Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Fandím FC Liverpool
Nedávno sme čítali, a to hneď dvakrát, dupľovane, ako sa jeden absolútne nezávislý poslanec exaktne "povyjadroval" z duše svojej poetickej ako nikdy, ale už naozaj nikdy v živote nepodporí čadčiansky futbal a, zástupca náš verný, nostalgicky dodal, že už bude fandiť len FC Liverpool. Aká to škoda, aká to škoda pre šport...

Onen odborník volil ťažký kaliber. Nevedome "zrušil" nezávislého audítora a tiež, okrem iného, "zhovädil" nejedno oddelenie úradu, ktoré má na starosti zákonnosť vynakladania mestských koruniek.
Celý článok...
 
Pripomíname si 3. výročie zrušenia školy na ulici A.Hlinku
Pripomíname si výročie, kedy sa v našom meste zrušila najstaršia základná škola a mocenskou noblesou sa zabránilo vzniku školy cirkevnej.   

Základná škola na Ulici Andreja Hlinku je minulosťou. Prachom však nesmie zapadnúť spôsobom, akým sa pred troma rokmi zrušila. Tobôž v dňoch, keď skladáme úctu našim učiteľom.
Celý článok...
 
Otvorený list poslancov Mestského zastupiteľstva Mesta Čadca
Vážený pán primátor,

dovoľujeme si Vás osloviť týmto listom ako volení zástupcovia občanov Mesta Čadca, vo veci súdneho sporu o náhradu škody, vedeného medzi Milošom M. – BISTRO SATELIT a Mestom Čadca. Oslovujeme Vás so zámerom ochrániť záujem mesta v tomto spore, pretože sme nadobudli presvedčenie, že mesto pod Vaším vedením, tento záujem na zreteli nemá a nechráni.

Zároveň Vás oslovujeme ako osoby, ktoré v označenej právnej veci podali podnety na Generálnu prokuratúru Slovenskej republiky. Prokuratúra z podnetov získala informácie o kauze a podala mimoriadne dovolanie na Najvyšší súd Slovenskej republiky. Je nám známe, že konanie pred Najvyšším súdom bolo ukončené s pozitívnym výsledkom pre mesto, zrušením rozsudkov Okresného súdu v Čadci a Krajského súdu v Žiline, v častiach priznávajúcich náhradu škody (29.160.000,- Sk) a trov konania (534.231,- Sk trovy právneho zastúpenia a 200.000,- Sk súdny poplatok), a vrátením veci v rozsahu zrušenia Okresnému súdu v Čadci na ďalšie konanie.
Celý článok...
 
Zápas o prežitie pokračuje
„ FK Čadca by mal v sobotu 20.3. 2010 vstúpiť v Humennom do odvetnej časti II. ligy východ 2009/2010. Ešte v lete klub upozorňoval, že bez jasnej podpory Mesta Čadca môžu vzniknúť vážne problémy s odohraním celého ročníka. Po dohode s predstaviteľmi mesta, a napriek návrhu členov klubu hrať nižšiu súťaž, klub, teda A mužstvo, vstúpilo do republikovej súťaže. Dnes sa však nachádza na pokraji odhlásenia z nej a ak ju predsa len dohrá, nebude to boj o záchranu, ale boj o zotrvanie a dohranie, pretože to zaručí aspoň pôsobenie v III. lige. Ak sa súťaž nedohrá, FK Čadca sa prepadne na základe súťažného poriadku až do IV. ligy !
Celý článok...
 
Poplatky za zber odpadu sú u ľudí stále citlivým problémom
Poplatok za odpad je jeden z najcitlivejších poplatkov, ktoré mesto vyrubuje obyvateľom. V roku 2009 platenie za komunálny odpad tak drastické, ako to bolo v roku 2008.
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 289 - 297 z 322
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.