Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Slovo o Slovensku

Chcem sa podeliť o malé zamyslenie, ktoré napísal jeden múdry pán. Poznáte ho aspoň z čítania. Pohybuje sa v literatúre i publicistike, výnimočne dobre pripravený - sčítanosťou, tvorbou z mladých rokov, aj pôsobením v diplomacii, zahraničnom obchode a istý čas i v našom parlamentnom hryzovisku. Volá sa Jozef Banáš. Prečítajme si a zamyslime sa nad jeho myšlienkami:

Celý článok...
 
Na zelenej lúke vyrastá dva a polmetrový široký chodník. Spojí Kýčerku a Sídlisko III

Poviete si, čo je na tom, vybudovanie jedného chodníka. Veď je to povinnosťou mesta, obyvatelia platia dane, tak nech sa radnica stará. Žiaľ, nie sú veci také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdajú. Potrieb renovácii, rekonštrukcií a budovanie nových stavieb, je na území Čadce neúrekom. Kam sa človek pozrie, treba veci obnovovať a udržiavať. Peniaze ale nie je ľahké zabezpečiť.

Celý článok...
 
Kysucký hrad?

V nedeľu 31. júla 2016 bol po desiatich rokoch rekonštrukčných prác znovuotvorený Budatínsky  hrad. Česť slávnostne odomknúť vstupné vráta sa dostala žilinskému županovi Jurajovi Blanárovi. Na prvý pohľad môže niekto namietať, že ide o udalosť nedotýkajúcu sa kysuckého regiónu, avšak nie je tomu tak.

Celý článok...
 
Pápež navštívil Osvienčim

Pápež František v piatok 29.7.2016 navštívil koncentračný tábor Osvienčim. Pri prehliadke nechcel veľa hovoriť, lebo jeho slová by „neprekričali“ katastrofu, ktorá sa udiala za múrmi koncentračného tábora. Do knihy návštev na konci svojej návštevy napísal:

„ Pane, maj ľútosť so svojim ľudom!

Pane odpusť toľkú krutosť! “

 
Chcel slúžiť v malej fare na dedine, stal sa dekanom v Čadci

Generálny vikár  žilinskej diecézy Ladislav Stromček skončil vo svojej funkcii. Po dlhoročnej práci v najmladšej diecéze zamieril do Čadce, kde od 1. júla prevzal farnosť a vedenie čadčianskeho dekanátu. Nové pôsobisko je vyústením jeho túžby vrátiť sa medzi ľudí. Ako sám hovorí, už dlhší čas  túžil po službe v malej farnosti, jeho želaniu mu žilinský biskup Tomáš Galis nakoniec  vyhovel. Z vytúženej malej dedinky je ale okresné mesto, z farnosti – dekanát.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 46 - 54 z 324
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.