Motto na mesiac máj Falošná Európa je krehká a impotentná napriek všetkým pokusom zamaskovať tieto a iné nedostatky.

Naši politici v Bielom domeM.Dzurinda 8.11.1999 prijatý B.Clintonom • R.Schuster 6.-14.4.2003 prijatý  G.Bushom  P.Hrušovský 17.-24.4.2005 prijatý G.Bushom, predtým sa I.Gašparovič, M.Dzurinda a P.Hrušovský stretli s prezidentom G.Bushom počas samitu BUSCH-PUTIN v Bratislave. • M.Dzurinda 12.-14.3.2006 prijatý G.Bushom  I.Gašparovič  9.10.2008 prijatý G.Bushom • R.Fico 21.11.2013 prijatý B.Obamom • P.Pellegrini 3.5.2019 prijatý D.Trumpom •

Drážovský kostolík v Nitre zneuctený Jedna z najstarších pamiatok katolíckej Cirkvi na Slovensku bola zabalená do obrovskej modrej handry, ktorá mala symbolizovať modrou vlajkou EÚ ako súčasť kampane do volieb do EP. Akt  možno považovať za  zneuctenie cirkevného svätostánku v čase prebiehajúceho procesu dekristianizacie, odstraňovanie kresťanských symbolov z verejnosti a z vedomia obyvateľov Slovenska.  

Dnes je EÚ symbolom dekadentnej politiky, pretláča Istanbulský dohovor, politiku potratov a LGBTI, pohŕda hodnotový zápas. Takto si „ctiť“ kresťanské symboly pripomína socializmus, kedy všade sa dávali kosu a kladivo.

K zabaleniu kostola sa prihlásila nadácia Antona Tunegu, na čele ktorej stoja politici KDH a zároveň kandidáti do EP J.Figeľ, M.Lexmann a I.Štefanec. Ich vysvetlením bolo poukázať na rast extrémizmu v Európe, aby voliči volili kresťanských demokratov.

Neuniklo, že iné podobné predvolebné aktivity, ako bolo na tradičnej plti splaviť Váh a Bielu Oravu či vytvorenie nápisu #EUROREALISTI na Babej hore sú stále na www.kdh.sk, ale obalený kostolík vlajkou EÚ už tam nie. Že by sa u autorov ozvalo svedomie?

Slováci bojovali vo Varšavskom povstaní. 535 Slovákov velil Miroslav Ihring. Uvedená historická skutočnosť bola nielen v Poľsku, ale aj na Slovensku neznáma. Za objav vďačíme iniciatíve bývalého veľvyslanectva v Poľsku M.Servátku. Česť ich pamiatke!

Prečo zabúdame? V máji sa konali pietne spomienky pri príležitosti ukončenia najstrašnejšej druhej svetovej vojny. Vo Zvolene na vojenskom cintoríne na pietnej spomienke,  kde je pochovaných 20 tisíc príslušníkov Červenej armády a 10 tisíc rumunských vojakov sa hrala slovenská a rumunská hymna ale nie ruská !!! Podobne bola reakcia na účasť predsedu parlamentu A.Danka na Dňoch víťazstva na Červenom námestí v Moskve, ktorá doznievala doma. Bol zverejnený odsúdeniahodný politický bonmot „Vlastenectvo je posledné útočisko darebákov“ 

Každý ôsmy človek v Nemecku pochádza z inej krajiny. Počet cudzincov v krajine dosiahol najvyššie hodnoty. Podľa údajov nemeckého štatistického úradu žije ich v Nemecku 10,9 mio, pri celkovom počte 83 mio obyvateľov Nemecka.     

M.Dzurinda poodhalil to, čo sa tušilo „Aj preto chodím medzi študentov, kde im hovorím, aký je svet krehký že ani Sőrős nemá toľko peňazí a sily, aby to tu  všetko riadil, a preto sa treba angažovať

Britský liberálny denník The Guardian zverejnil výsledky prieskumu, ktorý je  prekvapujúci. Väčšina Európanov neverí, že EÚ prežije najbližších dvadsať rokov. Traja z desiatich opýtaných Európanov predpokladá, že ozbrojené konflikty medzi členskými štátmi EÚ sú realistickým scenárom. Podľa prieskumu najvyššie percento skeptikov 66% je na Slovensku, nasledujú Francúzsko 58%, Švédsko 44%, Dánsko 41% a Španielsko 40%.

