Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest viazne

Prieskum tunela vo Višňovom sa začal v roku 1998, stavať sa začalo až v roku 2015. Zle riadenie, nedostatočná príprava  či problémy z dodávateľmi, to je súčasný stav. Pritom sa nezohľadňoval fakt, že klimatické zmeny prudko menia v priebehu niekoľkých rokov geologické podmienky. Ak sa spojí nedostatočný prieskum, po 10 rokoch kedy sa začne stavať, problémy sa ukážu v celej jeho šírke a hĺbke.

Jeden z problémom pri príprave diaľnice bolo, že hĺbkový geologicky prieskum vyžadoval ďalšie peniaze, čím sa vtedy oddialil začiatok výstavby. Vtedy sme ušetrili a dnes sa problémy zmnožujú a predražujú. Pritom problém tunela vo Višňovom úzko súvisí s terajšou vyhrotenou dopravnou situáciou pod bralom Strečno.

Hrad Strečno z predchádzajúceho konštatovania núka otázku, či to čo sme ušetrili na geologickom prieskume teraz sa nám nechcene nevrátilo, či sa nám to v katastrofickom scenári nevypomstí a Slovensko nepríde o svoju dominantu?   

Kysuce sú späté s diaľnicou D3 Žilina - Čadca. Nestavia sa, lebo nie sú peniaze. Vlastne aj by boli, ale to by museli poslanci schváliť zmiernenie účinnosti tzv. dlhovej brzdy. V zrozumiteľnej reči to znamená, že štát by si požičal a dlh by sa započítal do celkového dlhu SR. Ak to v parlamente neprejde, Slovensko sa zmení na krajinu protestov a blokád.

Ak sa nepohne s výstavbou najvyťaženejšou cestou na Slovensku Žilina - Čadca - hranica, organizátori protestov na Kysuciach pripravujú zablokovanie dopravy na hraniciach s Českom a Poľskom.

Celý úsek D3 zo Žiliny po Svrčinovec stojí 1,65 mld €, z toho Bukov - Svrčinovec ma stáť 239 mio €.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.