Ing. Peter Glasnák
Hlavná stránka
Kto som
Aktuality
Úvahy
Rozhovory
Inými očami
Správy zo sveta
Vaše príspevky
Kontakt
Relácia Hodina s...
Komunálne voľby
Komunálne voľby
Užitočné odkazy
Zákony
Obchodný register
Živnostenský register
Región Kysuce
Občan
Sociálna sieť Ob. registra
Združ. miest a obcí Slovenska
Mesto Čadca
Katastrálny portál
Počasie
Vodiči buďte ostražití !!!

Škola začína a s nimi príchody žiakov do škôl. Počas prázdnin žiaci pozabudli na návyky, ktoré mali vžité pri prechodoch cez miestne komunikácie v meste. Aby sa znížili rizikové okamihy, príslušníci Mestskej polície budú usmerňovať v prvých dňoch školského  roku 2017/2018 dopravu tak, aby prechody pre žiakov boli bezpečné, aby každý žiak sa bezpečne dostal do školy ale aj zo školy domov ku svojim rodičom.

Celý článok...
 
Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest viazne

Prieskum tunela vo Višňovom sa začal v roku 1998, stavať sa začalo až v roku 2015. Zle riadenie, nedostatočná príprava  či problémy z dodávateľmi, to je súčasný stav. Pritom sa nezohľadňoval fakt, že klimatické zmeny prudko menia v priebehu niekoľkých rokov geologické podmienky. Ak sa spojí nedostatočný prieskum, po 10 rokoch kedy sa začne stavať, problémy sa ukážu v celej jeho šírke a hĺbke.

Celý článok...
 
Importovaný Dúhový pochod je pre Slovensko krokom späť

Dúhový pochod 19.8. v Bratislave polarizoval koalíciu. Problémom bolo verejná ochrankyňa práv M.Patakyová (MOST-HÍD), ktorá vyvesila dúhovú zástavu na okne Úradu verejnej ochrankyne práv. A.Danko ju ešte pri vymenovaní do funkcie vyzval, aby  sa vyvarovala konaniu svojej predchodkyne a nevyvesila spornú zástavu. Svojim konaním podporila importovaný dúhový pochod zoskupenia LGBTI.

Celý článok...
 
Spor o podielové dane sa stupňuje?

Už dlhšie zaznieva hlas z Bratislavy, ktorá burcuje proti nespravodlivému financovaniu hlavného mesta. Primátor upozorňuje, že do Bratislavy chodí denne za prácou niekoľko tisíc ľudí, ktorí využívajú výhody tak ako Bratislavčania s trvalým pobytom. Prichodzí prídu a večer odídu, ale Bratislava nemá z týchto ľudí príjem z podielových daní.

Celý článok...
 
Patrónom mesta je sv. Bartolomej

Sv. Bartolomej je patrónom mesta a je súčasťou jeho erbu. Význam svätcov pre súčasnosť zostáva vo vedomí, že svätec je považovaný za dobrého človeka, ktorý je naplnený kresťanskou láskou. Jeho duch, jeho myšlienky žijú medzi nami, neponecháva si nič pre seba, ale využíva všetky svoje dary na všeobecný úžitok. Pozerá na seba ako na dlžníka všetkých priateľov i nepriateľov, múdrych i nerozumných.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa (ne)hovorilo (júl 2017)

Migrácia lomcuje Európou stále viac. Sme takí naivní, že sa nádejame, že viac migrantov znamená menej problémov? Ak to prekročí verejnú znesiteľnosť, potom nemáme žiadne riešenie, iba sa stotožniť s realitou. Pomaly budeme taký zmravnení, že nosiť krížik alebo mať doma vianočný stromček bude nie zakázané, ale naša „korektnosť“ nám bude veliť konať tak, aby sme nikoho neurazili. Nebude potom jediným riešením (občianska) vojna, nie na okraji EÚ v Portugalsku alebo Estónsku, ale priamo v „srdci“ EÚ, v Nemecku?

Celý článok...
 
