Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Alain Delon v nemilosti

Život už mi veľa neprináša. Už všetko som spoznal a videl, predovšetkým nenávidím  túto dobu. Je mi z nej na vracanie (A.Delon)

A.Delon, žijúca legenda a ikona francúzskeho filmu sa vyjadril, že tento svet  opustí bez ľútosti. Vyjadril  znechutenie nad stavom dnešnej spoločnosti, v ktorej vládne klamstvo, prekrúcanie  a peniaze v spoločnosti, v ktorej sa ľudia navzájom nerešpektujú a nedržia slovo.

A.Delon je legenda francúzskeho a európskeho filmu, ktorý hral v stovkách filmov za 50 rokov svojej filmovej kariéry a niektoré možno zaradiť medzi sedem divov svetového umenia. V jednom švajčiarskom denníku vyjadril sa „Národný front začína mať zaujímavé a významné miesto, rozumiem mu veľmi dobre a plne sa s nimi stotožňujem“, čo rozrušilo pokojné vody verejnej mienky.

Stalo sa to v súvislosti s vyjadrením vedenia súťaže krásy Miss France k jeho postoju a vyjadreniam k Národnému frontu Mariny Le Pen. Preto A.Delon sa rozhodol vzdať sa funkcie doživotného prezidenta Výboru pre voľbu Miss France.

V oficiálnej správe vedenie spoločnosti Miss France uviedla, že nesúhlasí s tvrdeniami Alaina Delona, ktorý sa k tomu vyjadril v liste adresovanom spoločnosti. 

A.Delon uviedol „Váš výbor sa rozhodol ostro a verejne reagovať na moje vyhlásenie o politike Francúzska. Máte na to plné právo. No nie vy ma prepúšťate, ale odchádzam sám“, napísal v liste, ktorý uverejnila agentúra AFP.

Ďalej uviedol „Vaša polemika je absurdná a je výrazom seba obdivu a posadnutosti. Vaša pozícia – to je pohŕdanie publikom, ktoré má právo voliť koho chce a odchyľuje sa od reality“.

„V dôsledku toho som sa rozhodol vzdať sa titulu doživotného prezidenta Výboru voľby Miss France. Ako správne tvrdíte, voľba Miss France je hrou pre národnú zábavu. Ak sa toto divadlo pre národnú zábavu začne brať tak vážne, prestáva plniť svoju funkciu – baviť. V takomto prípade sa už nemusíte spoliehať na mňa a využívať moju povesť, aby ste si zvýšili vašu. Na moje miesto vám navrhujem Charlesa Berlinga a Richarda Berryho (francúzski herci), ktorí, ako sa mi zdá, zdieľajú vaše idey“ uzatvoril svoj list Alain Delon.

Sú slová A.Delona pravdivé, alebo súhlas je na strane vedenia súťaže krásy Miss France ?  

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.