Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Je paradoxom, že máme dosť dospelých ale málo deti

Máme dosť potenciálnych rodičov, ale Európa vymiera. Európa nepotrebuje viac rodičov ale viac detí. To je axióma pre dlhodobo udržateľný život.

Pragmatici zdôrazňujú, že bezdetní nevyprodukujú budúcu pracovnú silu zaručujúcu chod systému dôchodkového zabezpečenia. Pri tejto súvislosti sa vynára problém bezdetných politikov. Najvýstižnejšie to zhrnul francúzsky zakladateľ Národnej fronty Jean Márie Le Pen, ktorý na adresu bezdetného E.Macrona povedal „hovorí nám o budúcnosti a pritom nemá deti“. Mal na mysli aj ďalších ako je Angela Merkelová, Therese Mayová  alebo Šinzó Abe. 

Európa vymiera

Za tým všetkým treba hľadať kapitalizmus, ktorí sa nachádza v záverečnej etape svojej existencie, kde hojnosť vedie k pohodlnosti. Predsa deti by ich oberali o pohodlie. Výsledok smerovania západných krajín je trvalý úbytok narodených detí. Aj my sme štrngali na námestiach kľúčmi, aj my sme tiež chceli „západné“ platy (ceny už máme) a tým pohodlie. V krajinách EÚ má úroveň natality spolu 1,38.

Aby sa kultúra zachovala dlhšie než 25 rokov, musí existovať natality 2,11 dieťaťa na rodinu. Pri poklese natality pod 1,9 dieťaťa nastanú problémy z dlhodobého vývoja.

Úroveň 1,3 je kritická. Odborníci hovoria, že bude treba 80 až 100 rokov na to, aby sa sama upravila. Niet takého ekonomického modelu, ktorý by za ten čas takúto spoločnosť udržal. Inými slovami, z dvoch manželských párov má každý jedno dieťa a ak každé z týchto detí bude mať jedno dieťa, bude 4-násobne menej detí, než babiek a dedkov.

Preto Európania v rôznosti sledovania tejto skazy by mala podporovať rodinu a všetko čo s ňou súvisí, napr. aj u nás prístupnosť k bytom bez finančnej záťaže a dať mladým istotu  zamestnania, ktoré „ničia“ mladé rodiny.

Migračný atak na Európu

Francúzsko má úroveň natality 1,8 promile a moslimovia 8,1. Vo Veľkej Británii vzrástol počet moslimov za posledných 30 rokov z 8.200 na 2,5 milióna. Teraz je tam vyše 1000 mešít, mnohé z nich sú bývalé kostoly. V Holandsku a v Belgicku bude o 15 rokov polovica obyvateľstva moslimského vierovyznania. Nemecká vláda o probléme  verejne začala hovoriť ako prvá, ale neudržala sa ošiaľu pozývať s otvorenou náručou imigrantov do Nemecka. Predpovede hovoria, ak sa pôrodnosť nezvýši, hrozí Nemecku vážne dôsledky.

 Odhaduje sa, že migračné vlny z Afriky povedú k väčšej „lenivosti“ a spomaleniu hospodárskeho rastu. V konečnej dôsledku sa oslabí geopoliticky význam EÚ.

Líbyjský vodca Muamar Kaddáfi vyhlásil: „Existujú znamenia, že Alah dosiahne víťazstvo nad Európu bez mečov, pušiek, bez dobytia. Nepotrebujeme teroristov, ani bomby a samovrahov. 50 mio moslimov (v Európe) ju v priebehu niekoľkých desaťročí pretvorí na moslimský kontinent.“

Katolícka cirkev nedávno zverejnila skutočnosť, že islam prerastie v počte registrovaných veriacich a stane sa dominantným náboženstvom na celom svete.

Hrozba LGBTI

„Smrtiaci“ klin hrozby pre Európu vplýva z vyspelého a neomylného západu, ktorý si namýšľa byť predurčený, aby stredoeurópskemu a východnému „stádu“ vštepoval zásady gender hnutie (LGBTI) a nepodarkami vznikajúcimi z neschopnosti riešiť migráciu. K tomu ešte nezmyselný paškvil - Istanbulský dohovor, kde zanikajú slová otec matka, mama.

Nepodporuje sa rodina ale ukájame sa v sexuálnej orientácii, čo je súkromná záležitosť. Ústava jasne definuje na čom stavia naša spoločnosť. Gejovia a lesby sú extrémom v chápaní pohlavnej orientácii. Treba rázne zdôrazniť, že na Slovensku nie je zakázaný dúhový pochod, nie sú prenasledované lesbičky ani gayovia, ako je to v iných častiach sveta. Problémom je, že pre kresťanské a konzervatívne Slovensko je neprijateľná  idea  LGBTI, ktorá je namierená proti prirodzenosti.   

Záver

Svet, v ktorom žijeme, už nie je ten, v ktorom budú žiť naše deti a vnuci. Možno to znie pateticky, ale je to tak. Západ dnes potrebuje pokánie, lebo pokánie sa neopiera iba o kajúcne srdce, ale aj  o rozum, ktorý si uvedomuje, čo sa stalo.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.