Inými očami
Pripomeňme si, že menová reforma, ktorú čs. vláda spustila v júni 1953 pripravila o celoživotné úspory obyvateľov bývalého Československa. Dostala priliehavé pomenovanie veľká peňažná lúpež.
(O boji za obranu ľudskej dôstojnosti, života, rodiny a slobody)
Zdravotné zhromaždenie (WHO) prijalo rozhodnutie s názvom: SVET SPOLU. Rozhodnutím zhromaždenia sa zriaďuje aj medzivládny, vyjednávací orgán (INB), ktorý má navrhovať, prerokovávať dohovor WHO o prevencii, a pripravenosti, aj reakcie na ďalej reakcie na pandémie s cieľom prijatia podľa článku 19 ústavy WHO alebo iného ustanovenia ústavy, ak to INB považuje za vhodné. Otázka znie, či takto posilnená WHO pandémiou Covid-19 nevydala sa na cestu podriaďovať členské štáty pod WHO?
„Výbor Národnej rady SR pre kultúru a médiá rokoval 28. októbra popoludní o verbálnych atakoch voči novinárom a o ochrane novinárov. Popri členoch výboru ho zúčastnili vedúci pracovníci Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS, prizvaní hostia venujúci sa mediálnej problematike aj oficiálni predstavitelia štátu. Redakciu LT zaujalo vystúpenie poslanca JÁNA PODMANICKÉHO. Publikujeme ho v plnom znení.
„Existujú záujmy silných skupín, podľa ktorých by bývanie nemalo byť právo, ale trhová komodita. Musíme reagovať, inak nebude pre chudobných ľudí existovať žiadne dôstojné miesto k životu a budú žiť v slumoch.“
Helena Roseta, portugalská socialistka
Hodnotiť prezidentku, jej nasadanie, obsah, štýl či zaujatosť je výpoveďou o jej smerovaní, čo je predpokladom pre jej prehodnocovanie pred ale hlavne po skončení jej volebného obdobia. Čo sa ale nedá poprieť, sú prijaté ocenenia v zahraničí, ktoré mnohokrát boli na ideologickej hrane.
Sme svedkami doby, keď eskalujú emócie a zdravé vnímanie sveta sa dostáva do vážnej krízy. Svet sa v novom tisícročí zmenil. Stal sa zložitejším, plný hrozieb a stúpajúceho napätia.