Vyjadrenie a žiadosť (otvorený list hráčov Čadce predstaviteľom Mesta Čadca z 9.6. 2010) a Reakcia na reláciu TV VAŠA (24.6. 2010)

Vyjadrenie a žiadosť (otvorený list hráčov Čadce predstaviteľom Mesta Čadca z 9.6. 2010)

V piatok 4.6. 2010 medzi nás hráčov prišiel zástupca primátora mesta Čadca Ján Macura a vedúci referátu športu a školstva mesta Čadca Jaroslav Klus. Na stretnutí nám oznámili, že sa pokúsia ešte v ten deň nájsť riešenie ako klubu, teda aj hráčom, poukázať dotáciu z mesta, ktorú riadne schválilo zastupiteľstvo. V piatok o pol piatej nám cez telefón a reproduktor pán Klus oznámil, že riešenie sa našlo a v stredu bude všetko v poriadku... Keďže do stredy 9.6. 2010 sa nič neudialo, ani nám nikto neprišiel oznámiť, že prečo sľúbené prostriedky na činnosť klubu neprišli, chceme vám oznámiť, že sme nečakali takéto správanie a ľahostajnosť najväčšieho partnera, a už vôbec nie pred posledným zápasom celej súťaže... Boli sme oklamaní.

Klub, a to vieme veľmi dobre my, hráči, a Vy, predstavitelia mesta, nemá ani na vycestovania na zápasy... Vieme, že nebyť našej ochoty a ochoty zopár ľudí, v Čadci by sa už dávno nehralo. Z mesta Čadca okrem pána Kľučku na zápasy nechodí nik, mužstvo Vranova sa v Čadci nemalo kde prezliekať.

Stali sme sa rukojemníkmi, a nielen my, neochoty plniť dohodnuté a schválené veci. Požiadali sme vedenie klubu, aby nám umožnilo odísť z FK Čadca. Žiadame Vás nie o pomoc, ale splnenie si sľubov,... aby mesto neskončilo v úplnej hanbe.

Problém bude s mládežou, skončí aj Horelica. Nechceme žiadne ďalšie sľuby a stretnutia, rovnako nechceme zavádzanie okolo nemožnosti posielania dotácie, pretože vedenie klubu, a to aj poslanec pán Kľučka, viceprezident, urobilo všetko, aby peniaze boli zákonne poskytnuté.

Reakcia na reláciu TV VAŠA (24.6. 2010)

Vážený pán primátor, sme nútení verejne sa brániť proti tomu, čo ste povedali vo vašej televízii. Nie je pravdou, že sme za mesiac marec nedostali dohodnuté financie, dostali sme ich, vďaka prezidentovi klubu, nie je pravdou, že sme si po štyroch dňoch, ako ste nás prijali a finančne pomohli 900 eurami, prelepili na dresoch mestský znak, stalo sa tak totiž po 47 dňoch čakania na splnenie vašich slov.

To, že dokážete povedať, že sme sezónu odohrali naschvál zle a všetko kvôli politike, je len potvrdením nepochopiteľného vzťahu mesta nielen k futbalu. Stavanie futbalu systematicky proti všetkým športom v meste ako zlého, ohováranie futbalu ako skupiny darmožráčov...

Aký výsledok ste čakali? Plné tribúny ako kedysi? Prvé miesto v II. lige?

A mužstvo FK Čadca

Zverejnené so súhlasom webovej stránky www.fkcadca.sk