Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
 


Ing. Peter Glasnák pôsobí v komunálnej politike ako poslanec od roku 1990, v rokoch 1990-1994 ako primátor mesta Čadca.
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (október 2017)

Mesiac  október je mesiac úcty k starším. Staroba na nikoho nepočká. Vďaka mladým šacuje starobu jemne povedané nádychom zbytočnosti. Pritom staroba neznamená nemohúcnosť. Paradoxom staroby nie sú subjektívne pocity, ale staroba sa stáva z reakcii okolia. Najdôležitejšie okrem zdravia v ich živote sa stáva „výška“ dôchodku. On ich predurčuje žiť ak nie v chudobe, tak aspoň pri jej hranici. Takto vzniká stres, stres vyvoláva nové choroby, čím sa znižujú mentálne rezervy, ktoré bránia spokojnej starobe. Mesto si to uvedomuje, snaží sa po celý rok pomáhať Jednote dôchodcov Slovenska bezplatným poskytovaním priestorov v Dome kultúry ako aj finančne v rámci kultúrno - spoločenských akcii.

Celý článok...
 
Vyhrala by Merkelová voľby na Slovensku?

A.Merkelová je vášnivo vecná (H.Kissinger)

Je to teoretická otázka. Porovnanie môže odhaliť rozdiely medzi ponímaním politiky na Slovensku a v Nemecku. Nedostižnou devízou pre A.Merkelovú zostáva, že ona neoslovuje ale ona rieši problémy.

Celý článok...
 
Prekročenie hranice nebolo vždy bezproblémové

V archívoch ČR  neexistujú presné čísla mŕtvych, ktoré v rokoch 1948-1989 na hraniciach z NSR a Rakúskom boli zabití.

Celý článok...
 
Folklorizácia na vzostupe

Pred troma rokmi Folklórny festival VÝCHODNÁ oslavoval svoje šesťdesiate výročie. Vtedajšie hodnotenie nebola silná téma v mediálnom priestore.

Celý článok...
 
Aké je Nemecko?

Nemecko je na vrchole síl, Nemecko prechádza skvelým obdobím svojich dejín. Mzdy a rozpočtové prebytky rastú a nezamestnanosť klesá. Vyhýba sa finančným krízam, nepanikári z teroru, nebojí sa uprchlíkov.

Celý článok...
 
Horlivosť je zlý radca

Niekedy je dobre počúvať a rozmýšľať, potom súhlasiť alebo žasnúť. To druhé dominovalo v utorok 10.10.2017 pri sledovaní tlačovky na TA3 zástupcov opozície R.Sulíka, A.Hlinu, Ľ.Kaníka a V.Remišej k voľbám do VUC. Posledná menovaná sa predbiehala v predkladaní neúplných informácii.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (september 2017)

Obyvatelia mesta aj v septembri žilo svoj nevšedný život. Sledovali sme prvé kroky 235 prváčikov do školy. Potešil veľký záujem verejnosti o jediné letné kúpalisko na Kysuciach, kde 25 tisíc návštevníkov bolo poďakovaním pre všetkých, ktorí sa zaslúžili o túto najväčšiu investíciu financovanú z rozpočtu mesta v poslednom období. Zaregistrovali sme stále populárnu rozlúčku s letom 2017. Neuniklo nám premiérový festival speváckych skupín seniorov.

Pre obyvateľov mesta dobrá správa. Získané pozemky pred Športovou halou budú sa využívať pre verejno - prospešný účely, na podporu a rozvoj športových aktivít v meste a na podporu a rozvoj športových aktivít v meste.

Nad všetkými radosťami a úspechmi  v mesiaci september bol humánny čin, ktorý možno zachránil ľudský život.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (september 2017)

Zamýšľame sa nad významom blahorečenia Titusa Zemana  (1915-1969) mučeníka za duchovné povolanie pre dnešok. Vo svojej kňazskej službe chcel dať svoj život Bohu. Dal mu aj svoj väzenský život a stal sa mučeníkom za duchovné povolania. Odkazom je, že uprostred sveta bez Boha, máme byť svedkami viery a poučením pre iných. Kto uverí nech verí, kto nie tak aspoň nech príjme dôkaz jeho pravdy v časoch nepredstaviteľného mučenia. Skúsme stáť pol dňa na jednej nohe, ak to nevydržíme, prišlo bitie a mučenie alebo aspoň výkalová masáž, kde mu hlavu držali vo vedre plne výkalov. To nie je sci fi ale realita. Nech aspoň toto je mementom pre mladých. Keď už majú slobodu bez zodpovednosti, tak aspoň niečo cool bežné z praktík ŠtB pre nepohodlných v gottwaldovskej dobe

Celý článok...
 
Je moja mačka, pes so mnou šťastná?

Kto nemá rád psov, nemá rád ľudí, je presvedčením tiež „chovateľov“. V dnešnej dobe „mať rád psov“ znamená mať alebo chcieť mať ich ako miláčikov.

Celý článok...
 
Pomätenosť mysle je výsledkom neukotveného sveta v zodpovednosti

Súčasná doba dáva ľuďom slobodu, ale nie vždy je spájaná so zodpovednosťou.  Problémom je, že chceme stále viac pohodlia a pohodlie je skrytý diabol v nás. Človek má viac času, tak rozmýšľa ako vyniknúť, ako upútať pozornosť nie umom, vzdelaním, ale hlúposťou.

Celý článok...
 
Iba hodinár vie, koľko odbíja ...

