Na otázku „Spočiatku voľby (v USA) nevypadali na Trumpovú porážku. Spôsobilý zvrat až udalosti po zabití G.Floyda?“ odpovedal J.Mašín novinárovi V.Mertíkovi z Reflexu. „Zločinec, narkoman, dealer drog a otec mnoho detí, o ktoré sa stará sociálka. Ty teraz dostanú 27 mio. Pri obhliadke u neho našli  trikrát viac metamfetamínu, ako je smrteľná dávky. To kľačanie na krku sa učí v policajnej škole. Fakt je , že ten policajt  na ňom kľačal trochu dlhšie, ale príčina smrti to nebola. Floyd zrovná vyšiel z väzenia, kde skončil, keď mieril tehotnej žene na brucho a vyhrážal sa, že jej zastrelí dieťa, ak mu nedá drogy. Dnes sa po ňom menuje ulica, šéfovia megafiriem tvrdia, že toho vzácneho človek chceli ako riaditeľa!“

Iba do volieb urobila BLM a Antifa 172 demonštrácii plných podpaľačstva a rabovania. Bolo zabitých a zranených rada ľudí, policajtov nevynímajúc. Škody sú za dve miliardy, V televízii je vidieť ako BLM rabuje obchody a ich zakladateľka povie, že sú to reparácie, ktoré biely čiernym dlžia. Zo zakladateliek sa zatiaľ stali majiteľky rezidencii za stovky miliónov., ďaleko od bydlísk BLM, ktoré bojujú za svoje práva vyprázdňovaním políc Walmarkov.

Z nepokojov vypukla hystéria strhávania pomníkov Lincolna, Washingtona, Kolumbusa a ďalších. Chceli meniť názvy vojenských základni, mimo iné Foirt Braggm kde slúžili tisíce iných ako na Quadalcanalu alebo v Nandii padli za slobodu krajiny, ktorú bojovníci BLM nenávidia. Chceli z americkej histórie vymazať mená, neuvedomujúc, že krajina bez histórie je ľahšie indoktrinovaná a potom sa ľuďom ľahšie vykladajú voloviny, ako to robili komunisti.

Black Lives Mattere (BLM) je decentralizované politické a sociálne hnutie, ktoré protestuje proti policajnej brutalite, rasovej nerovnosti a systematickému rasizmu voči černochom. Aktívne v USA začalo v roku 2013. (wikipedia.org)

Antifa  (skratka z nem. Antifaschismus) je antifašistické akcia alebo zriedkavejšie iné militantné antifašistické zoskupenie či militantné antifašistické hnutie, najmä v spojeniach typu „Antifa + názov mesta/regiónu pôsobenia“. (wikipedia.org)

Zdroj: Amerika, ktorou sme znali, neexistuje (Reflex č.23/2021-23)