Všetko zlé je na niečo dobré. Zrušili sme koncerty, zavreli štadióny, kiná, divadlá, kostoly, školy, výsledkom bude, že môžeme očakávať za 9 mesiacov populačný boom, tzv. Pellegriniho deti.

 

Dobré zmluvy robia priateľov sklamaním je, keď v kritickej chvíli nás sklame zmluvný partner a potom zisťujeme, že zmluvy platia iba pre slabších, chudobných.

Ako príklad možno použiť prebiehajúcu pandémiu C19. Kontejner s pomôckami pre respiračné choroby určený pre nás bol zadržaný v Nemecku, na čo upozornil bývalý poslanec Paška. Možno tí, ktorí sú znali vzťahov mlčali, a tí neznali to považovali za zlý vtip. Situácia sa riešila až na medzinárodnej úrovni. Švajčiari a Rakúšania  sa ozvali, a my ... radšej sme boli ticho. Ešte, že máme bánovecku Zornicu, väznice či v každej rodine aspoň jedna Lada či Singerka a šikovné ruky vykúzlili žiadané rúška. Potom ako máme chápať tento podraz, načo nám je EÚ?

Pripomeňme si, ako sa v histórii (ne)dodržiavali medzinárodné zmluvy - Pittsburská dohoda, Washingtonská deklarácia, Zákon o zriadení česko-slovenského štátu, Mníchovská dohoda, Košický vládny program, zákon o česko-slovenskej federácii, zmluva o fungovaní EÚ či Lisabonská zmluva, potom nejaká zmluva o pomôckach C19 je „prkotina“. 

Rusko zabojovalo v Taliansku. Kto prv pomáha, rýchlo pomáha. Rusko poslalo na boj proti C19 osem tímov vojenských virológov a epidemiológov. Súbežne niekoľko lietadiel IL-76 priviezlo požadovanú pomoc, auta na dezinfikáciu, spreje a lieky, rozprašovače a jednu poľnú nemocnicu. Aby to nebolo všetko, Čína sa zaviazala pomôcť Taliansku pomocou vo výške 430 mio €. Podobne sa zachovala aj Kuba. S akým morálnym znamením EÚ či NATO príjme pomoc od Ruska, Číny a Kuby, zároveň obe inštitúcie pokračujú v sankciách proti Rusku? povedal J.Čarnogurský.

Nakoľko EÚ v Taliansku pri pomoci koronárnej pandémie zlyhala, v krajine obyvatelia v postihnutých regiónov spontánne začali páliť vlajky EÚ  a zároveň za vďaku za pomoc verejne púšťajú ruskú hymnu v uliciach talianskych miest. Človeka napadá, prečo včera aj dnes pomoc prišla z východu.  

Britská výletná loď Braemar, na ktorej sa vyskytli ľudia nakazení C19 zakotvila 18.3. na Kube, kde mohla byť chorým poskytnutá lekárska pomoc. Keď loď vyplávala z kolumbijského prístavu Cartagena, objavili sa chorí cestujúci. Návrat do prístavu jej nepovolili, podobne nepovolili vplávať do prístavoch na ostrove Curacao, Barbados, Dominikánskej republiky a na Bahamských ostrovoch.  Britská diplomacia nenašla porozumenie ani u svojich spojencov – USA. Preto Británia požiadala o pomoc Kubu. Krajinu, na ktorú jej spojenec USA už pred desaťročiami vyhlásil blokádu. Cestujúcim i posádke bola poskytnutá zdravotnícko-epidemiologická pomoc a bolo im umožnené vrátiť sa do Veľkej Británie.

Nikto nepripomenul vysoko humanistický postoj, ktorý zaujala Kuba v tejto situácii. Okrem toho sa nehovorí o tom, že Kuba vyrába a posiela do mnohých krajín sveta preparát interferón alfa-2B, ktorý aj Čína aj Svetová zdravotnícka organizácia uznávajú za efektívny pri ochorení koronavírusom. Aj táto epidémia odhaľuje mnoho. Ukazuje, do akej kritickej situácie sa dostalo zdravotníctvo v mnohých krajinách v dôsledku kapitalistických „optimalizácii“ zdravotného systému.

