Vzrastá nedôvera. Stále väčšie skupiny vládnej triedy rozhodli, že je v ich vlastnom záujme zrýchliť proces globalizácie. Budujú nadnárodné inštitúcie, aby mohli kontrolovať verejný život bez toho, že by museli zohľadňovať miestne a domáce riadiace orgány.

V Spišskej Novej Vsi si 23.3. pripomenuli udalosti Malej vojny v spojitosti s ozbrojeným konfliktom aj 80.výročie bombardovania Spišskej Novej Vsi maďarským letectvom.              

Dňa 20.4.2019 zomrel vo veku 94 rokov profesor, doktor právnych vied, akademik a dlhoročný predseda vlády SR Peter Colotka, rodák z oravskej Sedliackej Dubovej. Nech jeho pôsobenie vo vrcholových štátnych a straníckych funkciách zhodnotí história. Jeden moment z jeho plodnej života už dnes môžeme dávať za príklad. V roku 1962 bol vymenovaný za člena medzinárodného súdneho dvora v Haagu. Tu sa ponúka paralela s dneškom, keď Slovensko nemôže obsadiť niektoré funkcie sudcov v medzinárodných súdnych organizáciách mnohokrát iba preto, že kandidáti neovládajú odbornú komunikáciu v požadovanom jazyku.

Agrorezort začína realizovať pozemkové úpravy za 45 mio €. Neúmerná rozdrobenosť pôdy na Slovensku sa môže vyriešiť len pozemkovou reformou - sceľovaním pôdy. Na Slovensku je v súčasnosti 8,4 mio vlastníckych parciel, 4,4 mio evidovaných vlastníckych pozemkov a 100,7 mio spoluvlastníckych vzťahov. Priemerný počet spoluvlastníkov na jednu parcelu je 11,93 a jeden vlastník v priemere vlastní  22,74 parciel - najviac v EÚ. Po reforme budú sa prečíslovať parcely a uzatvárať nové nájomné zmluvy.                  

Západné štáty EÚ kritizujú iniciatívu 16 krajín CEEC (krajiny strednej a východnej Európy) za samit s Čínou v Dubrovníku, pričom ale zabudli nám niečo povedať. Oni sa stretli na spoločnom stretnutí v Číne bez 16 členských krajín, ale iba s E.Macronom, J.C.Junckerom a A.Merkelovou. Túto „partizánčinu“ prezradil A.Babiš.

Čo sa to deje na VUC v Banskej Bystrici? Syn župana O.Lunter sa stal zástupcom (otca) župana. Takto sa začala obmena kádrov po vzore kritizovaných Kotlebovcov. Po oznámení na internete začala kolovať skvostná myšlienka - otec a syn Lunterovci na župe nie sú rodinkárstvo, od začiatku vystupujú spolu, sú tandem. Keby tak Fico či Kaliňák urobili svojich synov zástupcami, potom pochody „Za slušné Slovensko“ by boli iba slabým odvarom novej kvality pochodov typu, zachráňme sa kto môžeš.

Takto tandem Lunterovcov ukázal ako sú naviazaní na Kotlebu. Obaja v opojení horlivosťou vlastne povedali, my nie sme iní, my sme ako oni ...  vlastne prečo nie, veď žijeme v slobode. 

Z knižníc vyradili niektoré rozprávky, z dôvodu že sú „sexistické“. V detskej knižnici na jednej zo základných škôl v Barcelone si deti nebudú môcť požičať knižky bratov Grimmovcov o Červenej čiapočke ani o Šípovej Ruženke. Školská gender komisia pre rovnosť pohlaví asi prišla k záveru, že dve stovky rozprávkových príbehov v ponuke tamojšej knižnice sú „sexistické!. Údajne prispievajú k šíreniu stereotypov o mužskej a ženskej role. O tom či genderová komisia sedela v uzavretej miestnosti multikulturárneho blázinca informácia zo Španielska na Slovensko zatiaľ nedorazila. Jej konanie ani nemusí uraziť, ak budú oni (menšina) aktívna a my (väčšina) sa bude iba nechápavo dívať.

Potom do európskeho multikultúrneho blázinca, či skôr alebo neskôr budeme patriť aj my, ktorým dnes nám pripadá nenormálne jestvovanie gender komisii. Predstavme si Janka s Marienku či Bolek a Lolek ... prešli by komisiou?

Britský odchod z EÚ je odložený do 30.októbra. Na tom sa dohodli šéfovia vlád 27 krajín EÚ. Pokiaľ by poslanci britského parlamentu schválili rozvodovú dohodu, krajina opustí EÚ aj prv. Nie je podstatné aký je výsledok, hlavne, že vlak zvaný brexit tlačíme aj po termíne (29.3.) so všetkými problémami.  

Poľsko bude od Nemecka vymáhať 850 mld za vojnové škody spôsobené počas II.svetovej vojny a brutálnej nemeckej nacistickej okupácie.

Ako to chodí v štátnej mašinérii nech nám dáva predstavu poodhalenie z tkz. Muellorovej správy. Je to správa z dvojročného federálneho vyšetrovania, ktorá mala dokázať zo spoluprácu D.Trumpa s Rusmi. Výsledkom je, že pre „nedostatok dôkazov“ bolo jej šetrenie uzavreté. R.Mueller za ten čas spolupracoval s 19 právnikmi a tímom 40 agentov FBI. V rámci vyšetrovania svedčilo skoro 500 ľudí, prebehlo 2.800 predvolení. K tomu u ďalších stovák sa žiadalo o dokumenty, ktoré mali umožniť pochopiť situáciu.  

Zaujímavosťou je, že na začiatku každého dňa nechal R.Mueller a celý jeho tým svoje mobily a elektronické zariadenia mimo svojho pracoviska. Vychádzal z poznania, že steny uši nemajú, ale mobily áno. Nie je to jednoduché účinné opatrenie proti úniku informácii aj pre nás

Nemci dostávajú zľavy, keď si kúpia auto na naftu. Volkswagen dáva zľavu na GOLF 28,8%. Oproti tomu istému typu auta na benzín je zľava 14.7%.