Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Čadca otvorila brány nového letného kúpaliska

Obyvatelia mesta a zvlášť mamičky s deťmi majú od 1.7.2017 dôvod k radosti. V prvý prázdninový deň mesto odovzdalo do užívania Čadčianske letné kúpalisko, čím rozšírilo ponuku pre využívanie voľného času. Obyvatelia už nebudú musieť cestovať „za vodou“ do Jablunkova alebo Rajca či Žiliny.

Primátor M.Gura na margo slávnostnej udalosti povedal “Som nesmierne hrdý na to, že naše mesto sa stalo oveľa atraktívnejšie aj pre široké okolie a turistov. Verím, že nás čaká veľa pekných slnečných dní, ktoré môžeme spoločne tráviť na čadčianskom kúpalisku.“                     

Presne o desiatej hodine sa po prvýkrát otvorila brána a prví návštevníci vošli do areálu. Počasie neprialo, vonkajšia teplota bola 20 oC. Väčšina ľudí sa prišla poprechádzať po novom areáli a bazén si obzerali. Boli aj takí, ktorí vošli do bazéna. Teplota vody bola takmer 28 oC stupňov. Očarené boli hlavne deti, ktoré si budú užívať, najmä detskú časť a šmýkačky. Unisimo znelo od návštevníkov, ďakujeme že mesto má svoje kúpalisko. 

Od 30.5. sa začali práce na testovaní technológie. Vonkajší bazén bol po prvý krát naplnený 600 m3 vody, technológie splnili predpísané parametre a nič nebránilo, aby vonkajší bazén a priľahlé oddychové priestory v hodnote 1,7 mio euro boli dané do užívania. Je potešujúce, že bazén odolal aj zvýšenej hladine Kysuce. Dal za pravdu projektantovi, ktorý naprojektoval bazén nad úrovňou terénu tak, aby odolal sto ročnej vode.

Treba si pripomenúť, že letný bazén bol financovaný z vlastných zdrojov, čo v dnešnej dobe si zaslúži potlesk na otvorenej scéne. V súčasnosti je jediný vonkajší bazén na Kysuciach. Nech je pripomenutím zdĺhavá výstavba plavárne v Kysuckom Novom Meste.   

Skutočná zaťažkávacia skúška návštevnosti bola v nedeľu 9.7. V tento deň areál vonkajšieho bazénu a priľahlých priestorov „praskal“ vo švoch, kedy plánovaná kapacita bola vysoko prekročená. Bol to prirodzený záujem verejnosti vidieť a uveriť, že Čadca dostala do vienka krásny moderný vonkajší bazén.

Súčasťou areálu je aj beach volejbalové ihrisko, tri bufety so sedením, šatne, sprchy a sociálne zariadenia. V areáli nechýbajú ani lavičky a koše. Návštevníci majú možnosť zapožičania si lehátok a slnečníkov. Súčasťou je tobogan, plavecké dráhy. Mesto má v pláne areál postupne zatraktivňovať  ďalšími atrakciami. Vonkajší bazén je o polovičku väčší  ako je vnútorný bazén. 

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.