Aktuality

Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k predčasným voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa v katolíckych kostoloch na Slovensku číta v 24. nedeľu v cez ročnom období, 17.9.2023.

Konferencia biskupov Slovenska vydala vyhlásenie k predčasným voľbám do Národnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa v katolíckych kostoloch na Slovensku číta v 24. nedeľu v cezročnom období, 17.9.2023.

Vážený pán predseda,

pozorne sledujeme predvolebnú debatu i celú atmosféru na Slovensku. Sme tým znepokojení, vo Vašom úspechu vidíme šancu, aby Slovensko zostalo demokratickou krajinou a aby zostalo samo sebou. Brutálne útoky na Vás a na Vašu stranu – viď dnešné narušenie Vašej tlačovej besedy – sú dôvodom nášho zneistenia.

Prvé obete každej vojny je pravda

 (Ján Rafaj)

Svet kedysi riadili múdri ľudia. Bolo to brutálne. Múdri nútili hlúpych, aby sa učili. Pre hlúpych to bolo ťažké. Teraz svet riadia hlúpi ľudia. Je to spravodlivé, pretože hlúpych je oveľa viac. Teraz sa tí múdri učia hovoriť  tak, aby im tí hlúpi rozumeli. Ak hlúpi niečomu nerozumejú, je to problém múdrych. Kedysi to boli tí hlúpi, ktorí trpeli. Teraz trpia múdri. Utrpenie sa zmenšuje, pretože chytrých je čoraz menej.  Takto vnímal svet Michail Žvanecký, nestor odeskej satiry.    

Vladimír Palko sa v Prahe zúčastnil konferencie Svätý Vojtech a stredoeurópsky priestor, ktorú organizoval spolok Patrimonium Sancti Adalberti. Palko prevzal z rúk kardinála Dominika Duku Cenu svätého Vojtecha a prehovoril aj na diskusnom paneli, v rámci ktorého predniesol prejav o hrozbe progresivizmu a otázke stredoeurópskej spolupráce. Text pre jeho závažnosť obsahu je zverejnený v plnom znení.

“Nemýľme sa, EÚ nie je Európa! A Slovensko to nie je len Globsec, Naď a Čaputová. To sú milióny ľudí, ktorí chcú žiť normálne a slobodne.”