Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
3 otázky pre poslanca (Kysuce/Čadčan č.9 – 1.3.2006
O komunálnej politike včera a dnes, o kultúre, ktorú budeme mať v sebe, a nie seba v umení ale aj o zmysle miestnej kultúry pre nás s poslancom MZ v meste Čadca Ing. Petrom Glasnákom
Celý článok...
 
Z cely rovno do úradu - Obvineného primátora Čadce prepustili z vyšetrovacej väzby
(Žilinský žurnal č.13 - 30.3.006)

... v tejto kauze rozhodne súd, ale etické problémy s touto kauzou by sa mali rýchlo a neodkladne riešiť, nie že to chce Glasnák, ale preto, že si to vyžaduje zdravý rozum
Celý článok...
 
Memento pre žijúcich
Memento pre žijúcich alebo vianočný prejav premiéra Antonína Zápotockého z roku 1952.

Mládež ty nositeľka rána …… mnohí zvlášť starší sa veľmi dobre pamätajú na dobu pred 1989, zvlášť na dobu strachu po roku 1950, ako to bolo tiež s dobrovoľnou „nasilnou“ ideologizáciou súkromného života všade a vo všetkom. Dnešná mládež nadšená z dnešnej bezbrehej slobody a demokracie nechce alebo nevie pochopiť dobu v ktorej museli žiť ich rodičia. Nech nasledujúci autenticky prejav vtedajšieho premiéra Antonína Zápotockého práve vo chvíľach vianočných osviežiť pamäť pre tých, ktorí nazabudli, a pre tých, ktorí nevedeli, aspoň im pripomenuť ten hrozný mravný rozklad, ktorý išiel z falošnej medoviny slov, ktoré smrdeli, smrdia a verím, že budú smrdieť pre všetkých slušných ľudí.
Celý článok...
 
Vyhlásenie účastníkov slovenskej inteligencie

Vyhlásenie účastníkov 14. plenárnej konferencie slovenskej inteligencie, konanej v Bratislave dňa 17.12.2005

Skutočnosť, že aj 16. výročie dlhoočakávanej zmeny totalitného režimu na demokratický spoločenský systém – tzv. nežný prevrat – opäť nikto neoslavoval, je dostatočným dôkazom nespokojnosti občanov s ponovembrovým vývojom a jeho dôsledkami.
Tí, ktorí sa neoprávnene zmocnili spoločného majetku už davy na námestiach nepotrebujú a oslavujú zväčša na svojich majetkoch v cudzine a tí, ktorí boli okradnutí, nemajú na oslavy žiaden dôvod.

Sluhovský komplex súčasných vládnucich predstaviteľov nášho štátu zašiel tak ďaleko, že sa už vôbec nezamýšľajú nad dôsledkami svojho konania na slovenských občanov, len aby sa zapáčili cudzine. Sústavne bezohľadne likvidujú sociálnu či zdravotnú odolnosť občanov na úkor ich dôstojného života a zdravia. Sústavné zdražovanie – už aj základných ľudských potrieb, akými sú napríklad bývanie a kúrenie – neúnosne zaťažuje nielen prevažnú väčšinu jednotlivcov, ale spôsobuje aj úpadok a rozklad rodiny ako základu spoločnosti. Čoraz častejšie manželstvá nielen bez vlastného bytu, ale aj bez detí - sú priamou hrozbou našej národnej budúcnosti!

Celý článok...
 
Za prahom únosnosti a – ako ďalej...
(akad.maliar Viliam Hornáček, Bratislava 17.12.2005)

V sobotu 17.12.2005 sa v Bratislave uskutočnila 14. plenárna konferencia slovenskej inteligencie. Jej mottom od prvých minút samostatnej Slovenskej republiky až po dnešné dni bolo v uvedomovaní, že tvorivý duchovný potenciál je najväčším bohatstvom každého národa. V úvodnom prejave povedal:
Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 31 32 33 34 35 36 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 316 - 321 z 321
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.