Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Nová ruská stratégia

William Engdahl americký historik, ekonomický výskumník a novinár sa zaoberá otázkou alternatívnych finančných systémov, o ktorých sa v Rusku živo diskutuje pred ich zavedením do praxe. Majú dať odpovede na otázky či je možné finančníctvo bez úžery, drog a hazardu? Kde je podstata sporu o zlato? Ako pomôžu západné sankcie ruskému hospodárstvu? V prípade, že sa to ruskej ekonomike podarí, potom to bude mať dopad na všetkých ekonomických hráčov vo veľkej politike. Je zarážajúce, že o tak dôležitej pripravovanej zmene u nás naše preoeurópske mienkotvorné média mlčia (účelovo alebo zámerne).

Celý článok...
 
Pápež František kritizoval pri polnočnej omši vo Vatikáne konzumeristickú spoločnosť

Ve svém kázání při půlnoční mši ve Vatikánu se papež František vrátil k jednomu ze svých oblíbených témat. Kritizoval hedonistickou a konzumeristickou společnost a kulturu nezájmu. Nezmínil se překvapivě o uprchlické krizi, při níž osud lidí, kteří prchají před válkou, pronásledováním a chudoboiu dominuje mezinárodním médiím. V září apeloval František na všechny náboženské komunity v Evropě, aby nabízeli uprchlickým rodinám útočiště.

Celý článok...
 
Vianočné zamyslenie o dobe, ktorá nám priniesla dokonale prepojenú samotu ...

Zmeníme to, alebo to budeme spoločne premieňať na dobro?

Celý článok...
 
Čo je to globalizácia?

Thomas Barnett, poradca bývalého amerického ministra obrany Donalda Rumsfelda, ktorý už v roku 2002 oficiálně povedal toto:

Celý článok...
 
Ako je to s verejným osvetlením ?

Ešte minulý rok sa Čadčianska radnica rozhodla pustila do projektu, na ktorý si v minulosti netrúfli iné vedenia Čadce. Po dlhých prípravách a analýzach sa Čadca pustila do komplexnej rekonštrukcie. Staré osvetlenie už pomaly vypovedalo svoju funkčnosť. Opravy už boli prakticky nemožné, nakoľko technický stav starého osvetlenia bol už v podstate tragický.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 324
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.