Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
O politike o ktorej sa nehovorilo (február 2017)

Február nie je výnimkou, aby na verejnosť neprenikali informácie, ktoré nie sú akosi zhodné s tou „ozajstnou“ politikou. Aj tu sa potvrdzuje životom overená pravda, že všade je chleba o dvoch kôrkach

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo vo februári 2017 ...

Február je najkratší mesiac v roku. Je symbolom končiacej sa zimy, predlžujúcich sa dní a čakania na jar. Čas veselých fašiangov a karnevalov nám poskytuje zábavu, bláznom slobodu, aspoň raz za rok sa môžeme ukryť za nejakú masku. Zároveň prináša krásny sviatok pre všetkých zaľúbených. Február je však aj mesiacom uvedomenia, kedy by sme už mali mať vytýčené ciele na celý rok a vedieť, po ktorej ceste sa máme vydať.

Celý článok...
 
Dotácie mesta pre kultúru a šport v Čadci 2017

Zistenie, že v Čadci sa vďaka veľkorysosti primátora a poslancov dlhodobo poskytuje bezplatne športoviska športovým klubom a priestory Domu kultúry súborom, sa v meste považuje za samozrejmosť, čo sa nedá povedať o iných mestách.

Celý článok...
 
Účelová kritika voči obciam a mestám neobstojí

Po poslednom rokovaní Rady Združenia miest a obcí Slovenska bolo mestám a obciam adresované stanoviska s nepodloženou argumentáciou.

Celý článok...
 
Hlasovanie o hazarde v Bratislave bolo hlasovaním o Slovensku

Vernosť človekovi si vyžaduje vernosť pravde,

ktorá jediná je zárukou slobody (Jn 8,32)

 

Poslanci Bratislavy  16.2.2017 hlasovaním nepodporili petíciu 98.118 platných podpisov občanov, ktorí si priali, aby hazard na území Bratislavy bol zrušený. Mnohí z poslancov popreli svoje hlasovanie spred 3 týždňov, kedy jednohlasne zaviazali primátora, aby vypracoval novú VZN s úplným zákazom hazardu na území mesta.

Celý článok...
 
Keď dvaja robia to isté, nemusí to byť to isté

(o prenájme športovísk v Čadci a Nitre)

Vo vysielaní 16.2. 2017 v INFOLUMEN na rádiu LUMEN zaznela informácia, že mesto Nitra po zdražení a po kritike orgány mesta rozhodli znížiť prenájom športovým klubom. Zarazilo ma to, lebo som sa nádejal, že bezplatné využívanie športovísk v meste pre športové kluby je pre samosprávu samozrejme a prirodzené.

Celý článok...
 
Chlieb je vždy vec spravodlivá

Kysucká kultúrna nadácia udelila ocenenie OSOBNOSŤ KYSÚC za podnikateľský čin roku 2016 Jozefovi Klieštikovi, riaditeľovi Kysuckých pekárni v Čadci. Je rodákom z Čadce.  Ocenenie dostal za dlhodobú manažérsku prácu. Získal uznanie a úctu, zaslúžil sa o vybudovanie kvalitnej značky na slovenskom trhu. Pričinil sa o rozvoj a zavádzanie nových progresívnych technológií a marketingu, podporoval zamestnanosť, vzdelávanie pracovníkov. Spoločnosť Kysucké pekárne pod jeho vedením šíri dobré meno mesta Čadca doma i v zahraničí a pravidelne sa podieľa na podpore mestských aktivít v oblasti kultúry a športu.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa nehovorilo (január 2017)

Ukázalo sa, aké hodnoty vyznáva bratislavská politická „elita“. Ukázalo sa, že ako americké prezidentské voľby vyvolali vo Washingtone ideové zemetrasenie, prinajmenšom to zatriaslo aj bratislavskou „elitou“. Pred voľbami silní a neotrasiteľní v názoroch, po nečakanom víťazstve D.Trumpa uzemnení. Ocitla sa v roli nahého kráľa z Andersenovej rozprávky. Nenaplnili sa ani slová B.Obamu, že zvolením D.Trumpa nastane koniec sveta.

Celý článok...
 
Kysučanovi sa splnil detský sen

Kysucká kultúrna nadácia udelila ocenenie OSOBNOSŤ KYSÚC za športový výkon roku 2016 MUDr.Františkovi Nehajovi, lekárovi Internej  kliniky UN v Martine.  Narodil sa v Čadci (1987), kde býva. Ocenenie dostal za športový výkon, že  31.7.2016 preplával Lamanšský prieliv v čase 15:29. Je amatérsky športovec, ktorý popri svojmu zamestnaniu sa venuje plávaniu a plávanie berie ako  šport, ktorý mu pomáha utužovať zdravie.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v januári 2017

So smútkom sme prijali správu, že v utorok 16.1.2017 zomrel v Houstone vo veku 82 rokov americky kozmonaut slovenského pôvodu, ktorého starí rodičia  pochádzajú z Vysokej nad Kysucou Eugena Andrewa Cernan. Bol veliteľom APOLLO 17, je posledným človekom, ktorého noha stála na Mesiaci. V septembri 1994 Mesto Čadca mu udelilo čestné ocenenie Čestný občan mesta. Mesto si uctilo pamiatku E.A.Cernana vyvesením čiernej zástavy na Mestskom dome. Česť jeho pamiatke !

