Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo v januári 2018

Oproti našej pravej Európe stojí falošná Európa, ktorá je utopistická a tyranská. Jej patróni  akoby nepoznali kresťanské korene slovenských spoločnosti. Pri tom sú však omámení poverou nevyhnutného pokroku a veria, že história je na ich strane. Táto viera ich robí pyšnými a pohrdlivými, neschopnými uznať chyby a nedostatky v post nacionálnom a post kultúrnom svete, ktorý budujú.

V daňových rajoch je registrovaných 4796 slovenských spoločnosti čo je historické maximum, najviac na Cypre v celkovom objeme 10,5 mld €.

UNISEX toalety? Firma Calvin Klein sa preslávila jednotnou vôňou pre mužov a ženy, ktorá nemala dlhé jestvovanie. Teraz zase prišla s unisex toaletami, spoločná toaleta pre obe pohlavia tj spoločná fronta mužov a žien na tu istú kabínku. Argument firmy, že aj ľudia tretieho pohlavia potrebujú spoločnú toaletu. Firma si neuvedomuje alebo to zatĺka, že feminizmus a idea genderu (rodu) spočíva v rovných príležitostiach a nie v jedinom pohlaví, kde sa stráca otec a mama. Takto pseudo unisexová rovnosť na toalete je úbohou trúchlo hrou typu new vitae.  

Nominácia hokejistov na ZOH bola asi vedená uvážene v sledovaní cieľa - až zápasy na ZOH preukážu pravdu, aký je výber. Škoda, že pri tom sa pozabudlo na štrajk hokejových „revolucionárov“, ktorí štrajkovali a odopreli reprezentovať Slovenskú republiku. Takto z vôle „iného“ sa do reprezentácie dostalo 8 hráčov a jeden tréner, ktorí sa hanbili reprezentovať. Možno, že podľa nich ZOH je iná ako MS?        

RTVS na Vianoce 2017 malo vo svojej ponuke viac ako inokedy atraktívne rozprávky a romantické filmy. Jedným z nich bolo romantický film V službách kráľa. Čo ale bolo rušivé, že film pre mladých bol v češtine. Tento trend vo vysielaní nie je ojedinelý. RTVS je predovšetkým Slovenská TV, ktorá svoje programy šíri v slovenskom jazyku. Prečo sa v nej objavuje nežiaduce momenty (hlavne v rozprávkach) zoslabujúce šírenie slovenského jazyku. Na Slovensku nemáme problém sledovať relácie a správy v českom jazyku. Na Morave rozumejú slovenčine. V Čechách je alarmujúcim zistením, že deti nerozumejú slovenčine a slovenský jazyk považujú za cudzí jazyk.  A my stále sme nepoučiteľní, dokedy? 

Prezidentom sa stal M.Zeman, ktorý je jediný, ktorí obhájil prezidenta v priamych voľbách. Voľby v Čechách ukázali, že so Slovenskom majú jedného menovateľa, ako fungujú mienkotvorné média. V Čechách väčšina za Drahoša a súčasne proti Zemanovi. Nech to bolo pred voľbami, aj po I.kole v článkoch v ČR treba iba prepísať Zemana za Ficu a sme doma. Tu sa ukazuje, že medzi českou a bratislavskou „kaviarňou“ nie je rozdiel. Sú v menšine  ale s obrovský potenciálom médií. Tieto robia divy. Ich úlohou je za 4 roky zmazávať názor vo verejnosti, ktorí si cti a vyznáva veľká väčšina ľudí práce. Snažia sa prekresliť politickú mapu, ktorá vznikla v parlamentných voľbách 2016 resp. 2017.  Voľby majú predsa len jeden klad. V Česku sa potvrdilo, že M.Zeman je idolom veľkej väčšiny dolných 10,5 miliónovej väčšiny.    

Po dohode  Slovenska a Vatikánu bol do zoznamu poštových známok, ktoré budú vydané v roku 2018 zaradený motív pri príležitosti 1150. výročia slovenskej liturgie.

V roku 867 pápež Hadrián slávnostne prijal v Ríme solúnskych bratov Cyrila a Metoda , ktorí mu prišli podať správu o o svojej evanjelizačnej činnosti na Morave. Pápež sa presvedčil o ich pravovernosti a schválil im liturgiu  v reči ľudu  a požehnal posvätné knihy. Pápež na žiadosť Kocela  ustanovil Metoda  za panónskeho  a moravského arcibiskupa a vyznačil ho hodnosťou pápežského legáta na území Slovanov.

Úmrtnosť na cestách na Slovensku v roku 2017 bolo 222 úmrtí, čo je oproti roku 2016 o 4 menej. V Čechách za rovnaké sledované obdobie bolo 502 úmrtí, čo oproti roku 2016 je o 43 úmrtí menej.

V poľských jablkách odrody ŠAMPIÓN našla Štátna poľnohospodárska a potravinárska inšpekcia ČR 7 krát viac pesticídov, ako je zákonný limit. „Výsledkom z akreditovaného laboratória sa potvrdila prítomnosť pesticídu chlórpyrifos v množstve 0,075 mg/kg, pričom povolený limit je 0,01 mg,“ povedal hovorca Pavel Kopřiva. Pesticídy sú chemikálie, ktoré pestovatelia používajú k ničeniu živočíšnych a rastlinných škodcov. 

Žobranie zarába milióny. Polícia odhalila „zarábanie“ 6 ľudí z obchodovaním s ľuďmi. Od roku 2013 ich nútili ľudí zo sociálne slabších spoločenských vrstiev, ako aj invalidných dôchodcov žobrať v zahraničí, v Rakúsku, Nemecku a Švajčiarsku. Postihnutí denne „vyžobrali“ od 100 do 300 €. Tieto peniaze museli odovzdať  podozrivým pod hrozbou násilia. Ak si prepočítame, že vybrali za deň priemerne 200 €, tak za sto dní 6 zarábajúci zarobili 120 tisíc €.

Prezident v poslednom čase akosi viac ako je únosné prekvapí. Nech sú to sudcovia ÚS alebo krátenie dane z príjmu alebo kontroverzné osobnosti ocenené pri príležitosti 25.výročia vzniku Slovenskej republiky alebo lety lietadlom alebo problémy z pozemkom ... alebo v rozhovore pre najčítanejší rodinný týždenník pre obyvateľov maďarskej národnosti na Slovensku Vasárnap, kde ako ináč nenechal bez povšimnutia R.Ficu. Nóvum v jeho mediálnom stúpení bol atak na povahu štátu. To, že s R.Ficom si nepadli do očí, že ho kritizuje je v poriadku, lebo každý kto je vo vedúcej funkcii potrebuje počuť aj kritiku, ktorá „lieči“. Jeho vyslovený názor, že Slovensko je „mafiajánsky štát“ už nie je v poriadku a pri týchto slovách už aj babka na lazoch spozornie. Výsledkom “štátnického“ výroku asi je, že ak on je prezidentom Slovenskej republiky s dôvetkom, potom je aj prezidentom „mafiánskeho štátu“?  Nečudujme, že už aj opozícia hľadá svojho kandidáta. Povráva sa, že kandidátkou by mohla byť V.Remišová (OĽaNO) ale to sa nepáči SaS.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.