Premena AVC na špongiu aj s odstupom času bolí

V minulých dňoch sa uskutočnilo stretnutie bývalých tatrovákov. Keď sa povie tatrovák, za nim aj po rokoch cítiť človečinu. Tešili sa zo stretnutia ale zároveň spomínali na zánik prosperujúceho podniku. Väčšina z nich aj s odstupom času prirovnáva likvidáciu AVC matke, ktorá pochovala svoje dieťa.

Celý článok...
 
Je Čadca odsúdená na večnú nespokojnosť ?

Na jednom detskom ihrisku v meste sa pokazila hojdačka, ktorej používanie ohrozovalo deti. MPS okamžite ohradila ihrisko a do 2 dní bola hojdačka vymenená. Náhodná okoloidúca ešte pred sa pozastavila nad „nečinnosťou“ MPS. Po výmene nie že by vyslovila slová poďakovania. Pre ňu opravená hojdačka ako keby už neexistovala. S razanciou jej vlastnou sa pustila do kritiky mesta, prečo nie je vykosené, upravené, opravené, vyžíhane ...

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (júl 2017)

Začiatkom prázdnin obyvatelia mesta dostali do vienka krásny dar - letné kúpalisko.  Do používania sa uviedla investícia v hodnote 1,7 mio €, ktorá od roku 1989 je najväčšou investíciou, ktorá bola financovaná z rozpočtu mesta.

Celý článok...
 
Festival ktorý rozpolťuje spoločnosť

Zaráža že niektoré letné festivaly dostávajú neúmernú publicitu. O tradičných vládne ticho alebo ak znejú, iba účelové „taktické“ bľaboty v duchu, že folklór a ľudové tradície sú prežitkom. Takto v praxi sa napĺňa mediálna ofenzíva, že jediným TOP festivalom leta sklbujúci bujarú zábavu a moderné trendy západného spôsobu života je hudobný festival na letisku Matúša Čaka. Paralelu možno nájsť pri udeľovaní Nobelových cien. V poslednej dobe cenu za literatúru a za mier dostávajú cenu iba tí kandidáti, ktorí spĺňajú verejno - ideové kritéria doby.

Celý článok...
 
O politike o ktorej sa nehovorilo (jún 2017)

Na prečistenie mysle jedná epizóda. Po jednom z útokov v Londýne ministerská predsedníčka T.Mayová povedala „Nemôžeme a nesmieme predstierať, že veci môžu pokračovať tak ako doteraz“. Treba jej pripomenúť, že pre Britániu bolo oveľa jednoduchšie likvidovať Srbov bombardovaním Juhoslávie, rozvrátiť Lýbiu aj Irak, ako eliminovať IS a ich ideológiu v londýnskych alebo manchesterských  mešitách. V Londýne a Paríži  platí, že do týchto miest nevstupuje ani polícia.

Celý článok...
 
Čo sa o Ukrajine z našich médií nedozviete

Všimnite si, ako sú slovenské médiá ticho o premenovávaní ulíc na Ukrajine. Čítali ste v slovenskej pravicovej tlači niečo o tom, že Kyjev chce premenovať ulicu generála Vatutina, ktorého počas druhej svetovej vojny zabili banderovci, na ulicu Šucheviča, čo bol zástupca veliteľa Nachtyhalu, jednotky podriadenej SS, nacista, ktorý na Ukrajine organizoval masové čistky proti Poliakom a Židom? Nie, SME ani Denník N o tom nepíše.

Celý článok...
 
Deklarácia SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky

Deň prijatia Deklarácie o zvrchovanosti Slovenskej republiky si občania krajiny pripomenú dnes 25-krát. Slovenská národná rada (SNR) ju schválila v roku 1992 v rámci bývalej Českej a Slovenskej Federatívnej Republiky (ČSFR) a vyhlásila ňou zvrchovanosť Slovenskej republiky (SR).

Deň prijatia Deklarácie o zvrchovanosti SR - 17. Júl. je na základe zákona NR SR z 20. októbra 1993 pamätným dňom SR. TASR pri tejto príležitosti prináša Deklaráciu SNR o zvrchovanosti Slovenskej republiky v úplnom znení.

Celý článok...
 
Kam ilegálne s rizikom ?

