Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Hlavu hore, ideme vlakom z Čadce do Žiliny

Situácia na D3 Žilina - Čadca - štátna hranica je vo výstavbe, ale hotová má byť až v roku 2025. Každodenné zápchy na veľkom obchvate cez tunel ako aj dopravné pnutie medzi Kysuckým Novým Mestom a št.hranicou sú hrozivé. V prípade zatvorenia tunelu situácia v meste si vyžaduje od vodičov a hlavne obyvateľov v meste vybaviť sa trpezlivosťou.

Štatistika je neúprosná. Denne prejde kysuckou „66“ 27 tisíc áut a 5 tisíc kamiónov. Ak k tomu pripočítame, že iba v tomto roku bolo  40 dopravných nehôd s 9 ťažkými zraneniami a jednou smrteľnou nehodou, je čas urobiť rázne opatrenia.  

S verejnou ponukou prišli ŽSR, ako dostať do prímestských vlakov čo najviac ľudí a takto riešiť stále viac zahltené ranné dopravné špičky. Cieľom ŽSR je, aby vlaky boli najlepším dopravným prostriedkom s ktorým sa vyplatí cestovať do práce. 

Preto ŽSR spolu s Ministerstvom dopravy na úseku Čadca - Žilina pridalo od 1.júla zatiaľ dve nové vlakové spojenia. V súčasnosti sa vlakom prepraví asi 3500 ľudí. V rannej špičke z Čadce do Žiliny cestuje 2000 ľudí, z toho do Kysuckého Nového Mesta denne 450 ľudí. V špičke chodia 2 vlaky za hodinu, cesta trvá od 25 minút a lístok je od 0,87€.

Prísľubom MDV SR je, aby ďalšie posilnenie vlakov medzi oboma okresnými mestami bolo už pri zavedení IDS (integrovaného dopravného systému) ma tratiach Žilina - Rajec, Žilina - Čadca a Čadca - Makov.  

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.