Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Otvorený list predstaviteľov cirkví a židovskej obce predsedovi vlády

Najvyšší predstavitelia kresťanských cirkví a Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR sú znepokojení atmosférou nenávisti. Zástupcovia veriacich píšu v otvorenom liste predsedovi vlády SR Petrovi Pellegrinimu.

Celý článok...
 
Vlastenecký cit je prežitkom?

(O vlasteneckom cite č.1)                

Vlastenectvo nie je prežitok, vlastenectvo je láska k vlasti, láska k svojmu jazyku, láska ku svojej histórii. Je to hodnota ktorú treba chrániť, lebo národne je späté s národom.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo v marci 2018

Pravá Európa očakáva a povzbudzuje nás k aktívnej účasti na spoločnom projekte politického a kultúrneho života. Je našou povinnosťou vziať na seba zodpovednosť z budúcnosti naej spolonosti.

Celý článok...
 
Tragédia dvoch mladých ľudí

(zamyslenie sa nad tragédiou č.2)

          Smrť novinára dala do pohybu politické ambície opozície, ktorá vďaka svojej netrpezlivosti a horlivosti začala presadzovať zmenu pomerov v NR SR. Začalo to pietou zavraždenia J.Kuciaka a jeho snúbenice, potom odvolávanie Kaliňáka a Gašpara následne mládežníci požadovali predčasné voľby, čo bol zámer opozície.

Celý článok...
 
CIU BONO?

(zamyslenie sa nad tragédiou č.1)

Vražda novinára zasiahla ako blesk z jasného neba celé Slovensko, vyvolala citový otras v spoločnosti. Zákerná vražda ma mimoriadny dopad na verejný život. Treba povedať, že úlohou polície a prokuratúry je odhaliť a potrestať páchateľov a vedieť si odpovedať, aký bol motív a kto stojí za vraždou.

Celý článok...
 
Má zmysel si pripomínať marec ako mesiac knihy?

Kniha sama o sebe nie je fetiš. Dôležite je, či je otvorená, alebo zavretá.

(Ján Balabán)

„ Sloboda, prosperita a rozvoj spoločnosti a jednotlivcov sú základné ľudské hodnoty. Možno ich dosiahnuť iba na základe schopnosti dobre informovaných občanov uplatňovať svoje demokratické práva a zohrávať aktívnu úlohu v spoločnosti. Tvorivá účasť a rozvoj demokracie závisia od primeraného vzdelania, ako aj od slobodného a neobmedzeného prístupu k poznatkom, myšlienkam a informáciám. “ to sú slova, ktorými začína Manifest o verejných knižniciach.

Celý článok...
 
Veľká noc 2018

LÁSKU BEZ KRÍŽA NENÁJDEŠ A KRÍŽ BEZ LÁSKY NEUNESIEŠ.  (Ján Pavol II)

Celý článok...
 
Nie je naša, ale svoja

Nadpis je o originálnosti pri nečakaných zlatých medaily E.Ledeckej letí Českom. Je výpoveďou a zároveň zamyslením sa o jej proti systémovom príbehu, ktorý ide proti prúdu.

Celý článok...
 
Smrť Martiny a Jána bolí celú Cirkev

V obci Štiavnik sa v sobotu 3.marca 2018, konal pohreb zavraždeného novinára Jána Kuciaka. Svätej omši s obradmi predsedal bratislavský arcibiskup metropolita a predseda Konferencie biskupov Slovenska Mons. Stanislav Zvolenský. Deň pred pohrebom bola smútočná omša a rozlúčka v Gregorovciach z jeho priateľkou Martinou Kušnírovou, ktorú celebroval pomocný biskup M.Forgáč. S.Zvolenský sa prítomným prihovoril v homílii.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo vo februári 2018

Musíme sa postaviť na obranu pravej Európy a odmietať idey a ideológie, ktoré vyprázdňujú naše národy a našu spoločnú kultúru a naplňujú ich ilúziami a klamstvom o tom, aká Európa je a ako má byť.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo vo februári 2018

Mesto pripravuje generálnu rekonštrukciu  ulíc Okružná, J.Kollára a SNP na sídlisku Kýčerka, v meste ulice Gočárovu a Mierovú a na sídlisku Žarec ulice A.Bernoláka, J.Kraľa a Jašíkovú ulicu. Obnova sa bude financovať zo získaného grantu vo výške 1,2 mio €. Mesto bude spolufinancovať  opravu vo výške 5% celkových oprávnených výdavkov.  