(o jadre a možnej strate charakteru)

Zatiaľ pokoj pred búrkou aspoň do nemeckých volieb. Takto je to pred vznikom politicko - diplomatického uragánu prestavby EÚ s cieľom vytvoriť európske jadro. Inými slovami neznamená to, že sa bude jednať o tuhú centralizáciu EÚ?

Celý článok...
 
Prezident SR v OSN

Slovenský prezident Andrej Kiska vystúpil 19.9.2017 v rámci všeobecnej rozpravy 72. zasadnutia Valného zhromaždenia (VZ) OSN, ktorému predsedá Miroslav Lajčák. Vo svojom prejave sa okrem klimatickej zmeny a úlohy OSN venoval i otázke bezpečnosti, vyzval Severnú Kóreu, aby ukončila rozvoj zbraní hromadného ničenia, Rusko označil za agresívneho suseda, vyzval k empatii voči migrantom a k boju proti extrémizmu.

Celý článok...
 
Je paradoxom, že máme dosť dospelých ale málo deti

Máme dosť potenciálnych rodičov, ale Európa vymiera. Európa nepotrebuje viac rodičov ale viac detí. To je axióma pre dlhodobo udržateľný život.

Celý článok...
 
Sme politicky vyspelí?

Na prelome augusta a septembra si na Slovensku pripomíname dva verejno - spoločenské udalosti. SNP ako vzdor slovenského národa proti fašizmu a Deň ústavy ako výslednica snáh žiť slobodne v zvrchovanom a samostatnom štáte.

Celý článok...
 
Nevezmeš meno božie nadarmo

(o jednom retušovaní krížov)

Nevezmeš meno božie nadarmo, hovorí druhé prikázanie. Práve ono vystihuje nezodpovedné konanie obchodného reťazca  Lidl. Tí ktorí súhlasili , prekročil hranice slobody ... toho druhého.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (august 2017)

Medzinárodná  situácia sa vyostruje. Sankcie nepôsobia tak, ako by bolo želateľné. Prezident D.Trump nevylúčil vojenskú intervenciu vo Venezuele, predpokladané výsledky volieb v Nemecku pohnú euro valec ku centralizácii EÚ, bude sa stupňovať snaha umlčať a rozdeliť celistvosť V4 a výsledkom bude potvrdenie známeho faktu, že ani Francúzsko ani EÚ nebudú pre nás charitou.

Celý článok...
 
Mŕtvi sú tí, ktorí stratili pamäť

Kunderová myšlienka z roku 1984 je stále aktuálna. Napísal, že skutočnou tragédiou pre strednú Európu nebolo Rusko a Sovietsky zväz, ale Európa. Podľa neho ľudia za železnou oponou túžili po Európe, ktorá už neexistovala. Dnes západ im nerozumie, chce východné krajiny začleňovať do systému, ktorým sa západné krajiny snažia 

vymazať rozdiely medzi národmi a kultúrami !!!

Paradox, včera sa stredná Európa bránila proti ZSSR, aby si východné krajiny strednej Európy udržali svoju západnú identitu. Dnes zase vzdorujú proti Európanom, aby si udržali stredoeurópanstvo. Tu platí overená múdrosť Platóna, mŕtvi sú tí, ktorí stratili pamäť.

 
Mier nie je samozrejmosť, treba si ho vážiť

Nový školský rok prinesie pre deviatakov rozšírenie dejepisu o jednu hodinu. Cieľom je posilnenie kritického myslenia vo vzťahu k našej histórii. Učitelia dostávajú väčší priestor na prehĺbenie učiva formou exkurzii či diskusii s dôrazom na historicko - spoločenské súvislosti.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (august 2017)

Dobrá správa pre mesto. Mesto sa dohodlo s investorom na výstavbe nového závodu  v priemyselnom parku. Investorom je jeden z najväčších  dodávateľov  plastových komponentov pre závod KIA, spoločnosť Seoyn E-Hwa. Po otvorení závodu v máji v roku 2018 vytvorí 450 nových pracovných miest v celkovej investícii 31 mio €. Po Dubnici nad Váhom a Považskej Bystrici spoločnosť rozširuje výrobu aj v Čadci. Práve Čadca bola pre investora strategicky dôležitá. Do závodu KIA v Tepličke n/V je iba 35 km a do českého Hyundaiu v Nošoviciach menej ako 60 km.

Celý článok...
 
Myšlienky J.M.Hurbana sú aj dnes aktuálne

Pri príležitosti dvojstého výročia narodenia Jozefa Miloslava Hurbana  (1817-1888) sa v Trnave konala konferencia  pod názvom AKTUÁLNOSŤ ODKAZU J.M.HURBANA PRE NAŠU SÚČASTNOSŤ A BUDÚCNOSŤ.  Po ňom je pomenované v meste gymnázium. Na záver bolo prijaté komuniké. J.M.Hurbana.  Pre jeho aktuálnosť je zverejnené v plnom rozsahu.

Celý článok...
 
Vodiči buďte ostražití !!!

Škola začína a s nimi príchody žiakov do škôl. Počas prázdnin žiaci pozabudli na návyky, ktoré mali vžité pri prechodoch cez miestne komunikácie v meste. Aby sa znížili rizikové okamihy, príslušníci Mestskej polície budú usmerňovať v prvých dňoch školského  roku 2017/2018 dopravu tak, aby prechody pre žiakov boli bezpečné, aby každý žiak sa bezpečne dostal do školy ale aj zo školy domov ku svojim rodičom.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 199 - 220 z 1338
Najnovšie články
Práve je online
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.