Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
V.Putina na svadbe v Rakúsku vyvolal „zemetrasenie“

Už roky v medzinárodných vzťahoch nie je uhorková sezóna. Návšteva V.Putina v Rakúsku vyrážala dych globalistom a atlantistom, vyvolávala negatívne emócie na Ukrajine, bola atakom pre slniečkárské a rusofóbne kruhy ale súčasne mala nádych letného uvoľnenia

Hodinový pobyt V.Putina (18.8.) na svadbe rakúskej ministerky zahraničných vecí K. Kneisslovej s podnikateľom W. Meilingerom v juhoštajerskej obci Gamlitz, niekoľko kilometrov od slovinských hraníc stal sa Putin „hviezdnym hosťom“.

V.Putin predniesol prípitok v nemeckom jazyku so želaním dlhých spoločných rokov a šťastia novomanželom, daroval im tulský samovar, starožitný lis na olej a obraz s vidieckym motívom. Na svadbe zaspieval kozácky chór, ktorý prišiel s V. Putinom.

Posledná takáto cesta sa údajne konala za vlády cára Mikuláš II. na svadbe jedinej dcéry nemeckého cisára Viliama II. a jej miláčika Viktórie Lujzy v máji 1913.        

Návšteva v politickej rovine vyvolávalo rôzne otázky. Prvou bolo, či môže hlava štátu ísť na súkromnú návštevu? Na otázku novinárov V.Putin zdôrazňoval, že išlo o súkromnú akciu.

Druhá v sebe niesla rusofóbny náboj. Rakúsko je predsedníckou krajinou EÚ. Otázkou je, či k takémuto stretnutiu malo dôjsť, lebo V. Putin na svadbe hovoril nielen s ministerkou, ale aj s rakúskym kancelárom? Podľa kritikov je to vraj narušenie línie EÚ vo vzťahu k Rusku.

Pre úplnosť treba pripomenúť, že Rakúsko bolo prvým štátom, ktorý ruský prezident po svojom znovuzvolení v tomto roku navštívil. Globalistom a atlantistom však zrejme vadí, že rakúska vláda má viac národné zameranie, ako si to predstavujú a želajú, že Rakúsko nachádza spoločné témy aj s Ruskom, že Rakúsko poukazuje na škodlivosť proti ruských sankcií a navrhuje ich zrušenie alebo aspoň ich obmedzenie.

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.