Úvahy

            Problémom s klimatickými zmenami je kapitalizmus  –  systém založený na zisku.      

A.Bekmatov

V poslednej dobe ako jedna mater mienkotvorné média o energetických a klimatických  problémoch. Zabúdajú, že nedávne vrcholové stretnutiach svetových štátnikov hovorili aj  o možnej obnove fosílnych surovinách a to všetko v rámci plnenia programu uhlíkovej neutrality do roku 2050.

Olympiáda bola smutná ako nikdy pred tým. Priveľa bolo porazených. Ak OH mali vo vienku, aby učinili svet dočasne šťastným, pre C19 bola na hranici možného.

Prvotným cieľom modernej vojny je zužitkovať produkty priemyslu bez toho, aby sa zvýšila všeobecná životná úroveň. Hierarchická spoločnosť môže existovať len na základe biedy a nevedomosti.  (George Orwell)

Problémom je, že absentuje morálka a presvedčenie

Začať komentovať znovu oslobodenie Afganistanu nie je možné bez zmienky o fotografii, ktorá obletela svet. Bojovníci islamského Talibanu so zbraňami v kancelárii bývalého afganského prezidenta v Kábule v púštnom oblečení. Týmto okamžikom bolo dovŕšená tálibánska revolúcia, ktorá vyhlásila islamsky kalifát.

„  V jazykových testoch na stredných školách dosiahli študenti najlepšie znalosti z angličtiny, na druhom mieste sa umiestnila nemčina a katastrofálne dopadla slovenčina. Žiaci majú tri hodiny týždenne slovenčinu a šesť hodín angličtinu.

Začiatkom leta, v čase uvoľňovania „zviazaných“ epidemiologických opatrení začali prázdniny. Svoju šancu vycítili horlivci túžiaci po teplých vodách Zanzibaru či Chorvátska. Zodpovední rekreanti si vedia zodpovedať na otázku, aký je rozdiel medzi slnkom v Zanzibare a napríklad krajom pod Babiou horou? Odpoveď je jednoznačná - slnko je všade rovnaké, líši sa len exotikou, tóninou emócii a finančnými možnosťami. Bolo by zaujímavé vedieť, ako a kde dovolenkujú naši politici, či náhodou u nich neplatí, kážu vodu a pijú víno?