Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Čadca má za sebou po rokoch opäť pravú kysuckú zimu

Masívna oprava výtlkov začne s prvým varením asfaltovej hmoty pre veľké stavby. Riaditeľ Mestského podniku služieb Čadca Peter Lariš zodpovedá za komplexnú údržbu ciest  a starostlivosť o čistotu verejných plôch v meste.  Ťažké mechanizmy už vymenili radlice za čistiace násady a  po zime sa púšťajú do  upratovacích prác.

Obyvatelia sú však najviac zvedaví na opravy výtlkov, ktoré každodenne dráždia vodičov za volantom.   Aj keď zima sa na už skončila, podľa Petra Lariša, pracovníci Mestského podniku služieb Čadca musia ostať bdelí. „Boli roky, kedy sme ulice vyčistili  od posypu,  a potom napadol sneh v apríli,  ba i v máji,“ podotkol Peter Lariš.

Dispečing už v tomto čase svoju prácu ukončil, vozidla sú však stále k dispozícii.

Tohtoročná zima bola pravá kysucká.  A tým pádom bola náročná na údržbu. Oveľa náročnejšia ako po minulé roky. Pracovníci Mestského podniku služieb Čadca riešili zľadovatené chodníky, cesty, keďže boli celodenné mrazy.

Na celom Slovensku aj na Kysuciach sme už  prešli do jarných teplôt, slnečné dni  sa ukazujú stále častejšie. Mesto už poupratovalo ulice a ako každý rok čakajú  na Mestský podnik služieb Čadca opravy  výtlkov, ktoré robia ťažkosti vodičom.

Kdekoľvek ideme autom, musíte si dávať pozor na to, aby to neodniesli tlmiče alebo nebodaj náprava. Každý rok vedenie mesta i verejnosť upozorňuje, že oprava výtlkov je závislá od externých dodávateľov asfaltovej hmoty, ktorí ju začnú variť až vtedy, keď majú dostatok zákaziek od veľkých spoločností.

Firiem v okolí, ktoré  asfalt varia,  nie je veľa.  Je to spoločnosť v Krásne nad Kysucou, v Žiline a v Predmieri. Sme závislí od spustenia ich činnosti.

Kedy zvyknú spustiť po zime prevádzku?  Peter Lariš uviedol: „Jednoznačne sa to nedá povedať. Závisí to od počasia a od  dostatočného počtu objednávok.  My sme skutočne len kvapka  v mori a sme nútení sa tomu prispôsobiť.“

Mesto už začalo svojimi silami niektoré opravy jám.  Predminulý rok zakúpilo stroj na opravu výtlkov aj mimo sezóny.  Ale s tým možno opraviť len menšie plochy, miesta ohrozujúce cestnú premávku. Opravili sa výtlky smerom do Martinkovho potoka, to boli výtlky priamo v križovatke a nebolo možné, ich obísť. Opravilo sa aj  pár jám na Moyzesovej ulici.

 
Najnovšie články
Práve je online
Práve je pripojených:
1 Hosť
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.