Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Láska zachraňuje životy

Donald Trump sa v piatok 26.1.2018 prihovoril účastníkom Pochodu za život vo Washingtone z Rose Garden Bieleho domu: bola to skutočne historická udalosť, pretože to bolo po prvý raz, čo sa prezident Spojených štátov pripojil k manifestácii v priamom prenose.

Celý článok...
 
Občianska iniciatíva má byť vyvážená a nie jednostranná

Žijeme v dobe, kedy občianske konanie má zelenú, bez rozdielu či je to v záujme väčšiny alebo tej druhej  podmnožiny verejnosti.

Celý článok...
 
Minuli sme už veľa posypového materiálu

(Otázka, či ušetríme na tejto zime, nie je v tejto chvíli na mieste?)

Tohtoročná zima sa zatiaľ neprejavila v plnej sile, snehu na cestách nie je veľa, a tak sa mnohí pýtajú, ako využije čadčianska radnica peniaze ušetrené na zimnej údržbe. Šéf Mestského podniku služieb v Čadci Peter Lariš však v krátkom rozhovore upozorňuje, že zima je zradná a nie je len o „bielej perine.“

Celý článok...
 
V Bratislave to vrie

Do osem ročných gymnázií by sa malo dostať na Slovensku od školského roku 2018/2019 včítane Bratislavy 5% všetkých študentov. Problémom je, že ak na celom Slovensku okrem Bratislavy je priemer žiakov uchádzajúci sa o osem ročné gymnázia 5-6%, v Bratislave 23% žiakov. V Bratislave majú z toho hlavu smútku. Tento pretlak je problémom Bratislavy a nie Slovenska.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo v januári 2018

Oproti našej pravej Európe stojí falošná Európa, ktorá je utopistická a tyranská. Jej patróni  akoby nepoznali kresťanské korene slovenských spoločnosti. Pri tom sú však omámení poverou nevyhnutného pokroku a veria, že história je na ich strane. Táto viera ich robí pyšnými a pohrdlivými, neschopnými uznať chyby a nedostatky v post nacionálnom a post kultúrnom svete, ktorý budujú.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v januári 2018

Nech prvý mesiac roku je v znamení, po akej ceste ideš, tam prídeš.

Celý článok...
 
Fico hovorí o Kiskovom útoku proti vláde

Po kauze s nomináciami sudcov na Ústavnom súde a strate citlivosti prezidenta pri udeľovanie štátnych vyznamenaní pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky je ďalší „súboj“ prezidenta s predsedom vlády.

Celý článok...
 
Podpora mesta pre kultúru a šport naďalej trvá

Šport a kultúra je pre mesto prioritou. Podporovaním týchto aktivít mesto významne prispieva k využívaniu voľného času mládeže, čím prispieva k znižovaniu kriminality a eliminuje nežiaduce negatívne aktivity. Zároveň posilňuje morálne a vôľové vlastnosti mládeže v meste.

Celý článok...
 
Len my občania rozhodneme či ihrisko budú mať naše deti !!!

Č a d č a n i a,

máme šancu získať

ihrisko pre Čadcu, pre naše deti !!!

Hlasujme denne do 28.2.

(www.zihadielko.sk)

 
Štátne vyznamenania 2018

 „Je pre mňa obzvlášť veľkou poctou oceniť výnimočných ľudí za ich výnimočný celoživotný prínos pre našu krajinu práve dnes, keď Slovenská republika oslavuje 25 rokov svojho vzniku. Aj vďaka vám môže byť toto výročie existencie slobodného demokratického Slovenska oslavou profesionality a nevšedného nadania, prehliadkou silných osobných príkladov a vzorov pre náš všetkých“ povedal v príhovore prezident republiky.

Celý článok...
 
Aj po 25 rokoch sa niektorí hanbia za našu samostatnosť

Prezident Andrej Kiska 2.1.2018 pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky udelil štátne vyznamenania 25 osobnostiam. Tu treba pripomenúť, že vznik Slovenskej republiky do 24 hodín od vzniku SR uznalo 62 slovom šesťdesiatdva krajín sveta. Okrem vedcov a umelcov, ktorí si ocenenie zaslúžia, ocenil aj bojovníkov proti slovenskej zvrchovanosti a štátnosti. Nech výpovede osobnosti podporujúcu túto tézu je živá a zároveň skľučujúca. Prezident zabudol na zakladateľov štátu, vyznamenal aj jej odporcov.

