Posledný prejav N.Farage v EP je otvorený, v ktorom sa vyznáva ako on i jeho krajina vníma vystúpenie Veľkej Británie z EÚ. Nemusíme s ním súhlasiť, ale mohli by sme si jeho vystúpenie aspoň pozorne prečítať, rozmýšľať a snáď sa aj poučiť.  Nie jedného napadne, či sporom nie sú „malé“ európske národy, ktoré majú iné ideové ukotvené pochádzajúce spred roku 1989, na rozdiel od západných krajín, ktorých ideológia pochádza z hojnosti a blahobytu? N.Farage povedal:

„Pán Orbán,      

vďaka Bohu, že existuje aspoň jeden európsky vodca pripravený postaviť sa za svoje princípy, svoj národ, svoju kultúru, svoj ľud. Čelíte tak drastickej šikane. Vďaka Bohu, že ste tu.

Som si istý, že Maďarom istého veku, sa vybavuje mnoho temných spomienok. To je súdna fraška. Banda politických ne - entit tu zdvíha prst a kričí, vyžíva sa vo svojej odpoludňajšej nenávisti a hlavný žalobca? Komisár, ktorý pochádza z nevolenej vlády! On má tu drzosť poučovať vás o demokracii ! Vy neviete o čom hovoríte !

Fakt, že ste dostali 50% vo svojej krajine, že nikto nevolil Timmermansa a nemôže ho odstrániť, ho zjavne minul. (poznámka, Orbánova strana FIDESZ vo voľbách do EP 2019, dostala 52,56%.

Teda pán Orbán, koná sa to, že oni zmodernizovali (poznámka: EÚ)Brežnevovú diktatúru o obmedzenej suverenite. Nemá zmysel predstierať, že v tejto Únii ste nezávislý, nemá zmysel predstierať, že článok 7 (poznámka: nástroj na ochranu právneho štátu) je nová metóda tohto procesu. Chcú vás pripraviť o hlasovacie práva. Chcú vám prestať poskytovať európsku podporu.

To všetko preto, že vy máte trúfalosť, postaviť sa G.Sőrősovi, človeku, ktorý utratil 15 mld po celom svete, aby sa pokúsil podlomiť národné štáty a zbaviť sa tradičných foriem demokracie. V Maďarsku samozrejme utráca peniaze, aby podporoval ilegálnu migráciu do vašej krajiny. Vy ste sa celkom oprávnene proti tomu postavili a zamedzili tomu. Bodaj by sme všetci urobili to samé.

Pán Orbán, vy stále tvrdíte, že chcete zostať členom EÚ. Dnes neurazili iba Vašu krajinu, urazili i Vás. Nastal čas byť logickejší. Pripojte sa ku klubu Brexit, bude sa vám to ľúbiť.“