Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté

(o prenájme športovísk v Čadci a Nitre)

Vo vysielaní 16.2. 2017 v INFOLUMEN na rádiu LUMEN zaznela informácia, že mesto Nitra po zdražení a po kritike orgány mesta rozhodli znížiť prenájom športovým klubom. Zarazilo ma to, lebo som sa nádejal, že bezplatné využívanie športovísk v meste pre športové kluby je pre samosprávu samozrejme a prirodzené.

Preto som bol potešený, že v Čadci sa vďaka veľkorysosti primátora a poslancov dlhodobo poskytuje bezplatne športoviska športovým klubom, čo som považoval za samozrejmosť. Iba v roku 2017 v rozpočte sa vyčlenila dotácia 90 tisíc €.

Pre úplnosť treba pripomenúť, že mesto okrem dotácie napomáha činnosti a rozvoju športových klubov v meste aj tým, že im počas celého roka poskytuje bezplatné užívanie oboch športových hál, ktoré sú v majetku mesta čo ročne činí cca 70 tisíc €, bezplatne sa poskytujú priestory Domu kultúry. Okrem toho mesto zabezpečuje celoročnú prevádzku krytej plavárne vo výške cca 250 tisíc €, kde športové kluby, ktoré o to požiadajú majú v určený čas bezplatný vstup na plaváreň. 

Preto informácia v INFOLUMENE, že v Nitre nedávne zvýšili a teraz po kritike orgány samosprávy znížili prenájom ma zarazila. V oboch mestách sa prenajímajú športoviska a iné zariadenia. Rozdiel je, že v Čadci bezplatne a v Nitre za úhradu. Nitru chválite a Čadca asi ďaleko od B.Bystrice, c´est la vie ...  by povedal Francúz.

Podobná situácia v Čadci je aj v prenájme v kultúre.  

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.