Celý článok...
 
Parížska výzva

(O Európe, v ktorú možno veriť)

O európskych záležitostiach ako aj o budúcnosti Európy hovorí skupina 13 konzervatívnych mysliteľov, ktorí na jeseň 2017 vydali spoločné prehlásenie Parížsku výzvu. Vyzývajú ku zmene konceptu európskeho myslenia. Požadujú návrat k myšlienke národných štátov, ktoré spojuje jedno kresťanstvo inšpirované európskou kultúrou.

Celý článok...
 
Vyhlásenie najvyšších predstaviteľov kresťanských cirkví v Slovenskej republike

(Vyhlásenie k tzv. Istanbulskému dohovoru)

Moderná doba, zmeny v pohľade na človeka a spôsob života, veľký dôraz na individualizmus, osobný rozvoj a osobné záujmy – to všetko prinieslo so sebou aj negatívne javy, medzi ktoré patria rozličné prejavy násilia, a to aj vo vzťahoch medzi najbližšími, teda v rodinách.

Celý článok...
 
Za judášsky groš na radnicu?

V dobrom úmysle pri riešení problémov sa (občas) stane, že urobíme niečo, čím poškodíme iných, v tomto prípade veriacich na Slovensku.

Celý článok...
 
Láska zachraňuje životy

Donald Trump sa v piatok 26.1.2018 prihovoril účastníkom Pochodu za život vo Washingtone z Rose Garden Bieleho domu: bola to skutočne historická udalosť, pretože to bolo po prvý raz, čo sa prezident Spojených štátov pripojil k manifestácii v priamom prenose.

Celý článok...
 
Občianska iniciatíva má byť vyvážená a nie jednostranná

Žijeme v dobe, kedy občianske konanie má zelenú, bez rozdielu či je to v záujme väčšiny alebo tej druhej  podmnožiny verejnosti.

Celý článok...
 
Minuli sme už veľa posypového materiálu

(Otázka, či ušetríme na tejto zime, nie je v tejto chvíli na mieste?)

Tohtoročná zima sa zatiaľ neprejavila v plnej sile, snehu na cestách nie je veľa, a tak sa mnohí pýtajú, ako využije čadčianska radnica peniaze ušetrené na zimnej údržbe. Šéf Mestského podniku služieb v Čadci Peter Lariš však v krátkom rozhovore upozorňuje, že zima je zradná a nie je len o „bielej perine.“

Celý článok...
 
V Bratislave to vrie

Do osem ročných gymnázií by sa malo dostať na Slovensku od školského roku 2018/2019 včítane Bratislavy 5% všetkých študentov. Problémom je, že ak na celom Slovensku okrem Bratislavy je priemer žiakov uchádzajúci sa o osem ročné gymnázia 5-6%, v Bratislave 23% žiakov. V Bratislave majú z toho hlavu smútku. Tento pretlak je problémom Bratislavy a nie Slovenska.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo v januári 2018

Oproti našej pravej Európe stojí falošná Európa, ktorá je utopistická a tyranská. Jej patróni  akoby nepoznali kresťanské korene slovenských spoločnosti. Pri tom sú však omámení poverou nevyhnutného pokroku a veria, že história je na ich strane. Táto viera ich robí pyšnými a pohrdlivými, neschopnými uznať chyby a nedostatky v post nacionálnom a post kultúrnom svete, ktorý budujú.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v januári 2018

Nech prvý mesiac roku je v znamení, po akej ceste ideš, tam prídeš.

Celý článok...
 
Fico hovorí o Kiskovom útoku proti vláde

Po kauze s nomináciami sudcov na Ústavnom súde a strate citlivosti prezidenta pri udeľovanie štátnych vyznamenaní pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky je ďalší „súboj“ prezidenta s predsedom vlády.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 155 - 176 z 1338
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.