Celý článok...
 
Bude Zywiec nádejou pre Kysuce?

Minister dopravy a výstavby SR Á.Érsek a minister infraštruktúry Poľskej republiky A. Adamczyk podpísali v poľskom meste Źywiec 15.1. vyhlásenie o najdôležitejšej dopravnej investícií na slovensko-poľskom pohraničí, v ktorom potvrdzujú potrebu pokračovania v príprave výstavby diaľnice D3 a rýchlostnej cesty S1 v Poľsku v rámci baltsko-jadranského koridoru.

Celý článok...
 
Štatisticky počet obyvateľov 2017

Prvým Čadčanom roku 2018 je Ondrej. Narodil sa v Kysuckej nemocnici v Čadci 1.1. o 22:04. Vážil 3800 gramov a meral 53 cm. V roku 2017 sa v meste  narodilo 245 deti z toho 129 chlapcov, zomrelo 238 ľudí, do mesta prišlo 247 a odišlo 382 osôb. Počet seniorov 62 a viac rokov je 3.965 obyvateľov z toho 70 a viac rokov je 1.497 obyvateľov. Počet sobášov v meste bolo 179.

Celý článok...
 
Nitrianska deklarácia za zachovanie suverenity Slovenskej republiky

Každý z nás je súčasťou národa a národ je v každom z nás. Prišiel čas, aby každý kto ma vlasť ukotvenú v sebe, ochraňoval kríž, na ktorí útočia nepriatelia - liberalizmus a islam.

Pamäť je nebezpečná, lebo si pamätá. Pamäť národa nech je naďalej životodarnou energiou na prežitie v kľúčových okamihoch života národa a vlasti.

Slovensko sa znovu nachádza na križovatke svojich dejín. Máme suverenitu a samostatnosť, ktorú sme získali mierovou cestou a dohodou. Tým sa nemôže pochváliť veľa národov. Každý kto súhlasí s textom deklaráciou, môže cez e-mail vyjadriť svoju podporu na webovej stránke.

Celý článok...
 
O politike, o ktorej sa (ne)hovorilo v decembri 2017

Motto:

Nad Európou visí hrozba falošnej hrozby. Európu vo všetkom jej bohatstve a jej veľkosti ohrozuje falošné chápanie samej seba.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v decembri 2017

Posledný mesiac v roku by mal nás primäť vedieť ubrať plyn života na úkor komercie, ktorá nás „núti“ behať a zháňať. Jednou z ciest je vnoriť sa do myšlienok adventu, aby sme mohli Vianoce prežívať nie ako cieľ ale prostriedok hľadať v sebe dobro tak potrebné pre znižovanie bolesti života.

Celý článok...
 
Novoročné zamyslenie 2018

Pri vstupe do roku 2018 každý kto chce a ma silu uveriť v slova nech si z nich zoberie toľko koľko unesie počas celého roku.

Celý článok...
 
Zamyslíme sa nad tým, o čom a ako zmýšľame

Dnes sme tam, kam nás priviedli naše myšlienky, zajtra budeme tam, kam nás naše myšlienky privedú. (J.Allen)

Celý článok...
 
Festina lente

(ponáhľajme sa pomaly)           

Čím rýchlejšie, tým lepšie, tak znie neúprosný diktát doby. Napriek tomu, že sa neustále sťažujeme na zrýchľujúce sa životné tempo, dobrovoľne sa mu podriaďujeme nie iba našou prácou, ale i zdravím a vzťahmi.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (november 2017)

Motto:

Európa je náš dom. Patrí nám a my patríme Európe. Táto zem je náš domov, iného nemáme.

Celý článok...
 
Advent je čas prípravy i dávania

Každoročne v závere roka začína sa pre kresťanov obdobie adventu, príprave na slávenie sviatku Narodenia Pána. Súčasne za začína aj nový cirkevný rok. Každý si to predstavuje po svojom. Tento čas nie je napriek všetkému len časom naháňania sa za vecami či tovarom alebo sladkých pocitov. Gýč a komercia je jednou negatívnou stranou adventu.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 155 - 176 z 1324
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.