Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Hanbíme sa alebo .... ?

S odstupom času je lepšie pochopiť konanie vedenia SZĽH s nešťastnou manipuláciou štátneho znaku na dresoch, čo asi nebola náhoda. Na miesto štátneho znaku bol na dresy „vycapený paškvil“. Po niekoľkých dňoch znova problém, v tomto prípade s medailami.

Pritom používanie štátneho znaku či štátnej vlajky sa môže požívať len spôsobom ustanoveným zákonom. Podľa zákona je každý povinný zachovávať úctu k štátnym symbolom Slovenskej republiky. Výchova k vlastníctvu a úcte k štátnym symbolom je súčasťou štátneho vzdelávacieho programu škôl. 

Pri tvorbe grafického návrhu medaile „ museli sme dodržať dve podmienky. Jednou je zachovanie maximálnej veľkosti a hmotnosti, druhou to, že musia byť okrúhle. Možnosť mať medaily so slovenským motívom sme, samozrejme, využili," povedal riaditeľ organizačného výboru Igor Nemeček.

Autor grafického návrhu medaile P.Packaň poodhalil zákulisie „Pri tvorbe som dostal voľnú ruku. Vychádzali sme z krásnych slovenských hôr, ktoré sme umiestnili do stredovej časti. Do návrhu sme ich zakomponovali netradične - výrezom, vďaka čomu je medaila napriek jej klasickému kruhovému tvaru unikátny kúsok. Znázornené hory nepochádzajú z trojvršia zo štátneho znaku. Nechceli sme ísť do konfrontačných verzií. Zvolili sme tatranské hory - Gerlachovský štít, Kriváň a Lomnický štít“ (dotatok autora textu nie Tatra - Matra a Fatra.

Výsledok je skľučujúci. Vystrelený puk v podobe sovietskej vesmírnej družice Sputnik I. Vrchy sú tri výrazne špicaté formou cik-cak. Medailové vrchy ani v náznaku sa nepodobajú tatranským štítom, skôr je to časť záznamu EKG. Ak sa jedná o originálnu spomienku na MS v hokeji 2019 u nás, prečo na medaile nie je štátny znak či názov SLOVENSKO? Jedine na medaile je tenká trojkolorová lemovka na stuhe.  

Tu sa do mysle tlačí ultraliberálne blúznenie vzbudzujúce neprimeranú psychózu u niektorých horlivých jedincoch. Takto vizuálna a psychologická realita asi pripravuje obyvateľstvo v širších súvislostiach  na postupnú stratu našej štátnosti a jej rozpustenie v európskom, neskôr celosvetovom „super štáte? Najprv strata hraníc, strata meny, strata zahraničnopolitickej suverenity a teraz aj odstránenie štátnych symbolov, že by za tichej podpory IIHF? Prečo sa nepovie celá pravda, ale zamlčovanie sa stáva salámovou metódou ich práce. 

Treba si stále pripomínať, že existuje zvrchovaná a suverénna Slovenská republika. Nie je to ďalší pokus o postupné  odstraňovanie kresťanských symbolov z verejnosti a z vedomia obyvateľov Slovenskej republiky?        

 
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.