Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Zápis prváčikov

 (Deviataci čakajú na oficiálne výsledky monitoru, predškoláci majú za sebou úspešný zápis do prvého ročníka)

Do prvej triedy nového školského roka v šiestich čadčianskych základných školách sa prihlásilo 240 detí, z toho 33 si na školu musí nakoniec predsa len ešte počkať.

Po dohode s rodičmi, školskými psychológmi došli pedagógovia k záveru, že čas detí pre zdravotné alebo iné dôvody ešte nie je pripravená na nastúp do prvej triedy a školu budú musieť o jeden rok odložiť.

Dobrou správou ale je, že počet žiakov v čadčianskych školách oproti dávnej minulosti úspešne stúpa. Už minulý rok zaznamenali štatistiky nárast žiakov v prvých ročníkoch o 26 detí. Bolo to prvé výrazné zvýšenie od roku 2002/2003.

Aj budúci rok by mal byť v tomto smere dobrý. „ Počet žiakov oproti súčasnému roku mierene porastie“ potvrdil vedúci oddelenia školstva, kultúry, mládeže a športu PaedDr. Ján Polák.

Kým sa súčasní predškoláci budú v septembri zoznamovať so svojou novou pani učiteľkou základnej školy, dnešní deviataci si budú hľadať svoju pozíciu už na stredných školách.

Len pred pár dňami absolvovali dôležitú skúšku „Monitor.“ Ako dopadol ten ktorý jednotlivec si školy už vyhodnotiť vedia. Oficiálne výsledky budú ale známe až v máji.

Čadčanov určite zaujíma, ako dopadlo v celoslovenskom priemere šesť čadčianskych základných škôl. Na výsledok si, žiaľ, musíme tiež ešte počkať. Z minulého roka ale vieme, že Čadca si výsledkami držala priečku jemne nad celoštátnym priemerom.

Osviežme si pamäť. Najlepšie dopadla v testoch ZŠ J.A. Komenského, kde výsledky žiakov pomerne vysoko prevyšovali celoštátny priemer (najmä v matematike). Viď tabuľka.

Priemerná percentuálna úspešnosť školy

Základná škola

slovenský jazyk

matematika

ZŠ Rázusova

62,05%

51,08%

ZŠ J.A. Komenského

69,35%

66,19%

ZŠ M.R. Štefánika

66,67%

53,21%

ZŠ Podzávoz

61,48%

51,34%

ZŠ Horelica

63,60%

44,74%

Slovenská republika

62,58%

52,68%

       

 

V porovnaní s predošlými rokmi sa výsledky testov vedomostí v Čadci mierne zlepšujú. Aj keď najlepšie „čísla“ dosiahli deviataci v roku 2013. Slovenčinu zvládli vtedy na 67,90%, matematiku na 60,74%.

A ako dopadol školský rok 2015/2016? Na celoštátne porovnanie netrpezlivo čakáme !

www.mestocadca.sk 21.4.2016

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.