Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Sv. Bartolomej, apoštol patrón mesta Čadca
Svätec je dobrý človek,
naplnený kresťanskou láskou.
Žije medzi inými a neponecháva si nič pre seba,
ale využíva všetky svoje dary na všeobecný úžitok;
pozerá na seba ako na dlžníka všetkých priateľov i nepriateľov,
múdrych i nerozumných.

( Sv. Bernard z Clairvaux)
 
Patrónom mesta Čadca je Sv. Bartolomej, ktorý si pripomíname vždy 24.8. Pôvod mena pochádza z aramej.bar Tolmai – syn Talmaiov, syn zbrázdeného, syn oráča.
Celý článok...
 
Facebook - o čem je vlastně řeč

( bez komentára )

Zhruba poslední 3 měsíce poslouchám, jak je facebook cool. Můžete si tam sdílet fotky, své stavy (třeba jiné stavy, stavy nálady…), můžete být v antiklubu pana Ratha či věrný člen klubu orgasmu. Výběr je jen na Vás. Zakládal jsem si na zkoušku profil s fiktivními údaji, vymyslel jsem si nový email a pustil se do projíždění profilů. Ale hned na první stránce registrace jsem pochopil, proč je na facebook čtvrt miliardy lidí. Důvod je prostý – vykrádá emailové schránky – a většina lidí mu to při registraci umožní. Mark Zuckerberg měl dobrý nápad a jistě i úmysl – vymyslet jednoduchý systém do škol, univerzit na sdílení dat a osobních údajů, zakládání skupin…ale přerostlo to v prakticky neovladatelné monstrum.

Pokud se chcete stát uživatelem facebook, přečtěte si názor ajťáka – člověka, který ví něco málo o tom, jak to vlastně je.

Celý článok...
 
Svätý Konštatntín (Cyril) a svätý Metodej – spolupatróni Európy
(Ku Sviatku svätého Cyrila a svätého Metoda - 5.júl 2009)

Sv. Cyril a Metod patria bezosporu k jedným z najvýznamnejších osobností v dejinách slovenského národa. S ich misionárskou činnosťou na Veľkej Morave sa spája skutočný rast Slovienov v kresťanskej viere a k ich odkazu sa dnes hlásia všetci Slováci bez rozdielu náboženskej či politickej príslušnosti. Význam ich misie a ich prínos k rozmachu kresťanstva v Európe vyzdvihol v roku 1980 svätý otec pápež Ján Pavol II., keď ich vyhlásil za spolupatrónov Európy.
Celý článok...
 
Dôvodová správa k zákonu o štátnom jazyku SR
Slovenčina je krásna starosť nás všetkých
(Ľ.Feldek)

Ústava Slovenskej republiky v článku 6, odstavec 1 hovorí: „Na území Slovenskej republiky je štátnym jazykom slovenský jazyk“.

K správe k návrhu zmien a doplnkov zákona Národnej rady Slovenskej republiky č.270/1995 Z.z. o štátnom jazyku Slovenskej republiky na prerokovanie a schválenie zákona bola vydaná dôvodová správa, ktorú si pre svoju vypovedaciu hodnotu dovolím celú zverejniť.
Celý článok...
 
Cena Pavla Straussa Miroslavovi Cipárovi

Miroslav Cipár (1935) významný kysucký rodák, maliar, grafik, sochár, dizajnér, ilustrátor je významnou osobnosťou, ktorá svojou prácou, verejnou a spoločenskou aktivitou obohacuje Slovensko o nové myšlienky, o nové podnety.

Miroslav Cipár zostal verný Kysuciam, zostal verný svojmu rodnému Semetešu. Preto nech Laudatio (poznámka: pochvala, prejav vďaky) , prednesené poslancom NR SR Františkom Mikloškom v Nitre 26. januára 2009 pri udeľovaní ceny Pavla Straussa nech je pripomenutím a zároveň podnetom rozmýšľať o dobre a mravnosti okolo nás a v nás.

Nech všade kde sa bude Miroslav Cipár nachádzať,  platili vyslovené slová autora laudatia  " Miro, kdekoľvek vstúpiš, zmyslom tvojho života je všade robiť svet krajším ! "

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 298 - 306 z 322
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.