Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Úvahy
Všetky naše sny sa môžu splniť, ak máme snahu ich zrealizovať

(Voľby 2016 z iného uhlu pohľadu)

Je po voľbách, politické mandáty sú rozdané, napätia spľasli. S odstupom času pokojne a z nadhľadu hodnotíme čo bolo hektické, čo nám utkvelo v pamäti. Dumáme či protivníci nemali záblesky svojej pravdy, ktorá sa mohla stať pre väčšinu spoločnosti pravdou obecnou. Nech predvolebný leták SZS svojim obsahom vyjadruje myšlienku A.Warhola, že ľudské sny sú to, čo robí ľuďom problémy. Keď nebudeme mať sny, nebudeme mať problémy. Budeme brať iba to, čo je. Ale potom nám budem chýbať láska, pretože láska je nachádzanie nášho sna u ľudí, ktorí ho nemajú.

Celý článok...
 
Primátor bol ZA a 8 poslancov bolo PROTI sídlisku

Na zastupiteľstve 11.2.2016 sa prerokoval dôležitý bod - výmena pozemkov s pred Domu kultúry s pozemkami na sídlisku Kýčerka. Keby výmena bola schválená, mesto mohlo začať odstraňovať „čiernu“ pustatinu neupraveného pozemku v centre Kýčerky. Keď mesto konečne začalo premieňať nádeje obyvateľov na realitu, osem poslancov vyslalo diplomatický (záškodnícky) šíp proti primátorovi a projekt zmietli zo stola aj keď iba jedným hlasom.

Celý článok...
 
Gong zaznel a plesalo sa

Mali sme znovu prestížny, najlepší, najkrajší, najdrahší, najsledovanejší ale hlavne smotánkovo mediálny ples v budove SND. Ples by nemusel ani byť, hlavne, že média si ho „zdokumentovali“. Ples je jednou z možnosti, ako zahlcovať nadbytočnými bulvárnymi informáciami mimo bratislavskú verejnosť klebetami kto, ako, s kým, čo mal oblečené, aké bolo menu, ... Spoločenské akcie, honosné večierky a zábavné party sú miesta, kde sa bežný smrteľník nedostane.

Celý článok...
 
Pre koho je naklonená meniaca sa verejná mienka ?

(Predvolebná úvaha)

Verejná mienka je odvodená od názoru každého z nás. Zmnožujú sa prípady, kedy je v protiklade s názormi, ktoré sledujú iné záujmy ako väčšina Slovenska a politika je predovšetkým o záujmoch. 

Hodnotové priority slobody sa menia na úkor hodnôt mravnosti, ktoré nám chce mravne vyprahla západná Európa podsúvať. V konečnom dôsledku je to časovaná bomba pre celú Európu. Posledným príkladom je imigrácia.

Celý článok...
 
Zapojíme obyvateľov mesta, aby mesto bolo bezpečné?

Bezpečnosť obyvateľov je vždy až na prvom mieste ich potrieb. Súčasný kamerový systém v meste prináša mnoho pozitív. Preto by bolo možné zapojiť pre možné rozširovanie kamerového systému do ďalších mestských časti. K tomu by bolo vhodné anketou získať ich predstavy, ktoré by boli podkladom pre ďalšie rozširovaniu kamerového sýtemu v meste.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 297
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.