Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
... vždy len v dobrom

Čím menšie je srdce, tým viacej nenávisti prechováva

Viktor Hugo

Vo veku 60 rokov zomrel známy politik Pavol Paška. Smrť bývalého predsedu parlamentu otriasla politickou scénou. Na správu o jeho úmrtí zareagovali priatelia a kolegovia.   Okrem členov koalície vyjadrili úprimnú sústrasť aj opoziční politici.

I.Matovič si však servítku pred ústa rozhodne nedal, na svojom facebookovom profile napísal

"Mafia dnes prišla o jednu hlavu ... a tá sa postaví pred najspravodlivejší súd"

Po uverejnení statusu sa na Matoviča zniesla spŕška kritiky. Odpovede na FB vypovedajú o  necitlivom a neprimeranom slovnom ataku. Zabudol, že kondolencia nemá za cieľ hodnotiť  život človeka na zemi, na to je tu ten nad nami, ktorý príde súdiť živých i mŕtvych, ale vyjadriť sústrasť o skone človeka. Tu sú niektoré odozvy na jeho „kondolenciu“

• "Fúúúj tak toto vyjadrenie je slušne povedané veľmi nízke. To je priam suterén ... ako sa môže v človeku sústrediť toľko zloby. Pán poslanec Vy ste v podstate nešťastný človek". 

• „Pán poslanec, týmto výrokom ste padol na úplné dno politickej kultúry"

• "Igor, nehanbíš sa ?!!" uzavrel jeden z diskutujúcich.

Zamyslíme sa, že každý hrob nie je anonymný, je tam pochovaný konkrétny človek. Tak ako on bol pokračovateľom života svojich rodičov, tak on živým odovzdal posolstvo svojho života.

Z každého človeka v hrobe zostane kôpka hmoty, ktorá tvorila za jeho života jeho telo, ale jeho posolstvo života stále žije v nás. Bez neho by sme neboli ani MY dnes. 

V zhone a v starostiach života rýchlo zabúdame na pozostalých. Oni sú naďalej v spomienke naši rodičia, bratia, deti, priatelia, aj tí z ktorými sme nemali dobrý vzťah, aj to sú naši blížni, všetci bez ohľadu na to, či sme ich poznali. Príbuzenský, priateľský, ľudský vzťah ostáva.

Našou jedinou šancou ako zostať s nim v spojení zostáva, položiť na hrob kyticu a zapáliť sviečku, najlepšie by bolo sa pomodliť.  

Na záver, nech znejú len slova úcty bez politického nádychu nikoho nesúdiť, o mŕtvom vždy len v dobrom.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.