Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Biskupi politikom pred voľbami ponúkli Desatoro

Medzi priority KBS patrí napríklad úplné dofinancovanie cirkevného školstva. Žiada tiež o nevyhnutnú reformu v rezorte.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) sa stretla krátko pred parlamentnými voľbami s predstaviteľmi politických strán, ktoré majú šancu sa dostať do parlamentu. Politikom predložila Desatoro pre lepšie Slovensko. Týka sa rokov 2016 – 2020, teda nastávajúceho volebného obdobia, ktoré začne plynúť po 5. marci.

Celý článok...
 
Koľko stála rekonštrukcia verejného osvetlenia?

Ešte v roku 2015 mesto Čadca kompletne zrekonštruovalo verejné osvetlenie na území celého mesta. Bol vymenený každý jeden svetelný bod a nahradený modernou a úspornou LED technológiou. Taktiež boli vymenené všetky elektrické rozvádzače, vymenilo sa veľké množstvo stožiarov, káblových vedení a krytov lámp. Nebola vykonaná komplexná výmena verejného osvetlenia. Na to by mesto jednoducho nemalo finančné prostriedky a projekt by stál mnoho miliónov eur. Mesto uvažovalo, ako prefinancovať projekt rekonštrukciu. Preto išlo cestou, ktorá sa ľudovo pomenovala PPP projekt. Odbornejšie povedané, mesto podpísalo koncesnú zmluvu so spoločnosťou Cofely. Táto spoločnosť kompletne prefinancovala vykonanú rekonštrukciu.

Celý článok...
 
Podobenstvo o politikoch

(Predvolebný podnet na uvažovanie)

Jeden po druhom mi z úst povypadávali zuby, chcela som ich pozrieť a opäť vložiť do úst. Ale zakaždým, keď som sa zohla po zub, uchmatol mi ho spred nosa s hlasným smiechom politik, ktorí visel na strome ako opica s hlavou umrlca a s pôžitkom ho jedol, premeniac ho ešte  predtým na banán. S hlasitým mľaskaním na mňa pritom volal: „Aj tak ťa dostaneme!“

Po tom, ako skonzumoval všetky moje zuby, zakrúžil mi okolo hlavy lasom. Chcela som utiecť, ale s hrôzou som zbadala, že sa nedokážem pohnúť z miesta. Keď som už zacítila povraz na krku, rozhorčene som zvolala: „Nemôžeš ma chytať ako kravu! “

„A prečo nie,“ zasmial sa, „patríš predsa k tomu hlúpemu stádu, čo ma volilo.“

(Ilse Bremová)

LT č.11 -11.4.2012

 
EURO sa rozpadáva - menová reforma na obzore

„ Eurozóna v dnešnej podobe skončí návratom Nemecka k marke elebo vystúpením Grecka z Eurozóny. Vzhľadom k tomu, že Greci z Eurozóny vystúpiť nechcú, urobí tak Nemecko, ktoré v spolupráci s krajinami Beneluxu a Rakúska vytvoria menovú úniu, tzv. severné Euro, tj. Prevedú menovou reformu. Základným postulátom úspešného prevedenia menovej reformy (výmena starých peňazí za nové) je jej absolutné utajenie pred odbornou i laickou verejnosťou, a to až do dňa jej vyhlásenia v médiách.

Celý článok...
 
Múdre slovo o voľbách

Voľby sú predo dvermi. Každý mobilizuje, jeden programom, druhí intrigami. Preto nech nasledujúci text je zamyslením, či voľby na Slovensku v roku 1929 a 2016 nemajú niečo spoločné ?

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 55 - 63 z 310
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.