Celý článok...
 
Švédi (musia) dovážať odpad ... aby mali energiu

Nadpis pre iba trochu znalého vyráža dych. Škandinávske krajiny sú známe svojim kladným vzťahom k prírode a k odpadu a majú zmysel pre zodpovednosť za životné prostredie. Neprodukujú ani viac ani menej ako sú priemery a stále ho majú málo. Pritom u nich sa na skládky dostáva iba 1% vyprodukovaného neseparovaného odpadu.

Celý článok...
 
Výstavbu Horelického mosta nezastavili ani silné mrazy. Stavbári pokračujú v prácach aj počas zimy

Dve tretiny oceľových konštrukcií už stojí na pilieroch budúceho nového mosta Horelica. Ani nízke mrazivé teploty nezabránil stavbárom, aby pokračovali vo svojej činnosti, aj keď  v obmedzenom režime. V priestoroch výstavby počuť pracovný ruch aj pri teplotách blížiacich sa k – 20 stupňov.

Celý článok...
 
Písanie rukou posilňuje proces učenia

Každý rok si 23. januára pripomíname Deň písania rukou. Každý človek sa vyznačuje jedinečným rukopisom. Preto je možné identifikovať človeka aj pomocou jeho písma. Naopak, zhoršenie písma sa pokladá za jeden z príznakov napovedajúcich o zhoršení zdravotného stavu jedinca.

Celý článok...
 
Prezident ocenil osobnosti 2017

Prezident republiky A.Kiska udelil pri príležitosti nového roka ocenenie väčšinou predstaviteľom slovenskej kultúry a vedy štátne vyznamenania nasledovným osobnostiam:

Celý článok...
 
Čestný občan mesta E.A.Cernan už nie je medzi nami

"Opúšťame Mesiac v mieri tak, ako sme sem prišli. Nech tí, ktorí sa sem raz vrátia, rovnako prídu v mieri a pokoji pre celé ľudstvo" boli jeho slová po splnení mesačnej misie na Mesiaci.

Celý článok...
 
Nízke teploty v Čadci komplikujú režim na niektorých pracoviskách

Na Kysuciach teploty za posledné dni klesali pod -20 °C, v noci sa približovali až k mínus tridsiatim. Takéto počasie znekvalitňuje život nielen vodičom áut, ktorí majú problém ráno naštartovať, ale ja na mnohých pracoviskách, kde sa výrazne zhoršili podmienky k práci.

Celý článok...
 
Chceme pre svoje deti detské ihrisko

Č a d č a n i a,

máme šancu získať krásne ihrisko pre sídlisko Kýčerka,

hlasujme pre naše deti !!!

(www.zihadielko.sk)

 
Kultúra sa nemení, menia sa ľudia v čase

(Osobné zamyslenie na Kysucké Vianoce 2016)

Keď som sa zamýšľal, čo napísať o práve skončených Kysuckých Vianociach 2016, mysľou mi hýrilo mnoho pozitívneho. Výnimočná dramaturgia vtláča pečať prostrediu v ktorom žijeme a úzko súvisí s tradíciou. Treba si uvedomiť, že kultúra zahŕňa spôsob nášho myslenia a konania. Prostredníctvom kultúry sa odovzdáva viera a hodnoty. Ak kultúra súvisí s tradíciou, potom je to odovzdávanie životného štýlu, ktorý je presiaknutý hodnotami.

Celý článok...
 
Prezidenti Spojených štátov amerických

V histórii USA boli do funkcie prezidenta zvolených 45 prezidenti včítane novozvoleného prezidenta D.Trumpa. Z doterajších zvolených boli 18 vo funkcii 4 a viac rokov. Počas plnenia mandátu prezidenta 3 zomreli, 3 boli zavraždení a 1 odstúpil.

Celý článok...
 
Najabsurdnejšie výroky roku 2016

Politická a spoločenská scéna u nás aj v zahraničí je bohatá na “hlboké myšlienky” z úst ich protagonistov, vzbudzujúce nielen ironický úsmev, ale aj údiv a hnev. Pozoruhodné výroky známych ľudí obsahuje 33 kontroverzných výrokov 27 autorov (niektorí z nich boli neobyčajne plodní a preto sa v nej objavili dva i viackrát).

Celý článok...
 
Čo je vo väčšej kríze u nás , média alebo politika?

Všimli sme si ako mladá „revolucionárka“ ktorú novinári chceli urobiť bojovníčku za transparentnosť vo verejnom živote preukázala svoju „múdrosť“ tým, že nepožíva úctu k autoritám, dovolila si verejnú nehoráznosť. Verejne v médiách zaútočila na zle hospodárenie v prípravách na predsedníctvo EÚ na MzV SR. To by ešte sa dalo pochopiť, keby vo svojom „revolučnom“ ťažení bola sama a nemala skúsenosti. Podľa scenára je možno predpokladať, že jej rukopis sa podobá scenáru tých, ktorí chcú naplniť to čo sa dlhšie na Slovensku šepkalo, že po predsedníctve by mali byť vyvolané predčasné parlamentné voľby resp. menovaná nová vláda, v ktorej by boli (bez volieb) aj tí „správni“ ...  a potom by sa mediálna situácia vulgárnosti a trápnosti ukludnila.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 177 - 198 z 1251
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.