Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Keď sa chce, všetko sa dá

(o historickom úspechu futbalistov zo Serede)

Do najvyššej futbalovej ligy postupujú skladníci. Dôvod je prozaicky. Všetci futbalisti ŠKF Sereď (1914) sú amatéri a pracujú ako skladníci. Klub ma rozpočet až 270 tisíc € pre osem mužstiev v súťaži, pričom mesto prispelo na činnosť 90 tisíc € a zaplatilo údržbu štadióna.

V Seredi nechcú uveriť, ako sa vo futbalom meste bratislavskom žije. Najdrahší prestup v histórii futbalu na Slovensku prinesie Slovincovi A.Šporarovi v Slovane podľa sme.sk  60 tisíc € mesačne. Jeho ročný príjem by nováčikovi stačil na 2,5 roka. Táto suma pre futbal v Seredi sa zdá ako sen, v tomto prípade je to ale pravdivý sen. Aj takýto paradox vygeneruje slovenský futbal.

Ak by plat futbalistu bol pravdivý, bol by to výsmech a zároveň facka ľuďom práce. Tu sa nejedná ani tak o výšku platu, tie pochádzajú zo súkromného zdroja, ale, že sa to stalo. Vo futbalom svete platí, plat má byť úmerný odvedenej futbalovej práci. Iba 10 - 15 európskych veľkoklubov sú ziskové. Ak sa u nás dostane mužstvo cez dve postupové kolá v LM alebo EP, považuje sa to za zázrak, nehovoriac, ak sa mužstvo sa dostane do skupinovej fázy ... potom zostávajú oči leda tak pre plač. 

Úspech za zrodil s entuziazmom v srdci. Futbal v Seredi za to, čo dokázal si zaslúži medailu za odvahu. Nás môže tešiť, že o postup sa zaslúžil aj kysucký rodák Ľ.Michalík.  

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.