Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (júl 2017)

Migrácia lomcuje Európou stále viac. Sme takí naivní, že sa nádejame, že viac migrantov znamená menej problémov? Ak to prekročí verejnú znesiteľnosť, potom nemáme žiadne riešenie, iba sa stotožniť s realitou. Pomaly budeme taký zmravnení, že nosiť krížik alebo mať doma vianočný stromček bude nie zakázané, ale naša „korektnosť“ nám bude veliť konať tak, aby sme nikoho neurazili. Nebude potom jediným riešením (občianska) vojna, nie na okraji EÚ v Portugalsku alebo Estónsku, ale priamo v „srdci“ EÚ, v Nemecku?

Paradoxne politické účelové thin-tanky alebo neziskovky sa tvária, že problém neexistuje. Média v západnej časti EÚ zhode s politikmi nepíšu aj o odvrátenej strane migrácie. Všetko čo sa hýbe, má svoje medze. Nebude výsledkom zrod iného typu politika - vodcu? Potom niekto vyvolá po vzore arabskej jari ale v silnejšom ideovom obsahu európsku „civilizačnú“ modernizáciu ... a rozprávke bude koniec.

Integrácia zlyháva, moslimovia sa považujú za silnejších, než sú kresťania. Podpora migrácie nie je odpoveďou na ekonomické problémy, povedal maďarský premiér V.Orban. Varoval, že kultúra týchto ľudí je v ostrom kontraste s európskymi hodnotami. Nízka pôrodnosť Maďarov robí z národa „ohrozený druh“. Riešenie vidí vo vyššom zdaňovaní nadnárodných korporácií, zisky z ktorého pôjdu na podporu pôrodnosti. Orban tvrdí, že vzniklo spojenectvo medzi „európskou byrokratickou elitou a impériom G.Sőrősa proti ľuďom“. On má údajne plán, ako dostať do EÚ milión migrantov. 

Všimli sme si ako rieši problém migrácie v Austrálii. Každého migranta preveria mimo svojho územia. Azyl dostane iba ten kto je politicky prenasledovaný. Kto raz príde na územie nelegálne, už nemá nikdy v živote šancu dostať povolenie k pobytu.

Teroristicky útok v Manchestri ukázal, že anglické tajné služby islamského vraha lýbijského pôvodu so sýrskym výcvikom poznali. V Anglicku sa predpokladá, že tam žije 23 tisíc potencionálnych teroristov, z nich najmenej tri tisíc sú skutočne nebezpeční. Pritom tajné služby už v roku 2003 márne varovali vtedajšieho premiéra T.Blaira, že sa Angličanom vypomstí byť poslušným pudlíkom pri americkej invázii na Blízkom východe. Mimochodom, Anglicko je aktívnym členom americkej „koalície boja proti islamskému štátu“, ktorých nálety podľa západných zdrojov za uplynulý mesiac bolo zabitých viac civilistov ako sýrskou armádou alebo ruským letectvom spolu.

Aktuálna štúdia pripomína, že od vyhlásenia tkz.Islamského štátu (chalifátu) v júni 2017 zažilo osem západných štátov celkom 51 teroristických útokov, pri ktorých zahynulo 395 ľudí a ďalších najmenej 1.549 boli zranení. Páchateľov bolo 65 z toho 73 % z nich boli občania štátov, v ktorých útočili, 82 % z nich bezpečnostné orgány pred „poznali“. Iba v 8 % prípadoch je možné dokumentovať, že zabíjali na rozkaz zo štruktúr IS. Interpol od USA  dostal zoznam 173 islamistov, potencionálnych seba vražedných atentátnikov v Európe.  Vážne, ako ďalej?

RTVS zaznamenala úbytok sledovania Tour de France 2017 „vďaka“ vylúčeniu P.Sagana. Na začiatku bolo sledovanosť 240 tisíc. Po vylúčení najvyššia sledovanosť v 5.etape bolo iba 99 tisíc divákov. Záverečná etapa bola v mergu sledovanosti iba 81 tisíc divákov. V minulom roku priemerná sledovanosť bola 195 tisíc divákov a 15.etapa zaznamenala 303 tisíc divákov. To čo sa stalo, nebol športovým podfarbeným ideovým podvodom alebo zámerom? Všade vo svete má právo odsúdení odvolať sa. Na TdF vlastne vo Francúzsku aká je demokracia?  

Všimli sme si od prvých sekúnd legitimity, že strana Právo a spravodlivosť  leží v žalúdku eurokratov v Bruseli. Pozornému sledovateľovi tohto nerovného politického boja medzi Varšavou a Bruselom neunikli slová euro komisárky V.Jourovej. Ta našim susedom vyhrocovala odobratím európskych dotácii. Uvedomujúc svoju moc vyslovila otázku „Budeme sa baviť, či vôbec medzi sebou chceme štát, ktorý naše pravidlá nerešpektuje.“ To je trúfalosť !!!

