Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Len my občania rozhodneme či ihrisko budú mať naše deti !!!

Č a d č a n i a,

máme šancu získať

ihrisko pre Čadcu, pre naše deti !!!

Hlasujme denne do 28.2.

(www.zihadielko.sk)

 
Štátne vyznamenania 2018

 „Je pre mňa obzvlášť veľkou poctou oceniť výnimočných ľudí za ich výnimočný celoživotný prínos pre našu krajinu práve dnes, keď Slovenská republika oslavuje 25 rokov svojho vzniku. Aj vďaka vám môže byť toto výročie existencie slobodného demokratického Slovenska oslavou profesionality a nevšedného nadania, prehliadkou silných osobných príkladov a vzorov pre náš všetkých“ povedal v príhovore prezident republiky.

Celý článok...
 
Aj po 25 rokoch sa niektorí hanbia za našu samostatnosť

Prezident Andrej Kiska 2.1.2018 pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky udelil štátne vyznamenania 25 osobnostiam. Tu treba pripomenúť, že vznik Slovenskej republiky do 24 hodín od vzniku SR uznalo 62 slovom šesťdesiatdva krajín sveta. Okrem vedcov a umelcov, ktorí si ocenenie zaslúžia, ocenil aj bojovníkov proti slovenskej zvrchovanosti a štátnosti. Nech výpovede osobnosti podporujúcu túto tézu je živá a zároveň skľučujúca. Prezident zabudol na zakladateľov štátu, vyznamenal aj jej odporcov.

Celý článok...
 
Bude Zywiec nádejou pre Kysuce?

Minister dopravy a výstavby SR Á.Érsek a minister infraštruktúry Poľskej republiky A. Adamczyk podpísali v poľskom meste Źywiec 15.1. vyhlásenie o najdôležitejšej dopravnej investícií na slovensko-poľskom pohraničí, v ktorom potvrdzujú potrebu pokračovania v príprave výstavby diaľnice D3 a rýchlostnej cesty S1 v Poľsku v rámci baltsko-jadranského koridoru.

Celý článok...
 
Štatisticky počet obyvateľov 2017

Prvým Čadčanom roku 2018 je Ondrej. Narodil sa v Kysuckej nemocnici v Čadci 1.1. o 22:04. Vážil 3800 gramov a meral 53 cm. V roku 2017 sa v meste  narodilo 245 deti z toho 129 chlapcov, zomrelo 238 ľudí, do mesta prišlo 247 a odišlo 382 osôb. Počet seniorov 62 a viac rokov je 3.965 obyvateľov z toho 70 a viac rokov je 1.497 obyvateľov. Počet sobášov v meste bolo 179.

Celý článok...
 
Nitrianska deklarácia za zachovanie suverenity Slovenskej republiky

Každý z nás je súčasťou národa a národ je v každom z nás. Prišiel čas, aby každý kto ma vlasť ukotvenú v sebe, ochraňoval kríž, na ktorí útočia nepriatelia - liberalizmus a islam.

Pamäť je nebezpečná, lebo si pamätá. Pamäť národa nech je naďalej životodarnou energiou na prežitie v kľúčových okamihoch života národa a vlasti.

Slovensko sa znovu nachádza na križovatke svojich dejín. Máme suverenitu a samostatnosť, ktorú sme získali mierovou cestou a dohodou. Tým sa nemôže pochváliť veľa národov. Každý kto súhlasí s textom deklaráciou, môže cez e-mail vyjadriť svoju podporu na webovej stránke.

Celý článok...
 
O politike, o ktorej sa (ne)hovorilo v decembri 2017

Motto:

Nad Európou visí hrozba falošnej hrozby. Európu vo všetkom jej bohatstve a jej veľkosti ohrozuje falošné chápanie samej seba.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo v decembri 2017

Posledný mesiac v roku by mal nás primäť vedieť ubrať plyn života na úkor komercie, ktorá nás „núti“ behať a zháňať. Jednou z ciest je vnoriť sa do myšlienok adventu, aby sme mohli Vianoce prežívať nie ako cieľ ale prostriedok hľadať v sebe dobro tak potrebné pre znižovanie bolesti života.

Celý článok...
 
Novoročné zamyslenie 2018

Pri vstupe do roku 2018 každý kto chce a ma silu uveriť v slova nech si z nich zoberie toľko koľko unesie počas celého roku.

Celý článok...
 
Zamyslíme sa nad tým, o čom a ako zmýšľame

Dnes sme tam, kam nás priviedli naše myšlienky, zajtra budeme tam, kam nás naše myšlienky privedú. (J.Allen)

Celý článok...
 
Festina lente

(ponáhľajme sa pomaly)           

Čím rýchlejšie, tým lepšie, tak znie neúprosný diktát doby. Napriek tomu, že sa neustále sťažujeme na zrýchľujúce sa životné tempo, dobrovoľne sa mu podriaďujeme nie iba našou prácou, ale i zdravím a vzťahmi.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (november 2017)

Motto:

Európa je náš dom. Patrí nám a my patríme Európe. Táto zem je náš domov, iného nemáme.

Celý článok...
 
Advent je čas prípravy i dávania

Každoročne v závere roka začína sa pre kresťanov obdobie adventu, príprave na slávenie sviatku Narodenia Pána. Súčasne za začína aj nový cirkevný rok. Každý si to predstavuje po svojom. Tento čas nie je napriek všetkému len časom naháňania sa za vecami či tovarom alebo sladkých pocitov. Gýč a komercia je jednou negatívnou stranou adventu.

