Skúsenosti a slová europoslanca M.Uhríka poodhaľujú zakrytú tvar pred verejnosťou, ako sa robí politiky v Strasbourgu.

Migrácia

Podľa jeho slov v EP nie sú zvyknutí počúvať pravdu o realite. Slová ako prestať podporovať prílev afrických imigrantov cez Stredozemné more vyvoláva “afektovanú reakciu slniečkárov”. Liberáli od kresťanských demokratov ho dokonca podľa jeho slov slovne napadli, že je neľudský, pretože nechce pustiť Afriku do Európy.

Nedávne riešenia jednoducho nefungujú a ak chceme pomôcť ľuďom v Afrike, tak im pomáhajme v Afrike. Nechajme ich na pokoji, prípadne im dajme nejakú rozvojovú pomoc ako únia. Ale rozhodne, imigrácia nie je riešením, pretože celá Afrika sa do Európy nezmestí.

Slniečkári

Jediní, kto sa s poslancami ĽSNS v EP nebaví, sú radikálni “slniečkári”. Tí sa v Európskych inštitúciách správajú rovnako arogantne a militantne, ako ich poznáme aj na Slovensku. Myslia si, že Európa patrí len im, že len oni majú správny názor a ľudí s inými názormi neznášajú.

Dvojtvárnosť EP

V EP sa výstižne ukazuje dvojtvárnosť, resp. bezhodnotovosť niektorých politických strán. Zaráža, že pri porovnávaní vyhlásení doma a v EP sú nezrovnalosti. Napríklad SMER SD alebo KDH hlasujú za opatrenia, ktoré podporujú nelegálnu imigráciu a LGBT agendu alebo SaS je vo frakcii s politikmi, ktorí v pléne vyzývajú na výmenu “humanitárnych” lodí, prevádzajúcich imigrantov za vojnové lode.

Ursule von der Leyenovej

Predsedkyňa EK Von der Leyenová  je zlou správou pre Európu, pretože je politickou dvojníčkou A.Merkelovej. Vo svojom kandidačnom príhovore vyhlasovala, že chce viac EÚ (to je viac regulácií a moci Bruselu), viac armády (Európsku armádu pod velením Bruselu), viac pomoci pre imigrantov atď. Skrátka, viac všetkého, čo ničí pôvodnú európsku civilizáciu a jej národy. Viac všetkého, proti čomu sa ľudia v posledných eurovoľbách snažili vzoprieť.