Pred rokom 1989 sme mohli navštíviť iba niektoré „bezpečné“ krajiny, do bývalej Juhoslávie to bolo iba pre preverených. Ilegálny prechod v lepšom prípade, keď bol  chytený, dostal vysoký nepodmienečný trest. Ak mal smolu, dostal „na pamiatku“ guľku.  Po roku 1989 sme mohli bez problému cestovať do zahraničia, ale zase nie všetci. Ceny doma sme mali „svetové“ a platy ... Pripomeňme si, že to čo máme doma pre iných je to stále cesta zarúbaná.

Celý článok...
 
Čadca otvorila brány nového letného kúpaliska

Obyvatelia mesta a zvlášť mamičky s deťmi majú od 1.7.2017 dôvod k radosti. V prvý prázdninový deň mesto odovzdalo do užívania Čadčianske letné kúpalisko, čím rozšírilo ponuku pre využívanie voľného času. Obyvatelia už nebudú musieť cestovať „za vodou“ do Jablunkova alebo Rajca či Žiliny.

Celý článok...
 
O čom sa v meste (ne)hovorilo (jún 2017)

Mesiac jún je posledným mesiacom, kedy sa začne čas prázdnin a dovoleniek. Pre mesto je to čas sústrediť sa na ukončenie výstavby letného kúpaliska, čím sa naplní sľub primátora, že v tomto volebnom období mesto a obyvatelia  Kysúc dostanú letné kúpalisko.

Celý článok...
 
Premiér reagoval na futbalovú frašku

Predseda vlády SR Robert Fico poslal prezidentovi UEFA otvorený protestný list  z rozčarovania zo spôsobu, akým bol slovenský národný tím do 21 rokov vyradený z ME v Poľsku. Výsledok zápasu Nemecko - Taliansko vyvoláva vážne pochybnosti o tom, či bol odohraný v duchu fair play.

Celý článok...
 
Krása, usilovnosť, umenie a mladosť dominovala

Po 14 krát sa zišli mladí interpreti zo ZUŠ na nesúťažnom Festivale komornej hudby Čadca 2017. Účasťou 261 žiakov, v zastúpení 16 ZUŠ zo Slovenska a Česka a 86 zoskupení je to najväčší festival tohto druhu na Slovensku. Je miestom stretnutia učiteľov ZUŠ, ktorí majú možnosť si vymieňať skúsenosti.

Celý článok...
 
Najlepší odpad je ten, ktorý nevznikne

V súčasnosti mnohí v meste pozastavujú sa nad výškou miestneho poplatku za odpad 2017. Je to realita, ktorá nikoho neteší. Zaráža, že takto hovoria alebo hromžia na mesto zväčšia tí, ktorí boli imúnni na vysvetľovaciu kampaň v druhej polovici roku 2016 v miestnych médiách, kedy mesto vysvetľovalo, prečo muselo pristúpiť k zvýšeniu poplatku za odpad.

Celý článok...
 
Bude Slovensko čeliť nepriaznivému demografickému problému?

Minimálny populačný prírastok, klesajúci počet sobášov, vysoká rozvodovosť, zvyšujúci sa vek snúbencov vstupujúcich do manželstva, odchod mladých ľudí za prácou do zahraničia, rastúci egoizmus jednotlivcov, neúcta k počatému životu a jeho likvidácia, toto sa prejavuje v nepriaznivom demografickom vývoji Slovenska.

Celý článok...
 
Fajčenie je okrádačom zdravia

Neuniklo nám že od 31.5.2017 sa nesmie v Čechách fajčiť v reštauráciách a na verejných priestranstvách. Je to príspevok ku Svetovému dňu bez tabaku. Takto ČR sa stala 23.krajinou v Európe, kde bude platiť úplný zákaz v reštauráciách. Zákaz sa týka aj nekrytých zástavkách a nástupištiach verejnej dopravy.

Celý článok...
 
<< Začiatok < Predošlá 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Nasledujúca > Koniec >>

Zobrazujem 221 - 242 z 1340
Najnovšie články
Joomla is Software released under the GNU/GPL License.