Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Inými očami
Ich pravidlá nebudú tolerantné, ale kruté

(Poslanec NR SR Ján PODMANICKÝ hovorí o súčasnom dobýjaní Európy)

Tohtoročné leto bolo nielen na Slovensku, ale v celej Európe horúce.  Obrazne i skutočne. Imigrácia sa zmenila na sťahovanie národov a výrazným spôsobom zasahuje do bežného života Európanov. Aj keď predseda Európskej komisie Jean Claude Juncker je presvedčený o tom, že jeho administratíva tvrdo pracovala, aby imigračnú vlnu starý kontinent zvládol, viaceré štáty majú na to iný názor. A tiež na povinné prideľovanie kvót. V poslaneckom klube strany Smer-SD reprezentuje Ján PODMANICKÝ názory veľmi blízke väčšine občanov. Čo si myslí o súčasnej traume Európy?

Celý článok...
 
Ľudovít Štúr: Hlas k rodákom

V tomto roku si pripomíname 200. výročie narodenia národného dejateľa Ľ.Štúra. Pripomeňme si myšlienky z jeho mobilizujúceho textu HLAS RODÁKOM, ktorý bol súčasťou melodrámy pre 2 recitátorov (D.Jamrich a Š.Bučko), miešaný zbor (Slovenský filharmonický zbor) a symfonický orchester (ŠKO Žilina) na slová štúrovských básnikov PÚTNICI od Egona Kráka. Melodráma zaznela v Banskej Štiavnici, Bratislave, Martine, Žiline a v zahraničí v Paríži v sále UNESCO a v Rotes Rathaus v Berlíne.

Celý článok...
 
O menšinách

Vladimír Putin, ruský prezident 4.2.2013 oslovil Dumu a predniesol prejav o napätí s menšinami v Rusku. Je text iba na prečítanie alebo aj na popremýšľanie a konanie?

Celý článok...
 
Nech žije demokracia

(zamyslenie sa o hraniciach)

Ak ilegálne prekročíš severokórejské hranice, dostaneš 12 rokov nútených prác,.Ak prekročíš ilegálne iránske hranice, skončíš bez časového obmedzenia vo väzení..Ak prejdeš ilegálne afganské hranice, budeš zastrelený. Ak prejdeš ilegálne hranice Saudskej Arábie, budeš väznený niekoľko rokov. Ak prekročíš ilegálne čínske hranice, pravdepodobne nebude o Tebe nikdy viac nikto počuť. Ak prejdeš ilegálne hranice Venezuely, budeš považovaný za špióna a tvoj osud bude otázny. Ak prejdeš kubánske hranice ilegálne, skončíš tiež vo väzení.

Celý článok...
 
Vyhlásenie mimoriadnej situácie

(Havarijný stav mostného objektu Horelica)

Dnes, 12.10. 2015 po zasadnutí krízového štábu, bolo rozhodnuté, o vyhlásení mimoriadnej situácie na území mesta Čadca. Horelický most je v technicky nevyhovujúcom stave. Okamžite sa začne s prácami na obchádzkových trasách.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 82 - 90 z 314
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.