Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
Esto fidelis usque ad mortem

František Rábek narodil sa v Močenku (1949). Kňazskú vysviacku mal 17.6.1972. Ako kaplán pôsobil v Bošanoch a Nitre, od roku 1979 ako správca pútnického miesta Nitra -Kalvária. V rokoch 1989-1990 bol správcom farnosti v Čiernom. Od roku 1990 pôsobil ako generálny vikár nitrianskej diecézy. Pápež Ján Pavol II 13.7.1991 ho vymenoval za pomocného biskupa nitrianskej diecézy a zveril mi titulárne sídlo Catrum. Biskupská vysviacku prijal 27.7.1991 z rúk nitrianskeho biskupa Jána Chryzostoma Korca. Ján Pavol II ho vymenoval 20.1.2003 za prvého ordinára (rímskeho veľkokňaza) ozbrojených síl a ozbrojených zborov Slovenskej republiky.

Celý článok...
 
Pre šťastie a úspech je potrebná viera

Apolónia Chalupcová (3.1.1897-3.8.1997) z Nesluše a Melanija Knaussová (1970) zo Slovinska, obe sú devy zo strednej Európy, obe podľa mena neznáme, obe sa svojím pričinením preslávili v Amerike, obe si nezávisle na svojej ceste naplnili odveký sen stať sa novodobými popoluškami.

Celý článok...
 
Veľká noc 2017

... veľa pokory  k tomu čo nevidíme,

čo je pri nás

 čo je pri nás aby bolo v nás

 

 

 

 
Výchova nie je vecou silnej ruky, ale rozumu a srdca

V Dome kultúry 31.3. sa konalo slávnostné stretnutie pri príležitosti osláv Dňa učiteľov. Stretnutie malo za cieľ, prejaviť úctu učiteľom za ich prácu, poďakovať im za ich morálny a spoločenský prínos podieľať sa na výchove, vzdelávaní žiakov a všetko pretkané  slovami J.A. Komenského „ Výchova nie je vecou silnej ruky, ale rozumu a srdca“.

Celý článok...
 
Mesto Čadca prostredníctvom Mestskej polície odchytilo v roku 2016 až 70 túlavých psov a mačiek

S problematikou túlavých, alebo voľne pustených psov sa mestská polícia stretáva veľmi často. Nejde len o samostatný odchyt túlavých a voľne pustených psov, ale taktiež o kontrolu a dodržiavanie Všeobecne záväzného nariadenia o podmienkach držania psov na území mesta Čadca, kde je činnosť hliadok zameraná hlavne na odhaľovanie priestupkov pri venčení psov ( voľný pohyb, neodstránenie exkrementov a pod.), priestupkov v súvislosti s evidenciou psov (porovnaním skutočného zisteného stavu s evidenčným stavom vedeným na Mestskom úrade).

Celý článok...
 
Zberný dvor od 1.apríla 2017 je opäť otvorený, otváracie hodiny po novom

Od 1.4.2017 sa môžu občania Čadce opäť bezplatne a legálne zbaviť nadrozmerného a nebezpečného odpadu.

Celý článok...
 
Prečo Bitku pri Viedni si nepripomíname?

Bitka pri Viedni 11.-12.9.1683 bola stretom civilizácii, kresťanského kríža a islamského polmesiaca podobne ako sa vnímala čečenská vojna ako hradba pred vpádam islamu do Rusko a ďalej na východ.

Je zarážajúce, že dejinná udalosť nie je neustále pripomína ako obrana kresťanskej a tým aj európskej rodiacej sa civilizácie. Prečo verejnoprávna RTVS sa bojí pripomínať túto pre nás dejinnú udalosť ako čert svätenej vody? Odpoveď môže byť práve preto, že Bitka pri Viedni je pre nás svätou bitkou?

Celý článok...
 
Čadca má za sebou po rokoch opäť pravú kysuckú zimu

Masívna oprava výtlkov začne s prvým varením asfaltovej hmoty pre veľké stavby. Riaditeľ Mestského podniku služieb Čadca Peter Lariš zodpovedá za komplexnú údržbu ciest  a starostlivosť o čistotu verejných plôch v meste.  Ťažké mechanizmy už vymenili radlice za čistiace násady a  po zime sa púšťajú do  upratovacích prác.

Celý článok...
 
Ani po 10 rokoch sa nezabudlo na nesplnený sľub

( spomienka na zrušenie základnej školy na ulici A.Hlinku )

Na začiatku bol predvolebný sľub a ten sa nedodržal. Je to potrebné práve dnes si pripomenúť pri príležitosti 10. výročia zrušenia najstaršej školy v meste. Tí, ktorí verili, nech v myšlienkach sa zamyslia, či je dobré a prospešné pre verejný a duchovný život konať tak, čo sa stalo na zastupiteľstve v piatok 30.3.2007. Nebolo to pošliapanie verejného prísľubu? Je prospešnejší rozum, ktorý je v zajatí moci, alebo stáť nad vecou a v pokore rozjímať? Lebo čím sme starší, tým viac sa utiekame ku viere. Platilo to v minulosti, platí to aj dnes, a bude to platiť aj v budúcnosti. Pretože moc tak ako sám človek je krehká a pominuteľná. Človek sa premení na prach, ale jeho činy zostávajú.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa nehovorilo (marec 2017)

