Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Hovoriť je striebro, mlčať je zlato

Niekedy je dobre mať ústa pod kontrolou. Všetko sa začalo, keď  „ušli“ slova na verejnosť na svadbe princa Harryho. „To je otrava“ povedala manželka herca G.Clooneyho. Aj keď slova vyriekla šeptom, netušila, že je snímaná teleobjektívom TV kamery. Následne pohyby úst boli odborníkom dešifrované. Taktiež princ Charles nezostal anonymný. Šeptom povedal neveste vedúcu ju k oltáru „Vypadáš skvele“. Harymu potom bolo súdené otcovi povedať „Vďaka tati“. Taktiež v odchádzajúcom v koči s novomanželmi  boli zachytené slová Meghan „Bolo to zábavné“.

A propo, zakrývanie úst nie je v súčasnosti ojedinele. Nie jedného futbalového fanúšika napadlo, prečo tréner keď dáva pokyny hráčovi, zakrýva si ústa.  Podobne je to u politikoch, keď telefonujú, majú ak nie zakryté ústa, tak aspoň pohrávanie sa prstom držiaci sa nosa. Dôvodom je, aby z pohybu úst sa nevedelo „prečítať“ obsah slov. 

Ak svadba nastolila problém pikošiek pre bulváru využitím dešifrovania obsahu slov, odborníci čítajúc „ústa“, dostali technickú konkurenciu. 

Priemerná spoľahlivosť čítača „úst“ z TV je len 12,4%. Odborníci z Oxfordu elektronickým programom dosiahli 46% úspešnosť. Absolútny rekord i keď s použitím experimentu s umelou inteligenciou dosiahli 93%.

Aj v XXI. storočí platí overená múdrosť hovoriť je striebro, mlčať je zlato.

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.