Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Musím chrániť všetkých

D.Trump vyhral voľby aj preto, lebo sľuboval politiku, ktorá bude konzervatívno názorová línia. Chcem ochrániť našu krajinu, prehlásil  D.Trump. Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony. Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia.

V blízkej budúcnosti sa majú zásadne obmedziť práva transsexuálov, ktoré v súčasnosti zaručujú americké zákony, z ktorých koncept “pohlavia” v uplynulých rokoch do značnej miery vymizol. Pohlavie je určovaná predovšetkým pocitom jednotlivca. Na základe týchto právnych úprav následne vznikajú spoločné toalety, šatne či kabínky v obchodoch a gender ideológia už pomaly prerastá aj do školstva.

Denník New York Times pripomína, že liberálna legislatíva sa dostala do platnosti hlavne počas administratívy B.Obamu. Jeho nástupca D.Trump chce koncept poňatia transsexuality v amerických zákonoch zmeniť. Pohlavie jedinca majú poľa neho určovať iba pohlavné orgány, s ktorými sa daná osoba narodila.

Na kampane, ktoré podporujú LGBT komunity, Trump reagoval: “Musím chrániť všetkých. Chcem ochrániť našu krajinu.”

Ministerstvo zdravotníctva pripravuje legislatívu, ktorá odstráni diskrimináciu na základe pohlavia vo vzdelávacích programoch, ktoré sú financované vládou, píše americký denník. Ministerstvo v dokumente naznačuje, že je potrebné prijať jasnú a jednotnú definíciu pohlavia na biologickom základe, ktorá je jasná, má oporu vo vede, je objektívna.

V USA tak majú existovať iba dve pohlavia – muž alebo žena. Ak v identifikácii nastanú pochybnosti, bude sa využívať testovanie DNA. “Pohlavie, ktoré je uvedené na rodnom liste, by malo predstavovať definitívny dôkaz o pohlaví jednotlivca, ak neexistuje genetický dôkaz pre opak,” uvádza americké ministerstvo.

Spracované podľa článku na www.hlavne správy.sk, ktoré je podľa britského Reuters Institute for the Study of Journalism najdôveryhodnejšie spravodajské internetové médium v SR. Spravodajstvo má 900 tisíc čitateľov mesačne a celý portál 1.700 tisíc čitateľov mesačne.   

 
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.