Úvahy

Rakúsko je zatiaľ úspešná krajina, ktorej sa darí. Ekonomika rastie, čím aj životná úroveň radí krajinu v rámci EÚ na popredné miesta, ale ... všetko zamlčované časom vypláva na povrch.

Myšlienka na zamyslenie: Musí prísť k obnove morálnej kultúry. Ľudská dôstojnosť znamená viac než právo byť ponechaná na seba a doktrína medzinárodných ľudských práv nevyčerpáva všetky aspekty spravodlivosti ani dobra. Európa musí nájsť spoločnú cestu morálnej kultúry, ktorá vedie k čnostnému životu.

Píše sa, ako väčšina Fínov sa dostáva pod vplyv prozápadných učebníc histórie. Vo Fínsku všetko, čo sa vzťahovalo k Rusku, sa spravidla polievalo a polieva totálnou špinou. Spoločná Rusko - Fínska história sa vykresľovala ako des s negatívnym vplyvom. V súčasnosti sa stupňuje propaganda o agresívnosti a vojenskom nepriateľstve voči Rusku. U nás tiež niečo podobné, včera sme boli zahladení na východ a dnes na západ. Nič nového pod slnkom.

Keď Boh dá, aj motyka streli, potom aj dobré sa môže stať. Na jednom súkromnom webe mnohokrát bez znalosti každý si píše svoju optikou videnia dianie v meste. Problémom je mnoho krát vzdialený realite. Niekedy (alebo často?) dejú sa aj čudné veci, ktoré spochybňujú hodnovernosť webu, ale medzi riadkami dá sa občas objaviť aj niečo pozitívne.

Zachrániť ľudský život je Boží dar

Láska rodičov v živote svojich deti je základná sila, ktorou pozitívnym smerom formujeme ich životy. Nestačí deti milovať. Treba, aby aj oni vedeli, že ich milujeme.  Naše deti sú našou budúcnosťou, a preto potrebujú od nás veľa lásky, aby z nich vyrástli nádherné bytosti a plnohodnotné osobnosti ... tieto hodnoty boli pretavené do nasledujúceho bezprecedentného prípadu, ktorý každého chytí za srdce.

Na svet sa rúti jedna hrozba za druhou. Ukazuje sa, že zdatný technicky a technologicky um sveta sa stáva bezbranným, nech sa jedna o migráciu, ktorý prehlbuje proces islamizácie v EÚ, hrozba koronavírusovej pandémie končiaca sa (zatiaľ) hrozbou ekonomickej „pandemickej“ krízy, ktorej dôsledky nevieme dnes predpovedať.