Pri dovoze repatriantov na Slovensko autobusmi poprípade lietadlami reagoval bývalý poslanec Farkašovský na „rebelom“ z radov repatriantov odkázal: „Buďte radi, že ste doma, vážte si svoj domov, vážte si svoje Slovensko, že sa o vás postaralo“. 

Aspoň niečo !!! Minister školstva zaplatí za to, že predstúpil pred novinárov 31.3. bez rúška. Označil svoje správanie za ľudské pochybenie, za ktoré sa ospravedlnil. Vyhlásil, že pokutu zaplatí.

Trapas pred prezidentským palácom  Poverený premiér I.Matovič spoločne s budúcim koaličnými partnermi pri vstupe do paláca sa s prezidentkou vyfotili. 4 z 5 mali rúška, len liberál Sulík nemal. Neuvedomuje si, že už nie je jeden z nás, ale vládny úradník, a podľa toho by sa mal správať. Takto dal najavo, že aj v koalícii asi bude osamelým bojovníkom a nová vláda si s nim užije svoje. Či sa to budúcemu ministrovi páči alebo nie, na neho sú zaostrené kamery a mal by dodržiavať prirodzený protokol - proste vo verejnosti už nie on, ale minister so skúsenosťami, ako napr.položiť vládu. Preto pozor na neho.

O slobodu sa prichádza vždy až pri „dočasných“ opatreniach. Nie je nijaký racionálny dôvod na celoplošné špehovanie ľudí, pokiaľ nie je vyhlásený režim, ktorý to dovoľuje. Prekvapuje, aký krajec slobody si chce ukrojiť nový podpredseda NR SR J.Šeliga, ktorý sa dostal sa na povrch moci „slušnou“ ulicou a dnes dáva plamenné rady. Historická skúsenosť v tomto prípade zneužitia pandémie sú zásahy do ľudských práv, ktoré sú vždy vydláždené dočasnosťou.       

Po škandále s piesňou „Moja babička je staré ekologické prasa“ nemecká štátna TV ARD sa pustila do koronavírusu odvysielala klip skupiny Bohemian Browser Ballett, ktorého autorom je herec S.Silbersteina. Preto je prirodzené si položiť otázku, prečo zase z Nemecka prichádza mrazivý závan nesváru? Bude dobre, keď ho budeme poznať.

Planéta sa vďaka korovírusu uzdravuje

Kosí starých, ale mladí prežijú bez problému.

To je spravodlivé, pretože generácie 65+ ničila posedných 50 rokov túto planétu.

Postihuje tlstých a ľudí s kardiovaskulárnym onemocnením, ktorí sú predovšetkým v rozvinutých a prosperujúcich krajinách.

Ktorý národ bude najviac zasiahnutý?

USA ... a nebolo to USA, ktoré ničilo planétu svojim rastom?

Nie je hlavným problémom, že je nás príliš mnoho?

Menej ľudí znamená zníženie nedostatkov zdrojov,

to znamená menej hladu,

to znamená menej vojenských konfliktov,

menej uprchlíkov.

Preto je koranavírus iba krásnym a užitočným reflexom prírody,

ktorý nám ma pripomenúť, kto je tu pánom. 

Dosluhujúca vláda P.Pellegriniho mala podľa víťaza volieb iba svietiť a kúriť. Mohla vtedy, keby nebola zodpovedná. Nech to počuje priateľ, ale aj nepriateľ, ona konala a položila základy pre úspešný boj proti koronavírusu, na čo súčasná vláda nadviazala ... s dodatkom, že ona na ňu počnúc I.Matovičom „kydala“.  

M.Klus „čarodej“ slova Karikatúra uviedla: Môžem s čistým svedomím povedať, že EÚ nespí. Pomoc Rusov naberá na  obrátkach najmä na alternatívnej scéne.

Doplňujúca karikatúra Mira Havlíčka: Klus s „čistým svedomím“ prehlásil, že EÚ v riešení koronavírusu nespí ... a má pravdu, už nespí ... práve sa zobudila ... teraz, keď sú už v EÚ tisíce mŕtvych ...