Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Importovaný Dúhový pochod je pre Slovensko krokom späť

Dúhový pochod 19.8. v Bratislave polarizoval koalíciu. Problémom bolo verejná ochrankyňa práv M.Patakyová (MOST-HÍD), ktorá vyvesila dúhovú zástavu na okne Úradu verejnej ochrankyne práv. A.Danko ju ešte pri vymenovaní do funkcie vyzval, aby  sa vyvarovala konaniu svojej predchodkyne a nevyvesila spornú zástavu. Svojim konaním podporila importovaný dúhový pochod zoskupenia LGBTI.

Podľa SNS polarizovala spoločnosť, nakoľko úrad ombudsmanky nepatrí komunite LGBIT. Jediná zástava na úrade je štátna zástava SR a zástava EÚ. Je na posúdení, či svojim konaním nechtiac alebo vedome nezneužila svoju právomoc?

Spor v sebe nesie názorové rozloženie členov koalície. MOST-HÍD nominoval verejnú ochrankyňu práv do funkcie, SNS vyjadrila nespokojnosť a SMER-SD mlčí.

Ak by SMER-SD nereagoval, tým by dali na známosť, že s dúhovým pochodom vyjadruje súhlas. Potom nebolo by naše smerovanie do jadra EÚ problematické, namierené  proti drvivej väčšine obyvateľov Slovenska, ktoré si takúto ideológiu neprajú?

Ak sa uchádzame byť v tvrdom jadre EÚ, budeme musieť súhlasiť z mnohými agendami, kedy nie jedna bude v rozpore s predstavou obyvateľov konzervatívneho a kresťanského Slovenska. Jednou z citlivých agend je gender agenda komunity LGBTI.

Ak ombudsmanka sa stotožnila s myšlienkou dúhového pochodu, má právo sa ho zúčastniť ako súkromná osoba pochodu ale nie ako predstaviteľka verejnej inštitúcie. Ak chcela vyvesiť vlajku pochodu, mala to urobiť ako súkromná osoba vyvesením zástavy na svojom dome.  

A propo na svojej stránke ombudsmanka píše „Mojou ambíciou je zosilniť Váš hlas, hlas občanov, aby rezonoval v činnosti verejnej správy, a tým napomôcť  prinavráteniu dôvery ľudí k verejnej moci  na Slovensku.“ To má svoju vypovedaciu hodnotu, lebo nikto nebráni konaniu dúhovému pochodu v uliciach Bratislavy. 

Pre úplnosť treba pripomenúť, čo verejne publikoval poslanec J.Paška na sociálnej siete „Keď si nás, Béla, vo februári oslovil s prosbou  o podporu pre vašu kandidátku na Verejného ochrancu práv Máriu Patakyovú, tvrdil si, že je to slušná, korektná, rozvážna, kresťanský založená pani so zmyslom pre spravodlivosť, rodinné hodnoty“ napísal J.Paška na Facebooku.      

Je zaujímavé, že jej aktivita s vlajkou nebola zverejnená v aktualitách na web stránke úradu. Posledný aktualita 2.9.2017 bola z 2.8.2017. Asi pani ochrankyňa v návale práce zabudla sa pochváliť svojou „aktivitou“.

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.