Aké sú „naše a vaše pravidlá“? Kto ste „my a kto vy“? Čo „chceme a nechceme“? Oni s nami ako keby národné štáty kocka cukru, ktorá sa rozpustí v káve. Chce snáď na Varšavu uvaliť „iba“ ekonomické sankcie, alebo rovno „humanitárne“ bombardovanie Poľska?

Je pozoruhodné že vo väčšine zamýšľaných reforiem sa znižuje úplná autonómia súdov. ale stále má poľská súdna sústava, ktorá je menej ovplyvňovaná vládou a prezidentom,  ako v mnohých ďalších krajinám EÚ.

Mimovládky alebo protivládky? Jedným šrámom vo vierohodnosti ku západným krajinám štátmi východného bloku sú mimovládne organizácie. Svoju aktivitu mnohokrát smerujú proti legálne ustanoveným vládam, kde financie pochádzajú mnohokrát z nejasných zdrojov. Je to v poslednej dobe jeden z najužitočnejších prostriedkov ako destabilizovať pomery v príslušnej krajine. V poslednom čase sa vyprofiloval názov „majdanizácia“. Napríklad sa treba pousmiať nad  pozastavením sa renomovaným denníkom Frankfurter Allgemeine Zeitung, že ruské ministerstvo spravodlivosti zaradilo inštitúciu LEVADA centrum na zoznam zahraničných agentov, v ktorom sa nachádza 141 mimovládnych organizácii.

Pýtam sa prečo obyvatelia v meste ak platia koncesionárske poplatky za SRo nemôžu prijímať rozhlasový signál vysielania SRo? Ako je možné, že v Čadci signál súkromných rozhlasových staníc je možné prijímať v požadovanej kvalite včítane novej stanice AKTUAL.

Obyvatelia za kvalitný signál súkromným rádiám neplatia. Za signál verejnej SRo musia podľa zástrčkového zákona platiť, pričom signál nie je možné prijímať v požadovanej kvalite. Nejedná sa tu o neoprávnené obohacovanie SRo, pretože takéto koncesionárske poplatky za rozhlas sa dostávajú do rozpočtu SRo ako príjem? Problémom nie je koncesionársky poplatok, ten treba zo zákona platiť. Problémom je, ak zaplatíme za tovar v tomto prípade za koncesionársky poplatok, ten by ma mal mať požadované parametre kvality?  

Prečo na Slovensku to čo má byť nie je? A to žijeme v 21.storočí, žijeme v kapitalizme, kde vládne trhová hospodárstvo, keď trh všetko zariadi alebo nie sú peniaze, aby signál z Bratislavy prišiel ku poľským hraniciam na severe. A propo, poľské rozhlasové stanice sa dajú prijímať? 

Hodvábna cesta - trasa vedená z Číny do Turecka, Ruska, Poľska, Nemecka do Rotterdamu začína mať trhliny. Na dvojdňovom samite v Pekingu proti sa postavali Belgičania, Estónci, Francúzi, Gréci, Maďari, Portugalci, Španiel a Taliani. Za boli Británia, Česko, Rusko a Slovensko. Projekt podporuje Turecko.

Summit G20 nepriniesol vôbec nič. S výnimkou, že svet prestáva byť unipolárny a mení sa multipolárny. Taktiež G20 už nie je 20 štátov s rovnakou víziou. V skutočnosti je to G19 proti Trumpovi. Ak odčítame Putina je G18 proti jednému a druhému. V zapätí Macron pozval Trumpa do Paríža a prekvapivo si spolu rozumeli. Keď Macron „pozdvihol“ vzťahy s Ruskom na novú vyššiu úroveň. Takto nám zostala  G17 proti prvému, druhému a tretiemu. Toto všetko je za predpokladu, že G17 ešte existuje.    

... na koniec niečo pre gmailistov. Každý zadarmo používa služby gmail neplatíme za službu, ale majiteľ Google na každom z vás zarába. Je to obchod ja vám a vy mne. Používateľ gmailu využíva zadarmo, s ktorou môže písať s celým svetom a Google za to preskenuje všetko, čo tam napíšeme. Vďaka tejto „hre“ vie o nás všetko a zároveň vám napasuje na nás reklamu, Najdôležitejšie posolstvo je smerované na našu cool mládež. Po mladosti príde dospelosť, a tí, ktorí budú sa uchádzať o politické alebo verejné funkcie ak keby náhodou objavia sa v médiách ich ideové „závislosti, a Abuje po kariére. Popri gmaile vďaka obrovskej popularite facebooku, stáva sa FA dominujúcou technológiou na skenovanie textu.

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.