Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Mesto Čadca netoleruje dlžoby na nájomnom. Po troch mesiacoch sa obracia na súd

Mesto Čadca každoročne dopláca na nájomníkov, ktorí si neplnia svoje povinnosti a riadne neplatia nájomné a služby súvisiace s bývaním.

Podľa správy  Dombytu Čadca, dlžníci dlhujú mestu viac ako 130 tisíc eur. Suma sa skladá z čiastky za nájomné, takmer 80 tisíc a za služby spojené  s bývaním, približne 51 tisíc eur.

V zozname dlžníkov sú aj takí, ktorí dlhujú mestu viac ako 6 tisíc eur. Ojedinelí nie sú ani dlžníci s dlhom päť, štyri, či tri  tisíc eur.

Radnica nemôže takýto stav tolerovať. Prijala pravidlo, že ten, kto nezaplatí nájomné za tri mesiace, môže očakávať v schránke list zo súdu. Dombyt Čadca po tomto termíne podáva súdne podanie na vymoženie istiny za nájom a služby spojené s bývaním.

V minulom roku smerovalo na súd 42 podaní, v súvislosti s vymáhaním dlžnej sumy. 14 podaní sa týkalo žiadosti o vypratanie bytov.

Od roku 2009 Dombyt Čadca  deložoval  cestou súdneho rozhodnutia 29  bytov najväčších neplatičov.  Najviac ich bolo v dome na Mojzesovej ulici.  Z 31 bytov bolo vyprataných 21 nájomníkov.

Aj nedávno postavený bytový dom na Kyčerke, ktorý postavilo mesto na ploche bývalej materskej škôlky má svojich neplatičov.  Už krátko potom, ako sa doň nasťahovali  prví nájomníci sa začali kopiť dlžoby.  Po roku bývania  sa vyšplhal dlh na 16 tisíc eur, dlžnú sumu nájomníci postupne znižovali.

Mesačné nájomné v nájomných bytoch v Čadci sa pohybuje od 70 do 270 eur. Najmenej platia nájomcovia garsoniek, najviac  obyvatelia trojizbových bytov. Dombyt Čadca sa stará celkovo o 320 mestských bytov.

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.