Prezidentské voľby sa konali 16.3. a 30.3.2019. V I.kole poradie bolo:
• Z.Čaputová 40,57%/870.415 hlasov • M.Šefčovič 18,66/400.379 • Š.Harabín 14,34/307.823 • M.Kotleba 10,39/222.935 • F.Mikloško 5,72/122.916 • B.Bugár 3,10/66.667 • M.Krajniak 2,77/59.464 • E.Chmelár 2,74/58.965 • M.Daňo 0,51/11.146 • R.Švec 0,30/6.567 • J.Zábojník 0,28/6.219 • I.Zuzula 0,17/3.807 • B.Tajchmanová 0,16/3.535 •
V II.kole poradie bolo: • Z.Čaputová 58,40/1.056.582 • M.Šefčovič 41,59/752.403 •
| Výsledky |
| Zuzana Čaputová | Maroš Šefčovič |
|
|
|
|
|
| SR | počet odovz.obálok | 1.056.582 | 752.403 |
|
| podiel v % | 58,40 | 41,59 |
|
|
|
|
|
| ŽASK | počet odovz.obálok | 123.803 | 119.093 |
|
| podiel v % | 50,96 | 49,03 |
|
|
|
|
|
| Okres Čadca | počet plat.hlasov | 9048 | 18.635 |
|
| podiel v % | 32,68 | 67,31 |
|
|
|
|
|
| Mesto Čadca | počet hlasov | 2.599 | 4458 |
|
| podiel v % | 38,83 | 63,17 |
Výsledky II. kolo v samosprávnych krajoch
| Kraj | Zuzana Čaputová |
| Maroš Šefčovič |
| % účasti v samosprávnych krajoch SR |
|
|
|
|
|
|
|
|
| % hlasov | počet hlasov | % hlasov | počet hlasov |
|
|
|
|
|
|
|
|
| BB | 55,50 | 227.954 | 26,25 | 81.164 | 38,18 |
| BA | 73,74 | 227.954 | 26,25 | 81.164 | 54,66 |
| KE | 58,42 | 125.606 | 41,57 | 89.378 | 35,53 |
| NT | 58,66 | 121.499 | 41,93 | 87.702 | 37,44 |
| PO | 48,96 | 114.763 | 51,03 | 119.596 | 38,41 |
| TN | 51,69 | 112.442 | 48,30 | 105.077 | 45,83 |
| TT | 65,68 | 123.198 | 34.31 | 64.370 | 40,79 |
| ZA | 50,96 | 123.803 | 49,03 | 119.093 | 44,38 |
Účasť v prezidentských voľbách v SR
| Účasť | 1999 | 2004 | 2009 | 2014 | 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
| I.kolo | 73,89 | 47,9 | 43,6 | 43,40 | 48,79 |
| II.kolo | 75,45 | 43,6 | 51,7 | 50,48 | 41,74 |
| Rok |
| 1.kandidát v poradí | 2.kandidát v poradí | Celková účasť na voľbách |
|
|
|
|
|
|
|
|
| 1999 | I.kolo | R.Schuster 47,37%/1.396.950 | V.Mečiar 37,28%/1.097.958 | 73,89 %/2.984.424 |
|
|
| II.kolo | R.Schuster 57,18%/1.727.481 | V.Mečiar 42,81%/1.293.642 | 75,45 %/2.049.221 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| 2004 | I.kolo | V.Mečiar 32,74%/650.242 | I.Gašparovič 22,28%/442.564 | 47,94 %/2.015.889 |
|
|
| II.kolo | I.Gašparovič 29,91%/1.079.592 | V.Mečiar 40,09%/722.368 | 43,5 %/1.828.307 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| 2009 | I.kolo | I.Gašparovič 46,71%/876.061 | I.Radičová 38,05%/713.735 | 43,63 %/1,893.439 |
|
|
| II.kolo | I.Gašparovič 55,53%/1.234.787 | I.Radičová 44,47%/988.808 | 51,67 %/2.242.162 |
|
|
|
|
|
|
|
|
| 2014 | I.kolo | R.Fico 28,0%/531.919 | A.Kiska 24,0%/455.996 | 43,40 %/1.913.369 |
|
|
| II.kolo | A.Kiska 59,38%/1.307.065 | R.Fico 40,61%/893.841 | 50,48 %/2.223.812 |
|
| 2019 | I.kolo | Z.Čaputová 40,57%/870.415 | M.Šefčovič 18,66%/400.379 | 48,79%/2.158.859 |
|
|
| II.kolo | Z.Čaputová 58,40%/1.056.582 | M.Šefčovič 41,59%/752.403 | 41,78%/1.847.417 |
|