Pripomíname že ukotvenie Slovenska je smerované ku demokratickým hodnotám Západu  a odsudzuje všetky formy autoritárskych zriadení, ktoré potláčajú slobodu jednotlivcov a ľudských práv. Zdroje týchto myšlienok sú prevažne sponzori politických strán, príbuzné ideologické média a v neposlednej rade vznikajúce ako huby po daždi moderné think tanky zväčša financované zo západných zdrojov. Oni asi nepoznajú smernice, kde sú zväčša demokraticky väčšinovo prehlasujú menšie štáty veľkými, čo v praxi možno vnímať, ako rozhodovanie o nás bez nás. Asi tieto združenia, spolky necítia, že vietor neslobody vanie práve z Bruselu?

Celý článok...
 
Mesto Čadca netoleruje dlžoby na nájomnom. Po troch mesiacoch sa obracia na súd

Mesto Čadca každoročne dopláca na nájomníkov, ktorí si neplnia svoje povinnosti a riadne neplatia nájomné a služby súvisiace s bývaním.

Celý článok...
 
Detské ihriská sú určené pre deti a nie vandalov

Detské ihriská bývajú neoddeliteľnou súčasťou nielen miest, ale aj dedín. Prioritou každého jedného primátora či starostu je ich budovanie a následná starostlivosť o ne. Tak je tomu aj v našom meste.

Celý článok...
 
Výrub stromov v meste má svoje pravidlá

Každoročne vykonávajú pracovníci Mestského podniku služieb výrub drevín na území mesta. Výrub sa vykonáva mimo vegetačného obdobia od 1.10. do 31.3. Výrub je možné vykonať až po splnení zákonných podmienok uvedené v zákone č. 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny a vyhlášky č.24/2003.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v marci 2017

„Je zahanbujúce, že sa v iných náboženstvách  dodržiava pôst oveľa prísnejšie ako u nás. Malo by nás to naladiť na zamyslenie sa, keďže svet veľmi intenzívne znovu objavili pôst“ napísal v pastierskom liste kysucký rodák nitriansky biskup Viliam Judák.

Celý článok...
 
Všetko najlepšie k tvojim počatinám!

Každý z nás má neoceniteľnú hodnotu ku človeku. Sme veľkým prínosom pre svet, pre ľudí okolo nás. Aj tieto jednoduché fakty si musíme pripomínať, pretože najskôr musíme objaviť hodnotu vlastného života, aby sme dokázali oceniť hodnotu života druhých ľudí. Každého z nich.

Celý článok...
 
Proti špinavému útoku SME sa bránia aj Parlamentné Listy

Mediálna „vojna“ medzi web stránkami naberá na sile. Je na nás čitateľov, aby sme pozorne čítali, neverili všetkému čo je napísané, ale na základe sumy nášho poznania a skúsenosti oddeľovali žito od pliev. Preto nech nasledovný článok je mementom a zároveň aj poučením, že kto káže piť vodu, pije víno.  

Celý článok...
 
Amnestia je pre Slovensko šanca alebo chaos?

Zamyslime sa, či to čo chcú novodobí moralisti, aby Slovensko sa zmoralizovalo nie je iba chabá náplasť urobiť niečo ako keby, čo bude v konečnom účtovaní proti prirodzenosti.

Celý článok...
 
Spor medzi Tatrovkou a Volkswagenom

Nosným programom v Čadci od roku 1948 bola výroba nákladných áut TATRA. Nech história pripomenie utajenú predvojnovú kauzu súvisiacu s osobným vozidlom TATRA, kde nitky kauzy viedli až k A.Hitlerovi.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa nehovorilo (február 2017)

Február nie je výnimkou, aby na verejnosť neprenikali informácie, ktoré nie sú akosi zhodné s tou „ozajstnou“ politikou. Aj tu sa potvrdzuje životom overená pravda, že všade je chleba o dvoch kôrkach

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo vo februári 2017 ...

Február je najkratší mesiac v roku. Je symbolom končiacej sa zimy, predlžujúcich sa dní a čakania na jar. Čas veselých fašiangov a karnevalov nám poskytuje zábavu, bláznom slobodu, aspoň raz za rok sa môžeme ukryť za nejakú masku. Zároveň prináša krásny sviatok pre všetkých zaľúbených. Február je však aj mesiacom uvedomenia, kedy by sme už mali mať vytýčené ciele na celý rok a vedieť, po ktorej ceste sa máme vydať.

Celý článok...
 
Dotácie mesta pre kultúru a šport v Čadci 2017

Zistenie, že v Čadci sa vďaka veľkorysosti primátora a poslancov dlhodobo poskytuje bezplatne športoviska športovým klubom a priestory Domu kultúry súborom, sa v meste považuje za samozrejmosť, čo sa nedá povedať o iných mestách.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 199 - 220 z 1291
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.