabudnutej potreby konať  dobro pre seba a svoje okolie. Advent by mal byť časom, keď môžeme v sebe zmobilizovať všetko múdre a dobré, na čo sme počas roka pozabudli, keď chceme a môžeme svojmu blížnemu prejaviť lásku a pozornosť.

Celý článok...
 
Tlačové denníky na Slovensku sa vytrácajú?

Novinám vyčítam to, že nás nútia každý deň venovať pozornosť bezvýznamným veciam, zatiaľ čo knihy, v ktorých sú podstatné veci, prečítame tri či štyrikrát za život, napísal Marcel Proust. Neplatí to aj o slovenských médiách?

Celý článok...
 
Jesenná ofenzíva za čisté mesto

Stalo sa tradíciou, že mesto organizuje dvakrát do roka celoplošné zbery. Prvou bude zber domového odpadu s obsahom škodlivín, drobného stavebného odpadu a jedlých olejov v dňoch 5.-6.10.2015. Je to ten odpad, ktorý obsahuje škodliviny, ktoré svojimi nebezpečnými vlastnosťami znižujú možnosť zhodnotenia komunálneho odpadu a ktoré svojím charakterom zapríčiňujú negatívne vplyvy pri nakladaní s nimi. V druhou bude zber objemového odpadu od 7.10. do 6.11.2015. Okrem toho bude možné využiť zberný dvor na Podzávoze 25.10. od 12 hod. do 15 hodiny a 26.9. od 8 hod. do 12 hodiny.

Celý článok...
 
Hluk škodí?

(zamyslenie sa o slobode v zodpovednosti)

Počas večerného programu na Bartolomejskom hodovom jarmoku 2015 v piatok mal vystúpiť v rámci celovečerného programu REVIVAL NIGHT kapela nemenovaného speváka. Všetko bolo ináč. Nenastúpil súbor, ale iba jeden spevák, aspoň v časti keď som bol osobne prítomný. Je otázkou, či vystúpením iba jedného speváka, ktorý nahrádzal kapelu nebola porušená zmluva?

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 290
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.