Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Všetky naše sny sa môžu splniť, ak máme snahu ich zrealizovať

(Voľby 2016 z iného uhlu pohľadu)

Je po voľbách, politické mandáty sú rozdané, napätia spľasli. S odstupom času pokojne a z nadhľadu hodnotíme čo bolo hektické, čo nám utkvelo v pamäti. Dumáme či protivníci nemali záblesky svojej pravdy, ktorá sa mohla stať pre väčšinu spoločnosti pravdou obecnou. Nech predvolebný leták SZS svojim obsahom vyjadruje myšlienku A.Warhola, že ľudské sny sú to, čo robí ľuďom problémy. Keď nebudeme mať sny, nebudeme mať problémy. Budeme brať iba to, čo je. Ale potom nám budem chýbať láska, pretože láska je nachádzanie nášho sna u ľudí, ktorí ho nemajú.

 „ Pozrela som sa ráno z okna a vedela som, že dnes bude krásny deň. Pri raňajkách som si pustila rádio. RTVS vysiela po novom úplne bez reklamy. Hlásili, že Slovensko prestalo vyvážať drevo do zahraničia. Vznikli tu malé drevospracujúce podniky, ktoré vyrábajú nábytok a iné produkty. Tieto podniky dali prácu dlhodobo nezamestnaným ľuďom v regiónoch. Môj manžel prišiel o chvíľu  s ďalšou dobrou správou. V schránke a sme mali list, v ktorom sa písalo, že nám štát poskytne bezúročnú pôžičku vo výške 6000 eur a pri narodení troch detí je možné  odpísanie až na 0. Na prvého synčeka  dostaneme príspevok 1000 eur a na druhého 2000 eur a tak už plánujeme aj do tretice dievčatko.

Vybrala som sa do obchodu na mojom elektroaute, ktoré neznečisťuje životné prostredie a nie je vôbec hlučné. Mohli sme si dovoliť vďaka tomu, že sa predáva bez DPH. V papierových taškách mám prázdne PET fľaše, za ktoré mi dajú v obchode peniaze. Na pol ceste som si uvedomila, že je nedeľa, tak že sa nepracuje a všetky obchody sú zatvorené. Nevadí, to znamená, že zamestnanci namiesto práce môžu stráviť deň so svojou rodinou v prírode. V diaľke som uvidela krásny park. Bývam tu už niekoľko rokov. Prečo som si ho nikdy nevšimla? Potom som si uvedomila, že z mesta zmizli všetky  bilboardy. Až teraz vidím, akú nádheru po celý čas zakrývali.

Teší ma, že v obchodoch začali predávať viac slovenských potravín. Pri varení obeda použijem iba čerstvé produkty od domácich pestovateľov, farmárov a chovateľov. Okrem toho, že sú zdravé, sú aj lacnejšie, lebo sú bez DPH. Výživná a kvalitná strava v kombinácii so športom je predsa cestou k zdraviu a dobrej životospráve.

Poobede mi volala kamarátka, že sa včera bola bicyklovať.  Dostala 50 percentný štátny príspevok na nový bicykel, tak ho bola vyskúšať. Vybudovali nové cyklotrasy a vedú aj ku kultúrnym a historickým pamiatkam. Cyklistické chodníky sú súčasťou každej novej komunikácie. Aj ja to musím niekedy vyskúšať. 

Zajtra sa chystám na úrad niečo vybaviť, tak by som mohla ísť na bicykli. Mestské časti, okresy a kraje sú spojené, takže stačí ísť na jedno miesto, kde všetko vybavím. Máme menej mestských, miestnych  a župných poslancov a zjednotené 4-ročné a 5-ročné voľby. Páči sa mi, že takto šetrí štátny rozpočet.

Večer pokojne zaspávam. Ráno sa prebudím. To všetko bol len en. Ale nič nie je stratené. Stále môžeme mať krajšie a zdravšie Slovensko.

S úctou Natália Hanulíková, predsedníčka SZS “

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.