Máme radi silu a veľmi málo sa staráme o to, ako sa prejavuje

(R.W.Emerson)

“Grigorij Mojsejevič, hanbite sa za svoje výroky, hanbite sa”, tak reagoval zvolený poslanec EP a bývalý sudca Miroslav Radačovský (nom. ĽSNS) na Facebooku na vyhlásenia politológa G.Mesežnikova o tom, že Slováci poslali do EP najhorších fašistov.

Zvolený poslanec EP dodal: “Grigorij Mojsejevič, nazvali ste ma najhorším fašistom v Európe len preto, že som mal tú česť byť zvolený do EP. Neviete nič o mojom živote, práci, o mojej rodine a nehoráznym spôsobom, prostredníctvom médií na území mojej vlasti, ma označíte za najväčšieho fašistu. Ste hosťom v mojej vlasti, urazili ste mňa, moju manželku, mojich dvoch synov, mojich slovenských rodičov, starých rodičov a predovšetkým Slovákov a Slovenky, ktorí mi dali svoj hlas.”

“G.Mojsejevič, hanbite sa za svoje výroky, hanbite sa za to, že haníte Slovákov a Slovenky, a teda môj národ. Ja som nikdy Váš národ, ani iný národ neurážal,” pokračoval Radačovský.

Na Facebooku napísal, že dlho uvažoval nad tým, ako označiť toho, “ktorý v podstate nemá vlasť, ktorý nenávidí všetko a všetkých, čo je národné, ktorý nenávidí a útočí na krajinu, kde sa narodil, ktorý nemá úctu k tým, ktorí mu umožnili žiť vo svojej slovenskej vlasti”.

 “Nenašiel som pre Vás správne pomenovanie. Spomenul som si však na hru, ktorú sme hrávali ako deti pod názvom – mesto, zviera, vec.”

• “Mesto asi nebudete. Mesto okrem toho, že je to samosprávna jednotka, je totiž spoločenstvom ľudských bytostí.

• Vylučujem, aby ste boli zviera. Zviera totiž ako živý tvor bezdôvodne neútočí a neuráža a predovšetkým má rado les, v ktorom sa narodilo.

• Neostáva mi teda nič iné, G.Mojsejevič, len konštatovať, že ste vec a to je v podstate dobré.”

“Pokiaľ je totiž vec z kovu, dá sa roztaviť a prekuť na vec užitočnú. Pokiaľ je vec v kvapalnom skupenstve, vyparí sa, prípadne zmrzne a je pokoj. Pokiaľ je vec v plynnom skupenstve, vyprchá a nezapácha. Pokiaľ je z plastu, dá sa z recyklovať. Horšie je však, pokiaľ je vec zo skla. Môže sa rozbiť a zostanú po nej len nepoužiteľné čriepky.”

M.Radačovský nakoniec politológovi odkázal: “G.Mojsejevič, svojimi výrokmi ste skutočne nepekne dehonestovali mňa a mojich voličov. A keďže ste vec, nestojíte mi ani za to, aby som na Vás podal podnet na začatie trestného stíhania. Slovenskej justícii nestojí totiž za to, aby sa zaoberala nejakou nepodstatnou vecou.”

Dozvedieť sa viac o G.Mesežnikovi, o jeho politických názoroch, o jeho profesnom živote  je možné na web stránke https://sk.wikipedia.org/wiki/Grigorij_Mesežnikov, odporúčam každému, aby si túto stránku prezrel aj s pripojenou fotogalériou.

JUDr. Miroslav Radačovský, ex sudca - poslanec EP

https://www.hlavnespravy.sk/