Celý článok...
 
Moderný systém zberu odpadu na Chalupkovej ulici, musíme si ale zvyknúť

Radnica len pred pár dňami spustila pilotný projekt – polo podzemných kontajnerov na Chalupkovej ulici. Niektorí obyvatelia si ich však pomýlili s veľkoobjemovými kontajnermi. To vyvolalo vlnu nevôle najmä na sociálnych sieťach.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (november 2017)

Miešaný spevácky zbor Kysuca spoločne so svojimi priateľmi a podporovateľmi oslávili svoje 40. narodeniny. Vzácne jubileum si pripomenul na galakoncerte 11.11.2017 na svojej domovskej pôde, Dome kultúry v Čadci. Galakoncert bolo poďakovaním 222 členom zboru, ich rodinám, ich priateľom a podporovateľom, ktorí v rokoch 1977 - 2017 pôsobili v zbore. Pod taktovkou dirigenta J.Procházka vystúpili aj členovia Kysuckého komorného orchestra, ŠKO Žilina, mužský spevácky zbor Coro Maddalene pod vedením dirigenta Michela Flaima z Talianska a H.Zahradníková.

Celý článok...
 
Realita alebo sci fi?
   
17.november nás privítal nepripravených. Neboli sme pripravení na konsolidáciu demokracie. Iba z počutia sme vedeli o občianskej spoločnosti, o politike, o nepripravenosti, o nutnej profesionalite v štátnej správe a samospráve, ale mali sme nádej.

Celý článok...
 
Etika vers. náboženstvo?

Na Slovensku pripravuje sa v rámci Národného programu UČIACE SA SLOVENSKO návrh, aby náboženstvo bolo preradené z povinného voliteľného školského predmetu na dobrovoľný. Počet podnetov, ktoré prišli ako pripomienky na Národný program UČIACE SA SLOVENSKO bolo 3.976. Dáva to za pravdu tým, ktorí hovoria, že projekt je odtrhnutý od života. Po nástupe novej ministerky bol program stiahnutý a daný na prepracovanie a doplnenie.

Celý článok...
 
Hurá, úsek D3 Stražov-Brodno je otvorený, ale ...

Čiastočne chválime, že diaľničný úsek Stražov-Brodno, začiatok Kysuckej diaľnice s dvoma tunelmi bude otvorený 2.12. Cesta zo smeru z Bratislavy na Kysuce sa skráti o 4 minúty. Takto Žilina bude denne odľahčená o 8 tisíc áut, z toho 42% kamiónov. Pritom je obava, aby to nebola na dlho dobrá správa pre obyvateľov Kysúc, vychádzajúcich z informácie, že na zvyšné dva úseky Brodno-Kysucké Nové Mesto a Kysucké Nové Mesto-Oščadnica si budú musieť obyvatelia v týchto častiach Kysúc počkať až do roku 2025. Dokončenie iba niektorých úsekov je iba čiastočnou úľavou. Až celý úsek Kysuckej diaľnice prinesie Kysuciam a dopravcom úľavu.

Celý článok...
 
Voľby ignorovalo 70% voličov

V poradí piate voľby do Žilinského samosprávneho kraja sa konali v sobotu 4.11.2017. Za volebné obvod ŽASK č.2 - okres Čadca kandidovalo 47 kandidátov, z Čadce 18 poslancov, z toho 5 nezávislých, dve ženy a siedmi sú zároveň poslancami MZ.

Od roku 2001, kedy sa konali prvé voľby, prestíž VUC upadá, nepožívajú dôveru u verejnosti. Dlhodobá účasť bola okolo 21%, čo necti politické strany. Voľby dali každej strane bez rozdielu ako vo voľbách skončili domáce úlohy. Ak ich nesplnia, tieto voľby môžu byť posledné v tomto volebnom formáte. Nech mementom volieb zostane, nech to počuje priateľ ale aj nepriateľ, že VUC 2017 utrpeli víťazstvo, k urnám sa nedostavilo 70% voličov t.j. 3.150 tisíc voličov.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (október 2017)

Mediálna sloboda slova nie je to, že novinári väčšinou neklamú tým čo píšu, ale tým, čo nepíšu. (C.Hőschl)

Celý článok...
 
Odhoďme predsudky, poďme voliť

(pozvanie na voľby)

Predvolebná kampaň VUC 2017 sa dostáva do záveru. Strany a kandidáti idú na doraz, presviedčajú lákajú, varujú, sľubujú. Problém nie sú strany, ani kandidáti, tí sa nezmenia, ale  MY občania - voliči? Vieme čo očakávame od zvolených politických reprezentantov? Akceptujú naše návrhy na zmeny? Nemáme ich plné zuby? MY občania budeme mať odvahu zariskovať a naposledy im uveríme?

Ak si analyzujem súčasných kandidátov za poslancov a župana, ich verejné chovanie a vystupovanie, osobnú kultúru a život, ich priority a myslenie, nič iné ma nenapadá, len ich neutíchajúca snaha brániť privatizáciu Kysuckej nemocnice. Ak je to správny zámysel, potom je to úspešný „boj“, ktorí zvádzajú v prospech mlčiacej väčšiny slušných ľudí. Je dobrým znamením, že výsledok (aspoň zatiaľ) nerovného súboja zatiaľ vyhráva ČLOVEK !!! Bude to aj po voľbách?  Preto rozum káže vyzvať ľudí, aby išli k voľbám, aby vedeli prečo idú voliť, koho budú voliť, aby volili srdcom.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 177 - 198 z 1338
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.