Microsoft ide presadiť genderovo neutrálny pravopis do Wordu  Program bude pisateľom textov navrhovať genderovo neutrálne slová. Pri označení povolania, bude sa  navrhovať neutrálne v podobe “policajný pracovník.” Najnovšie rozhodlo britské vojenské múzeum premenovať historické lode, ktoré boli označované ženským alebo mužským rodom na neutrálny.

Jean C.Juncker vo svojom rozhovore pre americkú CNN nazval ľudí, ktorí majú radi svoj národ a vlasť, hlupákmi, populistickými národovcami. Juncker nielenže ľudí, ktorým ešte záleží na svojej vlasti, nazval hlupákmi, ale o tých, ktorí prichádzajú z diaľky, teda o migrantoch, hovoril ako ľuďoch, ktorých má rád.

Z jeho slov je evidentné zmultikulturalizovať a islamizovať Európu. Nehovoriac o tom, že z jeho slov je evidentné, že má migrantov radšej ako európske obyvateľstvo, vďaka ktorému si môže tento šéf jednej z najvyššie postavených európskych inštitúcií žiť na vysokej nohe. Tí, ktorí prichádzajú z diaľky mu totiž na jeho viac ako 34 tisíc € mesačný plat robiť nebudú. Tí prišli do EU len využívať štedré sociálne systémy členských krajín EU a páchať najrôznejšie zločiny.

Nedávno v poľských médiách vysmial sa pronárodným stranám, ktoré si myslia, že by mohli po májových voľbách do Európskeho parlamentu ovládnuť EU a spomaliť ďalšiu centralizáciu globalistického projektu EÚ. Tento nikým nevolený byrokrat im odkázal: „V týchto voľbách tí, čo podporujú to bláznivé národovectvo, zaplatia … naposledy som z kandidátky vyhodil šesť navrhovaných komisárov, ktorých na mňa skúšali vlády národniarov! Nezabúdajte, že vlády sa len uchádzajú o umiestnenie svojho komisára. Je ale na predsedovi Európskej komisie, koho si zoberie a ten vybraným tiež pridelí ich pôsobnosť!“

EÚ vynakladá na boj s klimatickými zmenami veľké prostriedky Otázka je, či má EÚ byť predvojom (sama) zvládať klimatické zmeny vo svete? Napríklad boj s CO2 nevedie k viditeľným zmenám, len viažu veľké zdroje, ktoré by mohla EÚ vynakladať na iné projekty. Paradoxne čím viac bojujeme s oteplením, masívne likvidujeme životné prostredie. Polia vytláčajú prirodzené produkty v prospech repky či solárnych panelov, na ktoré napr. Česko dopláca 50 mld korún. Tvrdíme, že za 100 rokov bude teplota o niekoľko stupňov vyššia, pritom nevieme predpovedať počasie na 14 dní dopredu. Treba vyriešiť, či EÚ sa vďaka programu Zelená politika, ktorý je drahý, bude angažovať iba EÚ, potom budeme stávať sa nekonkurenčnými voči veľkým krajinám (Čína, India, ...), ktoré vyrábajú viac tovaru, plodia stále viac splodín a cena ich tovarov klesá.                                            

Na linke Praha - Amsterdam je možno pozorovať rôznosť prístupov ku využívaniu poľnohospodárskej pôdy. Česko sa z výšky javí ako veľké žlté pole repky olejnatej, Holandsko je zase bez „žltej farby“. Otázka je prečo?            

Adept na hlúposť roku 2019 je iniciatíva hnutia Za slušné Slovensko. Iniciuje petíciu za odchod R.Fica a R.Kaliňáka z vedenia Smer-SD. Politická účelové petícia, ktorá  chce ovplyvniť vnútrostranícke pomery v Smere. Mladí asi zabudli, že pomery v strane ovplyvňuje členská základňa a nie „slušná“ ulica. Takýto bonmot by bol vhodný pre improvizáciu Švejkovi či Hurvínkovi, aspoň by sme sa zasmiali. Toto ukazuje na politickú povrchnosť a neznalosť mladých angažovaných budúcich „politikov“. Túto frašku možno prirovnať rozprávke H.Ch. Andersena o cisárových nových šatách.Nie je ale hlúposť niekedy iba na oko hlúposťou, v spojitosti s listom Smolkovej, sporom Pellegriniho a Bláhu na výbore NR SR a petíciou mladých začiatkom malého „puču“ v Smere? Nech Boh ochraňuje Slovensko.